CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Anténa na motorku ;-)
Autor: Benny-xj (---.client.ufon.cz)
Datum: 11.05.2010 16:31

Ahoj všem!
Nelekejte se prosím nadpisu, nehodlám roubovat síbíčko na motorku, na "pokec" ve skupině nám bohatě stačí PMRka... :-)
Rád bych zde pořešil převoz antény odněkud někam a na to navazující výběr portejblovky jako takové.
Drátovka by co do skladnosti asi bylo to pravé ořechové, ale vím já, kam mne asfalt (a někdy ani ten ne) zavede? Jaké tam budou dispozice? Sloupy? Stromy? Stožáry? Proto mne láká anténa "samonosná", ovšem pokud možno co nejlehčí a nejskladnější. Na váhu mne zaujal Black Pirate, jak je to ale s jeho rozměry ve složeném (přesněji rozloženém) stavu? Jednotlivé prvky mají kolik na délku?
Případně bych se nebránil ani nějakému bastlení, nedaří se mi ovšem najít dobrý zdroj teleskopů, že bych zářič i protiváhy mohl "zmatrjoškovat" každou zvlášť do sebe a na místě je pak roztáhl a sešrouboval do plně funkčního celku.
Kde jsou ty časy, kdy jsem plný sil a elánu sbalil do batohu Conrada C-Mobil a dvě 40Ah baterky (co už neotočily starterem) a Sirtelu Sirio 2008 svázal spolu s dvoumetrovou vodovodní trubkou do ruky, pod kopec přijel busem, vydrápal se naň, poskládal nádobíčko a celou noc vysílal, vysílal a vysílal dokud nedošlo kafe v termosce nebo šťáva v baterkách ;-) Dnes je času míň, sil též, ale přibyla motorka, tak proč si na dostupné kopce jednou za čas nevyjet, ne? :-)
Předem dík za jakékoli tipy, triky a informace, či dokonce kdyby se někomu doma pohlavkovala chodivá skladná portejblovka, tak se jí rád ujmu :-)
Dodatek: Nic z vyjmenovaného už dávno nemám, na pásmo se vracím po x letech :-)

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Anténa na motorku ;-)
Autor: Jirka (---.dialtelecom.cz)
Datum: 11.05.2010 17:40

Black Pirate je sice laminátová anténa,ale viděl si asi 530:3=176cm to jsou jednotlivé díly antény 3ks+ k tomu 5ks stejně dlouhých radiál.Každá radiála je jeden horní díl antény.Takže hodně velký a možná i dosti neskladný balík.
Svého času se prodávala 5/8 zrovna taková jakou bys potřeboval,ale to už asi v prodeji nebude.Jednotlivé díly se do sebe zasouvaly jako teleskop a radiály se na kloubu přiklonily k anténě.
Myslím si,že pro váš účel by stačila 1/2 anténa,musíte si vybrat takovou,aby šly jednotlivé díly zasunout do sebe a pak při montáži jenom dotáhnete hadicovou sponou každý díl.
Určitě se dá sehnat někde v kovomatu hliníhová trubka délky jakou budete potřebovat a na kusy si to už nějak nařežete.Nacpete to do futrálu na rybářské náčiní a to uvezeš i sám na zádech,akorát se nesmíš vymajznout.
Viděl jsem pěkně udělanou skládací 1/4 anténu i se stožárem,pokud někdo jezdí se čtyřkolkou tak by pěkně vlezla do kufru.
Základem byl čtverec na kterém měl tu anténu nafurt sestrojenou a pak do toho jen nacpal prvky a zespodu stožár.Bylo to se dvěma radiály a lítalo to špicově.

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 11.05.2010 21:50

Zase špatně. BlacPirate má spodní díl 172cm, střední a horní 182cm. Radiály jsou samozřejmě podstatně kratší. Mám je sice v kufru auta a teď se mi pro ně nechce jít, ale mají cca 120cm.

Autor: Jirka (213.151.78.---)
Datum: 14.10.2010 15:52

Jestli je to jeste aktualni - vozil jsem CB antenu na motorce (kulata stara CZ). Pridelana byla k nosici, na vzperu od stupacky zhruba k zadnimu svetlu. Antena to byla 3 radialova toho casu z Allamatu. Sice to trochu cumelo k hlave jezdce, ale nekolik vyletu na Tremsin v Brdech jsem s tim odjezdil bez problemu.

Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 14.10.2010 20:25

Když už se to zase vrátilo zpět k tématu tak poopravím Frantu,ať si zopakuje základku.
172+182=354
530-354=176
Jak je všeobecně známo tak délka antény je cca 530cm a horní,třetí,díl je dlouhý kolem 176cm.
Nevím tedy jak dlouhé jsou zrovna radiály u Černého piráta,ale u Black Bandit a u A99 se používaly a dodávaly radiály stejné jako byl horní, nejslabší díl antény.Ty jsem viděl a vlastnoručně montoval.U Bandity 5ks u A99 4ks.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*5* + *3* =