CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Problém - Tisk na nekonečný papír
Autor: L (---.tmcz.cz)
Datum: 01.02.2017 18:44

Dobrý den. Chtěl bych poprosit nějakýho dobrodince o pomoc s tiskárnou.

Mám jehličkovou tiskárnu Epson LQ 1170 ESC/P2 a potřebuju tisknout na tenkej dlouhej papír. Použil jsem kotouček pokladního papíru. Tiskárna má několik režimů vkládání papíru. Jeden je "Single Sheet" - podávání samostatných papírů. Další jsou "Continuous Paper" - traktorový papír, možno podávat několika různými způsoby.

Problém je následující:

Pokud mám páčku na "Continuous Paper", předpokládá se, že je vložený traktorový papír, který se tahá za ty dirky na okrajích a mezi válcem a papírem není žádný přítlak. Pokladní páska mi prokluzuje (nemá tu perforaci na okraji).

Pokud je páčka v režimu "Single Sheet", válec se přitlačí a na papír to tiskne bezvadně. Jenže se počítá s formátem A4 a po každé domělé stránce A4 se tiskárna snaží papír vyhodit. To znamená kus pásky potištěno, pak velkou mezeru, potištěno, mezeru atd.

Snažil jsem se tu funkci vyhazování papíru vypnout přes DIP přepínače, ale ve významu jednotlivých přepínačů nemám jasno. Možná to půjde vypnout přes ESC sevkvenci, jen nevím jakou. Možná to půjde úplně jinak, jen nevím jak.

Omlouvám se, že tady na CBradiu nediskutuju o rádiu, ale o tiskárně. Ale přecejen to trochu souvislost má. Pokoušim se tisknout morseovku. Tak prosím všechny šikuly o pomoc a předem děkuju.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Problém - Tisk na nekonečný papír
Autor: Honza-Švermov OK1ACR (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 06.02.2017 13:33

A nebylo by lepší se v takovým případě vykašlat na tiskárnu, a udělat něco co dokáže dělat posun papíru + posun např. propisky ? Stačily by dva motůrky, případně jeden motor a např. nějaký solenoid na pohyb "pisátka" nahoru a dolu. Díly jde použít ze zničené tiskárny, a pokud je nutně potřeba řídit to z PC tak by to šlo nějakým atmelem (např. arduino), po sériáku nebo USB, případně k tomu jde snadno udělat i nějaký analogový vstup ...

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 06.02.2017 13:37

Mám tady pod postelí mimo jiné i souřadnicový zapisovač ze stavebnice Merkur.
Našel jsem tam toho víc, třeba i vlastnoručně vyrobená myš a podobně.

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 06.02.2017 13:39

Jen doplním. Propiska není to pravé ořechové, chce to trubičkové rýsovací pero.

Autor: L (---.tmcz.cz)
Datum: 13.02.2017 18:58

Koukám, že za celou dobu nikdo neodpověděl k tématu. Musel jsem si pomoc sám.

Tak alespoň pro ty ostatní, co by chěli tisknout na nekonečný obyčejný papír bez perforace na okrajích, uvedu jak jsem si poradil já.

Nejprve páčku posunout na "Continuous Paper". Dál je v tiskárně vyjímatelný modul s názvem "paper tension unit" což je vlastně podpírač vyjíždějícího papíru. Má osu s gumovými kolečky, která je hnaná. Stačí použít dvě další jiná gumová kolečka, která se přitlačí k těm stávajícím hnaným a mezi ně se zavede papír.

Já jsem k tomu použil delší svorník, dvě kolečka, dvě přítlačné pružinky a dva plíšky na upevnění. Použil jsem k montáži díry co už v modulu byly, takže tiskárna je bez úpravy. Papír pak tahá tenhle modul a né válec.

Ještě jsem dostal radu, že by to šlo nejspíš i jinak. Páčku přesunout na "Single Sheet" aby válec papír přitlačoval, ale mikrospínač v tiskátně přemostit tak aby tiskárna byla elektronicky v režimu "Continuous Paper". Tohle jsem ale nezkoušel, protože se mi tiskárna nechtěla rozdělávat. Přítlačný kolečka jsou eleganttější a bez zásahu do tiskárny.

Závěrem ještě uvedu, že jsem s DIP přepínači, ani s ESC sekvencemi neuspěl. Vyhazování papíru v režimu "Single Sheet" vypnout jednoduchým způsobem prostě nejde.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*7* + *8* =