CB bazar
 
CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat
 
Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
1000 spojení českých - úvod
Autor: Milan 42 (---.hk.worldonline.cz)
Datum: 11.07.2001 01:56

Podzimní večery už expedicím a portejblování mnoho nepřejí, ale i z tepla od kamen se dají dělat rekordy. Nevěříte? Pak sledujte internet a Výzvu na kanále. Na sobotu 20. října se chystá CB-internetová štafeta 1000 spojení českých (slovenských). Zúčastnit se mohou všichni síbíčkáři - připojení na internet není podmínkou. Síbíčkáři-internetisté jsou však pro zdar akce důležití. Kostru hvězdicové štafety vytvoří právě oni. Jak členitá bude, to záleží na vašem zájmu. Z těchto základních "uzlových" stanic bude vytvořena síť rozprostírající nad Českou (v případě zájmu i nad Slovenskou) republikou.
Ústředním bodem sítě bude síbíčkářský chat [www.cbradio.cz];. Na něm bude možné "on line" sledovat, jak hustá je spřádaná pavučina, kdo má právě v éteru slovo, na kterém kanále a jak síť postupuje republikou - odpadne tedy napjaté čekání moravských nebo šumavských stanic, které při Rozhlednách nebo Bumerangu dlouhé minuty čekaly v nejistotě, zda signál běží a kdy se objeví u nich. Z chatu zjistíte, kdo má právě slovo a můžete se pokusit o spojení s ním na větší vzdálenost.
Kolik "vláken" se podaří uzlovým stanicím navázat, to záleží na tom, jak dají akci ve známost svému okolí. Každá uzlová stanice bude mít na "spřádání své sítě" 20 či 30 minut (bude upřesněno podle počtu účastníků), což je doba, během níž by se mělo dostat na všechny kamarády v nejbližším okolí. Reálné je dosáhnout 30-40 spojení během tohoto časového úseku. Do počtu se počítá jen jedno spojení s konkrétní protistanicí - ta se však může zúčastnit "spřádání sítě" i v dalším uzlu. Po uplynutí stanovené doby bude štafetový kolík předán do dalšího uzlu a uzlová stanice odešle na internet výsledek svého snažení - počet "vláken", případně i jejich délku, pokud bude vést deník průběžně v počítači.
Počet "uzlových" stanic rozhodne o době trvání i začátku štafety. Rozhodně se však uskuteční ve večerních hodinách, kdy je pásmo klidnější. Přihlašovat se můžete už nyní výhradně na na internetu na adresách [www.cbradio.cz]; nebo na stránce <a href="http://www.volny.cz/milan42/vyzva.htm" target=_blank>Výzvy na kanále, kde stačí vyplnit uvedený formulář.
Průběžně zde najdete informace o počtu přihlášených, obsazených QTH a mapu s rostoucí "pavučinou".
MILAN 42

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: 1000 spojení českých - úvod
Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 23.01.2013 18:43

Utopie,která se nikdy neujala.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: 1000 spojení českých - úvod
Autor: (85.135.42.---)
Datum: 05.01.2017 16:46


Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: 1000 spojení českých - úvod
Autor: satelitakxy Jiří (---.204.broadband5.iol.cz)
Datum: 08.05.2017 20:37

Mám dotaz. Sháním někoho kdo umí programovat VR-43.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek


Jméno: 
Email: 
Téma: 
*6* + *7* =