CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Má cenu dualband?
Autor: babča (---.anonymouse.org)
Datum: 18.12.2012 17:54

Zdravím všechny,
za poslední týden jsem prolezl skrz na skrz fórum až k tématům do roku 2007 a nasál jsem zde mnoho zajímavostí. Ovšem stejně jsem se nedozvěděl co jsem chtěl původně :)

Vymýšlím, jakou vysílačku do alp na lyžování, protože anténa té současné se mi zapíchává do břicha :) Kdyby byla nějaká vysílačka podobně velká jako mobil (hlavně ne ~4cm tlustá jak všechny), tak ji nacpu do menší kapsy v kalhotech a je pokoj.
Takže jsem otevřel Heuréku a hned zaujala třeba malá Topcom Twintalker 7100 (2 kusy za 1500, [vysilacky.heureka.cz] foto v ruce: [www.bieganie.pl] )

Čím víc ale čtu zdejší fórum, tím víc vypadá, že to bude krám. Takže teď se výběr změnil na

1) Intek MT-4040
2) Alinco DJ-S45 CQL
3) "nějaký dualband z www.409shop.com"
třeba Wouxun KG-UV6D ( [www.youtube.com] )
4) cokoliv jiného co ještě neznám

A hlavní otázka, co to ten "dualband" vlastně přesně je? Tím že se dá Intek 4040 rozšířit i na LPD pásmo tak to znamená že je taky dualband? nebo se tím myslí něco jiného? Mimochodem, na jaké frekvenci/pásmu můžu s takovými "lepšími" vysílačkami v ČR vysílat kromě PMR na 446Mhz? (Pokud znáte situaci i v Rakousku a Itálii, nebo máte tip kde to dohledat, típ líp)

Na jiných fórech (jedno airsoftové má takové dlouhé vlákno) jsem navíc nejednou viděl "PMR je na nic, zainvestuj rovnou do UHF vysílačky"... já mám dojem, že PMR=446Mhz je v UHF pásmu... nevíte co tím dotyčný myslel? (kdyžtak postnu link)

Díky za odpovědi!

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Má cenu dualband?
Autor: Petr (---.alfservis.cz)
Datum: 18.12.2012 18:29

Bez zkoušek tahat ven AMA ručku ... hmm. Ne že to nejde, ale ...

Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 18.12.2012 19:59

Pokud bys chtěl něco malého tak snad Intek SL-02 [www.elix-shop.cz]

Datum: 18.12.2012 20:31

Pokud jsi nasával články ve forech za 5.let a nenasával jsi u toho,tak jsi se určitě dočetl co to je dualband a nebo UHF,tak naco ty zbytečné otázky.

Autor: Mattes (---.opera-mini.net)
Datum: 18.12.2012 21:10

Tak jestli do Alp, tak jedině PMR. Je možnost ještě použít v pásmu 2metrů Freeband okolo 150Mhz, ale jen se schválenou stanicí, což žádný dualband z Číny není. Jak Rakušani tak i Italové po tom celém jdou a já bych to neriskoval. Loni jsem takhle absolvoval hodinové vysvětlování ohledně ama ručky.

Autor: Standa (---.client.rionet.cz)
Datum: 18.12.2012 22:06

Mattes ma pravdu. Rakusaci jsou nekompromisni a neni vyjimkou, kdyz nejaky nepovoleny pristroj zabavi. Velky problem pak je, dostat ho zpet.

Datum: 18.12.2012 22:59

Díky za odpovědi. Mattes, fuu, hodinové vysvětlování jen za to že tě viděli s ručkou? (A ta tvá byla zrovna schválená, či ne?)
No, takže jestli rozumím, přístroje z 409shopu nejsou schválené ani tady v ČR, a lidi je tu používají taky na vlastní nebezpečí, a to jen proto že se to u nás až tak nehrotí?

Jirka6: netřeba hned útočit. Zatím to chápu tak že dualband vysílačku lze ladit v pásmu VHF+UHF, libovolně. PMR je sice taky v pásmu UHF, ale ty mají napevno těch předvolených 8 frekvencí a šmitec.

Intek SL-02, jo tu jsem taky zahlíd. Velikost super, jen co ostatní parametry..je možný že to bude mít dosah podobnej, nebo bez šance? :/ na tu nemůžu najít žádnou recenzi ani v zahraničí, jakoby ji nikdo neměl...

Datum: 19.12.2012 20:04

PMR není jen předvolených 8 frekvencí a šmitec.
Znám několik lidí co mají SL-02 a jsou s ní nadmíru spokojeni.
Každý nechce do toho prát 5W,spíš se spokojí i s nižším výkonem než 0,5W.

Autor: Mattes (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 20.12.2012 10:24

Jo trvalo to skoro hodinu, než moje milá polovička došla do penzionu a zpět s mojí koncesí a pak chvíli vysvětlování.
P.S. mělo tam výše být Freenet ne Freeband. Koukal jsem, že v Rakousku to používá dost lidí. Taková obdoba PMR, ale na 150MHz.

Autor: Martin OK1MJO (---.ok0bez.com)
Datum: 21.12.2012 23:04

Ja bych vzal Kenwooda TH-F7e, ma to i SSB prijimac od strednich vln po UHF, takze se da poslouchat i 80m LSB.

Autor: Mattes (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 22.12.2012 01:14

No to jsi mu zase pomohl. Ty asi nečteš na co se ten dotyčný ptá, že?
Ty se možná při sjezdu opájíš poslechem 80m LSB, ale Babča chtěl radu ohledně PMR nebo UHF stanice na pokec na svahu. Navíc mám pocit, možná špatnej a ty mě poučíš, že by se mu blbě jezdilo na sjezdovce třeba s invertovaným Véčkem. Ale vlastně jo, mohl by si na záda přivázat štangli s rámovou anténou. Takže ano, máš svým způsobem pravdu. Sice bude Babča vypadat jako totální magor, ale bude mít dokonalé spojení (aspoň na poslech) po celé Evropě.

Datum: 22.12.2012 17:29

Mattes: rozesmálo :-D

Tak pokud se výběr nerozšířil, tak vezmu ty MT-4040 a zkusím aj SL-02 a rovnou to porovnám. To bude tak za dva měsíce, takže sem pak postnu jak se jim daří – jestli ty SL-02 jsou srovnatelné, nebo na svahu nepoužitelné :)

"PMR není jen předvolených 8 frekvencí a šmitec." - co to potom ještě je? Myslel si tím CTCSS/DCS?

Datum: 22.12.2012 17:56

Existuje ještě digitální PMR [www.cbradio.cz]

Autor: Jirka (---.vslesy.cz)
Datum: 24.12.2012 20:25

Pozor na SL-02, nevím jak v současné době, ale stávalo se velice často, že se nafouknul akumulátor tak že se nevešel do pouzdra staničky.

Autor: Jirka6 (88.103.161.---)
Datum: 24.12.2012 20:54

To se stává když má někdo vydnou nabíječku.

Datum: 24.12.2012 21:50

Nebylo to vydnou nabíječkou, ale vydnou šarží akumulátorů.

Datum: 24.12.2012 21:57

To je samozřejmé,že když je vydný akumulátor, tak se vydne.

Datum: 24.12.2012 22:08

Dobrej postřeh :)

Datum: 25.12.2012 10:02

A vydne se proto,že se nedodržuje doba nabíjení a proto je lepé nabíjet přes spínací hodiny.Nejlevnější stojí kolem stovky.
Určitě se nabíjení nevypne samo po nabití,jako u mobilu a pak se zapomene hlídat.

Autor: Ales (---.88.broadband.iol.cz)
Datum: 25.12.2012 11:19

U SL-01 se nafukovaly baterky z opacneho duvodu - kdyz se baterie moc vybila, tak se pri naslednem nabijeni nafoukla. Li-ION akumulatory nemaji rady vybijeni "do nuly", proto se vetsina pristroju na tyto aku automaticky vypina pri poklesu napeti. U SL-02 jsem toto uz nepozoroval, tam snad uz nastavili automaticke vypnuti stanice pri poklesu napeti trochu vyse. Nabijet je lze libovolne dlouho, to nastesti automatika ve stanici vypne vcas (pokud by nevypla, byly by nasledky mnohem horsi)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
6x4 =