CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 1 z 13
SSB
Autor: Kočkodán (---.czech-tv.cz)
Datum: 30.10.2011 16:45

SSB na 11m (CB) bude v Evropě povoleno
Rozhodnutí Evropské unie připravilo cestu pro používání SSB na 27 MHz CB v celé Evropě. Revidovaná nařízení umožní CB operátorům používání SSB zařízení s 12 watty PEP v kmitočtovém pásmu 26,960 až 27.410MHz. Rozhodnutí Evropská unie o povolení SSB na 11 m vstoupilo v platnost dne 24. června a doporučuje národním telekomunikačním správám implementaci od 1. Října 2011.

převzato z [forum.crk.cz]

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: SSB
Autor: TmR (---.client.rionet.cz)
Datum: 30.10.2011 19:00

[www.cbradio.cz]
Nevěř všemu, co píšou na ČRK, už se to probíralo v odkaze, nejde o implementaci k 1.10.2011, ale o zaslání vyjádření k doporučení ECC.

Autor: Kočkodán (88.103.79.---)
Datum: 30.10.2011 19:48

O tom vlákně vím, neboj.....Jenom že je již říjen, tak jsem otevřel toto téma znovu, zda nemá nikdo novější informace.Jinak si myslím, že to na ČRK napsali celkem dobře...Ono doporučení asi nebude závazné.
Bylo by to celkem zajímavé oživení, hlavně pro expedice a závody.Mě osobně poslouchat otevřenou šumovou bránu při FM modulaci
do sejří....(myslím ten rachot)
V lokálních kolečkách by to nic nepřineslo - to je jasné

Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 30.10.2011 20:58

Pokud ti tam vleze nějaký súdruh s kilowatou tak stejně nic nepobereš a na nějakých 30km to taky není nic moc.To chce větší dálky.

Autor: IKE (---.8.broadband13.iol.cz)
Datum: 30.10.2011 22:04

Provoz SSB není určen pro lokální pokecy, natož pak pro provoz třeba z auta. To je špecialitka pro DX fajnšmekry, kteří si chtějí například udělat celou evropu na CB a podobně. On také není moc velký problém s 10W udělat zámoří......
(zkušenosti z pásma 10 metrů).

Autor: Tono (---.radiolan.sk)
Datum: 30.10.2011 23:27

U nas madarski kamionisti pouzivaju iba USB na K40, takze z auta SSB lze :)

Datum: 31.10.2011 07:52

napsal jsem:

"Bylo by to celkem zajímavé oživení, hlavně pro expedice a závody.Mě osobně poslouchat otevřenou šumovou bránu při FM modulaci
do sejří....(myslím ten rachot)
V lokálních kolečkách by to nic nepřineslo - to je jasné"

Já opravdu znám rozdíl a využití SSB vůči AM- IKE a Jirko6, nedělejte ze mě většího trotla než doopravdy jsem.

Spíš mě zajímá, co na to naše ČTU jestli někdo neví a zda už někoho nenapadlo připravit či pozměnit pravidla nějaké soutěže.Ono, jestli na to přistoupí státy okolo, tak už vidím jak ČTU někho u nás honí....Kor když to vlastně nikomu neškodí.
Když si vezmem podmínky jak to lítalo minulých 14 dní - převaděč na 10m byl slyšet na skener z LA či NY tak by SSB bylo zajímavé.

Autor: Petr (---.motorola-solutions.com)
Datum: 31.10.2011 08:35

SSB v autě je na .... jen to vrčí a škrčí. FMka není tolik náchylná na rušení.

Datum: 31.10.2011 08:49

Já to vzdávám....

Autor: Honza-Švermov (193.179.209.---)
Datum: 31.10.2011 09:00

Nebreč, bude hůř :-)

Datum: 31.10.2011 09:20

Jenom škoda, jestli s tím novým návrhem bude zase jenom 40 kanálů.Osobně si myslím, že zrovna málo využívané pásmo B by bylo na SSB lepší z důvodů - ať si místní kolečka a kamioňáci zůstanou na svých kanálech a B ať slouží k experimentů atd...
A jaká bude hranice pro QRP? jestli bude povoleno 12W tak nechat 5W jako u HAM je na QRP moc.Já bych to dal na spojení pod výkonem 1W.....?

Autor: Mattes (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 31.10.2011 10:15

hm, to by ale nebylo na co vysílat. Leda že by se výrobci přizpůsobili a začali produkovat CB stanice s SSB na 1W.

Datum: 31.10.2011 10:22

Drtivá většina stanic 10/11m co mají SSB mají regulaci výstupního výkonu....viz: můj Shogun kterého se budu zbavovat....

Autor: Mattes (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 31.10.2011 10:42

To je jasný, regulace výkonu tam je. Ale stejně by nikdo nereguloval :-).

Autor: Mirek Rozdrojovice (---.t-mobile.cz)
Datum: 31.10.2011 13:20

Návrh CEPTu je doporučení, čert ví, jak s ním (a kdy) ČTÚ naloží. Řešit tu QRP je předčasné.

To Petr: musíš vypnout motor:-)

Datum: 31.10.2011 14:27

Kočkodane teď opravdu kecáš.
Tfúj Schogun,pokud se do něj nerejpalo,dá při staženém výkonu 11W SSB.

Datum: 31.10.2011 16:27

Naměřím..........
Musíš mluvit tak, aby to bylo na 1W !
Teď ani nevím, jestli funkce LOC/DX snižuje i výstupní výkon - tj zda by šla použít

Datum: 31.10.2011 19:35

Chlapče doma pořádně naštuduj ať ti nemusíme nadávat.
SSB se dá na krátké vzdálenosti odposlechnout i v AM,datlování se dá,pokud stojíš pod anténou,poslouchat na ručce v FM.

Autor: Kočkodán (88.103.79.---)
Datum: 31.10.2011 20:35

Já OPRAVDU vím, co znamená SSB o modulace se celkem zajímám.Viz příspěvky na jiných vláknech.
Opravdu vím, že na krátké vzdálenosti je to blbost.
Dále vím, že je FM méně náchylná na atmosferické poruchy než AM či SSB, můžeme si zde popovídat o energetické výhodnosti SSB, šířce pásma, jak vzniká postranní pásmo,co je USB LSB DSB klidně i co je PM FM FSK PSK QAM...........................
Také nějaký pátek SSB na KV poslouchám.

Já nějak nechápu, proč to sem pořád pletete.Otevřel jsem vlákno, že by bylo dobré, kdyby to prošlo ČTU a následnýmy orgány kladně, tak vyzkoušet na CB QRP SSB, pro ty kdo nemají licenci a nemůžou třeba na 10m.

Co jít na CB třeba experimentálně do PSK31 ?
jenom čekám, až na [www.nue-psk.com] bude zase na prodej sestavená verze....

Tak prosím zase Jirko nenadávej a pochop, že vím co SSB je.Díky
Chtěl jsem trochu nakopnout ostatní uživatele CB, jestli by nechtěly zkusit něco nového.

Autor: TmR (---.client.rionet.cz)
Datum: 31.10.2011 22:58

Ještě jednou, jedná se o dokument ECC, jedná se o pokus o harmonizaci na CB. A teď shrnu nějaký drobnosti, který mě docela iritujou. Nicméně, je to jen můj názor jako uživatele CB a FM.
1.Věkový průměr uživatelů CB se blíží věku potřebnému k odchodu do důchodu. Tudíž se jedná o karegorii nepříliš ekonomicky silnou.
2.Drtivá většina uživatelů jsou tzv. „kolečkáři“, kterým FM a 4W stačí. Jejich Formely, Danity, Allamatky jim vyhovují a do nových stanic nebudou ochotni investovat.
3.Nejlevnější stanice SSB jsou v cenové relaci 8.000 Kč, vlastně je jen jeden typ. Ostatní jsou stanice HAM pro pásmo 10m upravené pro CB. Je předpoklad, že po uvolnění SSB na 27MHz dojde k výraznému nárůstu ceny těchto stanic. Nehledě na to, že pokud se najdou šílenci toužící po SSB, nebude dost stanic.
To je jeden aspekt ...

Jdi na stránku: 1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 1 z 13

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*5* + *2* =