CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: PředchozíPrvní...23456789101112...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 7 z 13
Re: SSB
Autor: thr (---.autocont.cz)
Datum: 09.01.2012 10:50

Jinak jedna osobní poznámka k TmR - zrovna ty možná docela o dost přicházíš tím, že si neuděláš HAM koncesi, ale ne v oblasti mezinárodního provozu, nýbrž vnitrostátně. Myslím si totiž, že by tě s tvou zálibou v objíždění kopečků musel docela bavit "FM pohár" - je to na 2m a 70cm výhradně FM, spojení jsou prakticky jen vnitrostátní a je to docela zábava, přitom celkem za pár šupů - s obyčejnou dnes už zastaralou mobilkou FT90 ve spojení se slušnou anténou vlastní výroby jsem v některých kolech byl i "na bedně". Myslím si, že s vytrvalostí, se kterou objíždíš kóty na CB bys v téhle akci docela zabodoval a zejména v celoročním hodnocení se umisťoval velmi vysoko.
Nechci tě k ničemu navádět, ale myslím si, že by ti to hodně posunulo úhel pohledu na vysílání...

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Autor: Petr (---.motorola-solutions.com)
Datum: 09.01.2012 12:09

Jestli si Tm-R udělá zkoušky, tak já se naučím telegraf.

Autor: Jindra (---.customer.poda.cz)
Datum: 09.01.2012 19:15

TmR napsal(a):
> I když vím o případu, že splnil kdysi dotyčný
> podmínky na A a čekal až někdo s A umře, protože
> byla naplněna kvota

Větší kokotinu jsem tu jaktěživ neslyšel. To si možná pleteš s přihláškou úředníka do KSČ. Mimochodem. Dneska odpoledne byly super podmínky na USA a Karibik. Dopoledne chodili JA,BY,HL.jak po drátě. Jeden amík mi hlásil že má 2W z Cal. Druhý z Fla. měl celé 4W. Těch USA stanic se 21 Mhz dalo dneska dělat stovky.

Autor: Petr (---.alfservis.cz)
Datum: 09.01.2012 19:30

Já si myslím, že ten článek [www.cbdx.cz] nikdo nepochopil. Vždyť datum vydání je 31.12.2011 23:20:30 !

Autor: thr (---.o2isp.cz)
Datum: 09.01.2012 19:53

Jindra - já ti mám dojem, že nějaké kvóty na třídu A v jistých obdobích kdysi opravdu byly. Nutno ale dodat, že rozdíl mezi A a B třídou byl jen v maximálním výkonu a pak v možnosti mít dvojpísmenný sufix , takže odmítnutí nebylo pro nového zájemce zas až tak extrémní nepříjemnost.
Jinak nekomentuji, do TmR už jsem se tu pustil dost, ale v tomhle možná až takový nesmysl necitoval a náhodou se trefil :-)

Datum: 09.01.2012 20:03

Tak technicky mohlo být 1352 Ačkařů OK1 a OK2. Z toho se spousta značek pro telegraf nehodí.

Datum: 09.01.2012 20:10

Dneska je adresovatelných 123032 třípísmeňáků a k tomu 4732 "Ačkařů". Beru pouze OK1-7. Těch pár devítek a osmiček můžeme vesele zapomenout.

Autor: JirkaK (89.203.188.---)
Datum: 09.01.2012 20:38

Taky si myslím, že problém mohl být ve volačce. Že možná dvojpísmenné sufixy momentálně nebyly k dispozici a muselo se holt čekat, až se nějaký uvolní. Navíc byla zásada, možná dodržovaná dodnes, že uvolněný volací znak se může přidělit znovu až po pěti letech.
Zpět k diskusi o novém všeobecném oprávnění. Názory jsme si už myslím vyříkali jasně a dostatečně, nemá cenu je do zblbnutí opakovat. Uvidíme jak to celé dopadne :-D. V čem vidím skutečně možný problém je SSB versus absolutní lamy. Přece jen SSB vyžaduje trochu znalostí a zodpovědný přístup, jinak to může skončit buď průšvihem v éteru, nebo odpálením stanice. Pokud zesilovač výkonu je u FM ilegální ale většinou to projde, u AM a dvojnásob u SSB je poukázka na průšvih. Ale vyčkejme co se bude dít, koneckonců ČTÚ také nejspíš bude vědět co s tím.
A že TmR odpovídám tady je jednoduché - kdysi jsem byl na stránkách CBCL zaregistrovaný. jenže od té doby jsem několikrát obměnil počítač a od té doby se mi už nepodařilo registraci obnovit, takže nemůžu ani vkládat příspěvky do diskusí.

Autor: TmR (---.client.rionet.cz)
Datum: 09.01.2012 21:07

To JirkaK - není problém, napiš správci a od ti ty údaje vytáhne ....
Jinak, jasně že se jednalo o dvoupísmenný sufix.

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 09.01.2012 21:08

Pokud by se zde vyskytl Jožka.Bo.
Ta debata o zapojení konvertoru na [cbportal.bbinfo.sk] je z mých stránek, nikde nepíšu, že to je přípravek pro příjem SSB na CB, popis cívek je v původním článku taky.
Na tom diskusním webu se toho ale ujali odborníci. Nejsem tam zaregistrován, jinak bych se do nich pustil.

Datum: 31.01.2012 14:01

Tak naokraj - už se objevují stanice, které se přímo odvolávají na "new EU standard" a ani nejsou nějak extra drahé. Viz třeba AE5890 - [www.vysilackymilin.cz] , je to další modifikace známého SSB Albrechta, ale z hlediska "multinorm" počítá už s novou normou a navíc udělali drobné, ale pro koncesované velmi zajímavé vylepšení v tom, že chodí i na 12m (24,890-24,990). V popisu na vysilackymilin.cz tohle není vidět, ale s trochou snahy se popisy programování snadno najdou.
Popravdě docela uvažuji, že si to do auta koupím...

Autor: thr (---.88.broadband12.iol.cz)
Datum: 31.01.2012 14:09

Ještě doplňuji informační leták k 5890 - [www.alan-uk.com]

Autor: Kočkodán (---.157.broadband10.iol.cz)
Datum: 31.01.2012 15:01

K tomu FM poháru.Já bych TmR bral do našeho klubu...Určitě by vylepšil umístění !!!!

Jinak, když už tu děláme reklamu, tak SSB CB za slušnou cenu a navíc s možností programovat z PC je zde:

[radiostanice.shop3000.cz]

Autor: thr (---.88.broadband12.iol.cz)
Datum: 31.01.2012 15:14

Já reklamu nedělám - popravdě vůbec netuším, zda to vysilackymilin mají levně nebo ne, chtěl jsem jen ukázat, že už je 5890 k vidění i v nabídce našich prodejců...

Ad DX-5000 - byl bych pří nákupu dost opatrný, tohoto rádia je totiž minimálně pět verzí a docela to vylepšují. Pokud to někdo nabízí levně a bez udání verze, tak bych si docela vsadil na nějakou starší verzi - fungovat asi bude, ale :-(

Datum: 13.02.2012 09:56

Tak mi právě AE5890 dorazil. Vyzkouším a asi sepíšu i pár postřehů, pokud bude ta nová norma včetně SSB vyhlášena i v ČR, tak to bude asi stanice o které se bude dost diskutovat...

Autor: Kočkodán (88.103.79.---)
Datum: 13.02.2012 10:48

Kdysi jsem jí měl také v merku - je to jedna z nejmenších stanic i na 10m s SSB. Pak mě jí ale někdo pomluvil, že je poruchová. Já bych to ale nebral moc vážně, znáš to, každý chválí to co má doma...
Jaké je Tvé QTH? že bychom dali SKED na SSB?
(ale až se trochu oteplí..na chalupě vše zamrzlo a zde v Praze v klubu máme jenom dřevěnou chatku..)

Datum: 13.02.2012 11:02

Někdy o víkendu to rozchodím, pak se domluvíme. Jsem z Prahy a stanici budu mít jen v autě, tak vůbec nejsem proti to nějaký víkend otestovat.
Ty máš tuším i koncesi, takže můžeme legálně na 10m, možná i na 12m (pokud nějak zimprovizuju anténu).
Koneckonců se tím test popožene, teď v zimě budu mít s protistanicemi problém...

Jinak k AE5890 - Albrecht na svých stránkách tvrdí, že je proti 5800 a dalším známým typům úplně překopaná, identický je prý jen vnější vzhled. Těžko říct nakolik je to pravda, nicméně možné to je, pak by jakékoli staré zkušenosti byly bezcenné.

Autor: Kočkodán (88.103.79.---)
Datum: 13.02.2012 11:35

Ona zvládne i 12m? Myslel jsem, že jede po roztažení od 26MHz jako můj Shogun...Vím, že akorát RCI jede od 24MHz..
To neva, vezmu na těch 12m mojí starou Kenwood ts 140ku. Zatím jsem jí ještě neprodal..
A navíc, ani snad na 12m nemám anténu, nezkoušel jsem jestli jde takhle prodloužit CB anténa...Jinak na 10m mám připravenou Yagi 4 el. Ale ještě dobastlit ten stožár. Když tak se domluvíme skrze mail...

Datum: 13.02.2012 11:49

Právě že zvládne - tohle je odlišnost 5890 proti 5800... Mrkni třeba na [www.youtube.com] . Mimochodem pro rozšíření je k dispozici standardní postup, není to žádná velká divočina.

Ad anténa - na první pokus bych asi zkusil nějak "doprasit" CB anténu na autě tunerem, na těch pár kilometrů nebude účinnost kritická.
Pro případné vážně míněné mobilní použití bych buď koupil PL zářič na 12m od Diamondu anebo (levnější) bych koupil nějaký CB zářič, u kterého by šlo rozebrat spodek a přimotat další závity na cívku... Tohle je ale věc vzdálenější budoucnosti, zatím to řešit nebudu.

Autor: Pugzley (---.radiolan.sk)
Datum: 14.02.2012 09:20

thr:
Kedze sa 5890 tvari ako aj ama stanica, tak moja otazka znie, vie to shift pre RPT a vie to CTCSS? Diq za odpoved.

Jdi na stránku: PředchozíPrvní...23456789101112...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 7 z 13

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*8* + *9* =