CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Baterie - ručka CB
Autor: Z/B (---.kserver.cz)
Datum: 06.01.2015 00:14

Ahoj, máte někdo zkušenost s nabíjecími AA články do ručky (Allamat 27), spapká jich to 8 ks. Co jsem většinou kupoval, bylo za pár desítek nabití na šrot (nabíječku mám kvalitní). Něco přes 2000 mAh, aby to chvíli vydrželo? Co používáte?

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Baterie - ručka CB
Autor: Jirka6 (---.nemspk.cz)
Datum: 06.01.2015 07:23

Sanyo

Autor: HF (---.client.ufon.cz)
Datum: 06.01.2015 09:41

Sony, bývají v akci v Kauflandu 80 Kč za pár nebo Tronic, v Lidlu za 100 Kč 4 kusy.

Autor: pavelduha (82.209.14.---)
Datum: 06.01.2015 15:55

sanyo eneloop,tronic obcas byvajiv lidlu podobne tem eneloop.nejvic vadi akumulatorum nabijeni po dvou a vice kusech jak je to ulevnych nabijecek.

Autor: CBčkar (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 21.04.2015 17:45

Jediné co opravdu dobře funguje jsou originální průmyslové NiCd a NiMh akumulátory z akupaku MOTOROL...pokud je nekdo nehonil, jsou to držáky!!!Sroty od sanyo stojija za prd. Panasonic je taky good znacka!!!

Autor: Já mentálně retardovaný (---.208.broadband18.iol.cz)
Datum: 23.04.2015 15:04

CBčkar:
Proboha, už to svinstvo nehul.
Sanyo patří k nejlepším akumulátorům, jaký kdy na trhu byly. Jenže musíš kupovat originální, a ne čínský napodobeniny za poloviční cenu.

Autor: uhu (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 23.04.2015 15:46

Nestojija.

Retard má pravdu.

Autor: Jirka6 (---.static.spk.cz)
Datum: 23.04.2015 23:48

Má částečnou pravdu.Musíš vědět které koupit.
Některé jsou fakt šmejdy.

Autor: CBčkar (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 30.04.2015 18:15

Po zkušenostech od řady SANYO 2500, a SANYO LiOn 18650 už nechci nic od nich!!! [eneloop.prodejce.cz]

Autor: Jirka6 (---.static.spk.cz)
Datum: 01.05.2015 10:44

Stejný problém byl i s velkokapacitnimi AAA,1100,1200mA.

Autor: slídil (---.mason-net.cz)
Datum: 24.06.2015 07:42

Nejspolehlivější jsou akumulátory NiCd. S páskovými vývody je EU ještě nezakázala. Fungují i v mrazech a při správném nabíjení a vybíjení jsou jediné, které netrpí rostoucím vnitřním odporem jako všechny shity NiMh.
Někdo namítne, že je tam limit 900mAh, to je pravda, ale raději mám v kapse další blok, než se rozčilovat. Eneloopy nejsou ale zas tak špatné.
V navigaci mi udělají slušnou práci. Tam kde je třeba vysoký proudový odběr jsou ale dost nevhodné, takže do radiostanice ne.
U CBčka je skoro lepší mít v kapse malou gelovku a kouskem kablíku napájet ručku. Jenže s ručkou CB a gumianténou se dovoláš maximálně po place v Holicích.Na to ti stačí taková ta DSP ručka za 12 dolarů s LiOn baterií.

Autor: David (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 24.06.2015 08:00

Já jsem nacpal do cb ručky lion 18650 .. A pohoda

Datum: 24.06.2015 08:06

Na nabíjení je třeba balancer, nebo nabíjet každou zvlášť, s vybíjením je to to samé. Tam kde je jediný článek LiOn,není problém, kde se články řetězí už je průser. Hořící LiOn je taky pěkná švanda.........

Autor: Deyva (---.redhat.com)
Datum: 24.06.2015 12:40

no nevim... teďka jsem o víkendu ozkoušel ručku s pendrekem a drátovou protiváhou nacvaklou krokodýlkem na bnc konektor.

Allamat 95 pod kopcem <-> něco v autě s ML-145 na kopci a 4 km. Bral jsem kolegu 59. Kolega mě pokud si vzpomínám trošku hůř. A v neděli jsem na to samý chytal kolegu z Londýna (asi odrazem) a řekl bych, že ta all95 jako ručka s vyšší citlivostí+pendrek+protiváha toho pobere víc, než Lemm1200 magnetka na autě s TTI880 (ale musím asi zkontrolovat psv).

Autor: Deyva (---.redhat.com)
Datum: 24.06.2015 12:42

Jo a abych nebyl off-topic, tak jsem minulý týden koupil v lidlu ty Tronic, 10ks. Myslím 2500mAh nebo 2600mAh, teď nevim... Zatím dobrý, uvidíme, jak dlouho vydrží...

Datum: 25.06.2015 07:02

Tronic tužky jdou rychle do hajzlu, jako všechno z Lidlu. Všechno co jsem tam koupil, jsem reklamoval, vrátili mi peníze. Jen Satelitní přijímač, PMR staničky a sluchátka fungují dodnes. Jsou to ale levné výrobky a nelze od nich očekávat zázraky. NiMh baterie z principu jsou zcela nevhodné pro vyšší odběry proudu.

Autor: amatér (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 31.07.2015 16:42

Zatím jsem neviděl ani nezaslech, že by LiOn 18650 někomu hořel. Toto jsou velice bezpečné články provedením. Mají 2.ochranné pojistky v případě plynování. První při přebití nebo podbití - tvoření plynu odpojí kladný pol (přestane vést), pokud by se článek i nadále po přerušení tlakoval, vyletí tlaková pojistka! Pokud něco hoří, tak jsou to ploché LiPol-ky a ty jsou chráněny jenom elektronikou. PS: pokud má někdo zkušenosti z bastlení, ad se podělí.

Re: Baterie - rucka CB
Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 31.07.2015 20:24

18650ky jsou i bez elektroniky - tedy si radsi poradne overit, co mam v ruce ...

Re: Baterie - rucka CB
Autor: David (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 01.08.2015 10:25

Já ty válečky cpu do všeho, hlavně do svítilen kde byly pb aku a vůbec do všeho kam se vejdou.S balancováním není žádný problém,stačí naletovat konektor JST apod.Při vybíjení se nic balancovat nemusí.
Nabíjím modelářskou nabíječkou např.:[www.pelikandaniel.com]
18650 získávám z vyřazených notebooků ,články přeměřím na kapacitu a samovybíjení,ty slabší vyhodím bez soucitu.Nikdy mi to neshořelo,když se mi podaří článek vybít i pod 1V nic se neděje pomalu to nabiju a jede se dál.

Autor: amatér (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 01.08.2015 14:27

David, souhlas 18650 jsou blbovzdorné, ale pokud je budeš vybíjet víc než 4A je to špatně, pokud je budeš přebíjet nad asi (podle výrobce) 4,15 nebo vybíjet pod minimální napětí uvedeném výrobcem (dlouhodobě) je to špatně a akku se přeruší. Hned jak zbastlím nějakou elektroniku na balancování/odpojování - nebo použiju elektroniku z notebooku na 4.články v sérii, dám vědět. Spíš by mě zajímalo, jak se v akkupacích omezuje nabíjecí proud. Je mi jasné, že jsou tam fety, který akkupack odpojí, když má malé napětí, ale jak se reguluje nab.proud? Balancer už je patrně v chrobáku.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*5* + *2* =