CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Baterie - rucka CB
Autor: kovboj (---.tmcz.cz)
Datum: 01.08.2015 17:32

Balacer jsou výkonové rezistory zapojené mezi nabíjené články.Zde se take měří napětí mezi clanky .Nabíjení řídí procesor a omezuje proud těm článkům, které mají vyšší napětí .

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Baterie - ručka CB
Autor: Já mentálně retardovaný (---.208.broadband18.iol.cz)
Datum: 02.08.2015 19:39

Opět nesmysl. 18650 používám denně, a z například posledních od LG není problém 35A TRVALE! Jsou na to stavěné. I z toho důvodu neobsahují ochrannou elektroniku. Používám Sanyo, LG a z obou značek cucám každý den běžně 5-10A, občas až 20A. Mám tady 4 články a všechny 4 takto provozuju rok od rána do večera, a zatím nejeví známky poklesu kapacity.
Jenže je to opět jako se vším- koupíš článek za stovku, nečekej zázraky. Solidní 18650 se motají kolem 300. Používám tyto:
[ecigareta.tipkup.cz]-!
[ecigareta.tipkup.cz]

Autor: uhu (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 02.08.2015 20:27

... a navíc balancer NEJSOU žádné "výkonové odpory mezi články". Doporučuji nedávný článek v PE od Vojty Voráčka na téma této problematiky, ale chce to to znalosti elektrotechniky aspoň na úrovni kuchařského učňáku, tak nevím, nevím ...

Datum: 02.08.2015 20:32

Retard: Zeptal bych se ... Kolik cyklů tak cca vydrží tyhle slušnější články při každodenním kuřáckém brutálu?

Datum: 03.08.2015 18:28

UHU:
No já to nepočítám, ale i když vydrží můj extra-huličskej záhul dva dny, nabíjím je každý den. Používám dvě cigára- jedno doma, jedno v práci, a na každým střídám dva články, takže každej má za sebou momentálně cca 180 cyklů, a zatím beze změny výdrže. Nabíjím podle toho jak spěchám- standardně 0.5A, když mám míň času, tak 1A, tovární nabíječkou na tyhle určenou.
Jinak upozorňuju na fake 18650, které vypadají nerozeznatelně od fialových IMR, ale nemají na tom fialovým obalu holografickou nálepku. Taky se poslední dobou vyrojily spousty "podvrhů" s udávanými kapacitami 4500, 6500mAh, a podobně, často za ceny kolem 80-100,-Kč. Samozřejmě jsou to šmejdy. Schválně jsme kopupili na testy a měřili jsme kapacity u těchto některých 18650 článků, a místo 6500mAh jsme neměřili 1050mAh, a místo 4500 jsme naměřili 860mAh. Ale lidi jsou tupý stádo a kupujou jak šílení- a pak se opravdu diví.

Datum: 03.08.2015 21:45

Retard: To, samozřejmě, znám :-))) Koupil jsem na tržišti od mého oblíbeného Číňana ze srandy 18650ky s označením 5600mAh ... po třiceti korunách, neb mne zajímalo, zda za tu cenu vůbec fungují, nebo zda jsou ze dřeva úplně. Fungovaly! Celých 230mAh!

Hezké videjíčko je i tady [www.youtube.com] . Spíš mne zajímalo, jestli Ti už nějaký článek dosloužil a po cca kolika cyklech ... nicméně i tak díky.

Datum: 04.08.2015 18:17

Nee, zatím mi nedosloužil žádnej.

Autor: amater (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 05.08.2015 14:49

To jsou ale nějaký speciálky, protože standartní lion 18650 jsou podle vyrobcu do 4A odběru, tohle jsou li-mn 18650 35A a taky existuji lifepo4, co dají až 120A!!!

Autor: Honza Vyškov (---.acvyskov.cz)
Datum: 18.11.2016 17:20

Mám stejnou ručku jako ty už léta,dá se trojhmatem rozšířit až na A,B,C,D. i půlky.FM i AM.Chodím sní do zahrady za psem,kde mám pro něho kotec.Tam si přehodím závěs.anténu dál se domluvím.Doma mám radiostanici FT-840 YAESU proto že mě to baví dělám si spojení lámanou angličtinou mám zanzibar Kanadu prostě mnoho státu.S Kanadou mluvím každý týden navíc je to čech.Co se týče zdrojů do ručky kterou používám i v autě když někam jedu ale to zapnu do zapalovače.Jinak se dají sehnat zdroje které sám používám v přírodě.Jsou to Li-ion jeden článek má 4.2V 6800mAh takže tě budou stačit 3ks.Budto si uděláš pak,a nebo úpravu abys to do ručky dostal

Autor: karel (---.fnmotol.cz)
Datum: 28.11.2016 15:28

nasel jsem tyhle podivny baterky nemate s tim nekdo zkusenosti jak to chodi ? jinak napad je to rozhodne zajimavej

[www.aliexpress.com]

[www.aliexpress.com]

[www.aliexpress.com]

[www.aliexpress.com]

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*4* + *6* =