CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Dragon sy-101
Autor: Henry (---.tescoma.cz)
Datum: 28.02.2018 10:30

Ahojte,

Jaký pořídit zdroj k ručce dragon sy-101?

Chtěl bych něco přenosného. Stačí třeba toto: [www.gme.cz]

Pro vysílání vyndat 1 baterií? Jinak to bude nabíjet? Nebo je to jedno a můžu jak nabíjet, tak i vysílat.

Na nabíjení mám externí nabijecku, takže chci zdroj primárně na vysílání mimo domov a kde bude 230v.

Diky za odpovědi
Henry Zlín

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Dragon sy-101
Autor: uhu (---.ujezd.net)
Datum: 28.02.2018 13:46

Sežeň si napájecí botku a při vysílání ji připoj místo akupacku. Nejjednodušší a nejspolehlivější řešení.

Na spínané napájecí zdroje (kromě těch nejkvalitnějších) zapomeň. Vyrob si zdroj z klasického transformátoru, diod a lineárního stabilizátoru. Jinak se nedá garantovat, že se Ti najednou někde neobjeví rušení ze zdroje.

Pokud bys zdroj kupoval, pak něto takovéhoto [www.voltcraft.cz] - samozřejmě, při troše hledání to najdeš i klidně za polovinu ceny, i méně :-)

Na spínané zdroje fakt zapomeň, u KV radiostanic přinášejí jen problémy.

Datum: 01.03.2018 07:44

Díky za objasnění. Měl jsem právě podezření jestli spínaný zdroj nedělá problém...

Datum: 01.03.2018 07:46

Ještě bych měl dotaz.

Na mě sy 101 New je tlačítko Mod. Co to přesně dělá? Po zapnutí se na displeji objeví Mod a zmizí S-metr pri zaklicovani..
V návodu ke stanici tam k tomu skoro nic není napsané...

Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 01.03.2018 07:57

Tak chce vybirati, jsou zdroje, jez rusi minimalne, ci ktere rusi hodne ...
Ja tu mam treba [cbradio.cz] a na mobilku je OK, CB rucka muze byti citlivejsi a moznost, ze se trefi do nektere harmonicke frekvence vzdy je ...
Kazdopadne klasika zdroj s trafem a poradne vyfiltrovane je klasika ...

Datum: 01.03.2018 07:59

Modulometr - hloubka modulace - meni se, jak do rucky mluvis, hodne bys pak poznal pri externim mikrofonu ...
See [cbradio.cz]

Autor: Henry (---.eurotel.cz)
Datum: 01.03.2018 10:08

Paja napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Modulometr - hloubka modulace - meni se, jak do
> rucky mluvis, hodne bys pak poznal pri externim
> mikrofonu ...
> See [cbradio.cz]

Jj to jsem četl, ale furt si to neumím představit co to dělá :D navíc mě zarazilo, že po zapnutí se vypne S-metr pri vysílání..

Datum: 01.03.2018 10:13

Add S-metr - ukazuje silu prijimaneho signalu, tedy pri vysilani je nanic, u nekterych radii muze pak signalizovati vysilany vykon ...

Datum: 01.03.2018 10:20

Add hloubka modulace
See
[elektross.gjn.cz]
[coptkm.cz]
Pocitej, ze v AM bude uroven ukazatele souviset s urovni vstupniho signalu z mikrofonu ...
Tedy budes-li zblizka a hlasiteji mluvit bude ukazovati neco jineho, nez kdyz budes septati ...

Datum: 01.03.2018 11:17

No SY-101 New nemá přepínání na AM. Tedy jede furt s FM modulaci.
Ten S-metr ukazuje pravda sílu signálu při vysílání, při low režimu je poloviční kolem 5S, jinak je 9 +30 plný.
Takže když poklesne napětí v bateriích, poznám to i zde, že to nevysílá plnými 4W?

Přepnutí na hlubší modulaci se třeba utlumi nějaké ruchy? Tzn. protistanice mě bude lepe slyšet? Nebo jaké je reálné použití této funkce v éteru?

Autor: uhu (---.ujezd.net)
Datum: 01.03.2018 15:01

Proboha, jaké "přepnutí na hlubší modulaci", když je to FM only? Tam nic takového není. V pozici MOD se pouze změní funkce té barevné hudby, v normálním stavu při vysílání ukazuje napětí na anténním výstupu (říkejme tomu výkon, i když to není až tak úplně pravda) a v režimu MOD ukazuje, jak silný signál jde do modulátoru (tedy stanice "nedořvána" - akorát - "přeřvána" sílou hlasu). Je vhodné pak udržovat sílu hlasu tak, aby ve špičkách právě vyskalovala k maximu. Menší síla znamená tišší modulaci, větší síla přeřvání a zkreslení, tedy opět horší srozumitelnost.

Mimochodem, nazývat tyhle barevné hudby "S-metrem" je dost nadnesené, protože zdaleka nejsou v S stupních cejchované. Je to spíš takové šidítko, jako barevné ledky na boomboxech pro puberťáky.

Datum: 02.03.2018 10:45

To uhu:

Diky konečně mi to někdo laicky vysvětlil :D
Já jsem při zapnutém "mod" na displeji nic neviděl, ale když začnu mluvit více nahlas, resp. řvát, tak už to něco zobrazuje..

Při normálním stavu bych tedy mohl poznat na "barevné hudbě " i pokles napětí, tedy vysílání na nižší výkon ano?

Autor: Henry (91.187.63.---)
Datum: 11.03.2018 10:33

Měl bych další dotaz. Jedna místní stanice mi pravidelně dává report plný signál, ale velmi špatná modulace. Mluvím do té rucky nějak špatně, nebo pomohl by k lepší modulaci externí majkl?

Jinak jsem si udělal protivahu 3m dlouhou a krodyla na patici pendreku. Je až neuvěřitelné jak moc se zlepší příjem a vysílání. Na stanici kterou jsem neslyšel a nedovolal, tak jsem slyšel pěkně

Autor: RADIO RUČKA (207.244.66.---)
Datum: 11.03.2018 11:02

Osvědčená rada - půjč si od někoho externí mikrofon a vyzkoušej. Mohl by jsi se ale zeptat oné místní stanice, zada blbě slyší jen tebe, nebo je jich víc. A co ostatní stanice, jaký ti dávají report?

Co se týče oné protiváhy, máš plnou pravdu, já jsem to našel na [ok1ike.c-a-v.com] a na [ok1ike.c-a-v.com]
a byl jsem výsledkem mile překvapen.

Autor: JOZEF (---.95-103-149.t-com.sk)
Datum: 11.03.2018 15:17

No ty si zase objavil Ameriku - vertikálná anténa potrebuje zem. Kto by to bol povedal.

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 11.03.2018 15:53

Ano, správně, máš 100% pravdu.
Právě proto ke každé ručce s pendrekem prodejce přibalí i uzemnění.

Autor: JOZEF (---.95-103-149.t-com.sk)
Datum: 11.03.2018 17:28

A ak je to ozaj dobrý výrobca, tak pribalí aj malý sáček so zeminou.

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 11.03.2018 17:35

+

Autor: Henry (91.187.63.---)
Datum: 12.03.2018 20:31

JOSEF: špatně jsi to pochopil. Nemyslel jsem to tak, že jsem objevil něco nového, ale spíš to, že mě překvapilo jak moc to pomůže u pendreku.

RADIO RUČKA: špatný report mám hlavně od něj. Jsou proti stanice, které mě slyší dobře. Zkusil jsem přepnout dragona na zobrazení modulace a při běžném způsobu mluvení, se to skoro nehybe... Ten majkl zkusím, stejně jsem si chtěl nějaký pořídit.

Autor: Honza -OK9ATD (---.cust.vodafone.cz)
Datum: 13.03.2018 10:24

Ahoj, já měl stejný problém se stejnou stanicí, tedy SY 101. S9+ R3. Slabá modulace, nebyl jsem skoro slyšet. Až POWER mikrofon pomohl.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*6* + *9* =