CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Stabo SH-8000 FM - nereaguje
Autor: Ondra (---.client.rionet.cz)
Datum: 15.04.2018 08:30

Ahoj,
dostal jsem na opravu ručku Stabo SH-8000. Po připojení na 12VDC nereaguje, nerozsvěcí se display, apod.
Otevřel jsem zadní kryt a nejdou cítit žádné spálené součástky. I vizuálně vše vypadá OK.
Když otočím volume poťákem na zapnutí stanice, na vstupu se objeví odpor cca. 1MOhm a stanice začne odebírat zhruba 13 mikroAmp.

Mohl by mi někdo poradit kde hledat chybu?

Díky,
Ondra

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Stabo SH-8000 FM - nereaguje
Autor: Honza-Švermov OK1ACR (---.tmcz.cz)
Datum: 15.04.2018 09:12

Vzal bych schema a multimetr a sel po ceste kudy ma jit napajeni. Nespis bude nekde upadly ...

Autor: uhu (---.ujezd.net)
Datum: 15.04.2018 18:05

Honzo, pokud dotyčný není schopen takovéto Tvojí (správné) úvahy sám, nemá cenu mu radit jakoukoli úvahu složitější.

"Pane doktore, babička nám už půl dne nedejchá a když ji nafouknu, vyjde z ní takovej divnej smrad. Nevíte, co se jí mohlo stát?"

Autor: Honza-Švermov OK1ACR (---.ipv4.broadband.iol.cz)
Datum: 15.04.2018 20:24

To co pisu je dostatecne jednoduchej postup, aby ho dokazal pouzit i uplny neznalek, pokud pouzije tu vec mezi usima. A kazdy nejak zacinal ...

Autor: uhu (---.ujezd.net)
Datum: 15.04.2018 20:53

Však tak to myslím - je to tak jednoduchý postup, že snad ani nepotřebuje radu. A u osoby, která takovuhle radu potřebuje, je prakticky nulová pravděpodobnost, že by zvládl opravu komplikovanější.

Tak jsem to myslel.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*7* + *8* =