CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
ANTENA CB
Autor: Síbičkář Venda (---.uk7.org)
Datum: 04.04.2019 11:17

Zdravím všechny. V důsledku stěhování nemám přístup na střechu, abych si postavil CB anténu. Ale máme lodžii, tak jsem hledal něco. co by tam šlo.
Našel jsem si [www.i1wqrlinkradio.com] a chci se zeptat, jestli s ní máte někdo zkušenosti. Podle rozměrů vypadá tak akorát.
Děkuji za radu.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: ANTENA CB
Autor: Jarda Kladno (37.1.207.---)
Datum: 05.04.2019 11:26

Vendo, jestli zjistíš nějaké podrobnosti, nebo až tu anténu odzkoušíš, prosím - dej zde vědět. Mám naprosto stejný problém jako ty.
Předem díky.

Autor: Kamil_k4 (---.core.ttnet.cz)
Datum: 06.04.2019 10:54

Vystrč našikmo z balkonu "půlku" a no problema.

Autor: Jarda ze Šumperka (153.92.127.---)
Datum: 06.04.2019 12:18

Vendo, já tuhle anténu mám přes rok, v devátém (nejvyšším) patře věžáku balkon obrácený na západ, východ nechodí vůbec, je domem dokonale zastíněný.
Ze Šumperka běžně dělám Pardubice, Prahu, maximální DX mám Teplice. Okolí, jako Třebová, Ústí n. Orlicí, Jeseník a podobně chodí některé dny jako telefon, jindy jsou slabé a zašumněné.
Anténa na výrobu není moc náročná, klidně si ji vyzkoušej. Je to v podstatě svislý dipól kapacitně zkrácený.
Čauky.

Autor: Jirka (---.vslesy.cz)
Datum: 06.04.2019 17:36

Tato anténa není špatná, ale škoda že neobsáhne celé CB pásmo, je poměrně dost úzkopásmová.

Autor: 1url.cz/HPr2 (88.103.7.---)
Datum: 06.04.2019 18:02

No jo, bohužel. To je vlastnost dipólu. Takže abych obsáhl celé pásmo 80m musel jsem udělat tohle - [ok1ike.c-a-v.com]
Ale na druhou stranu, zisk dipólu neni zrovna nevýhodou.

Autor: Honza - OK9ATD (---.214.broadband18.iol.cz)
Datum: 06.04.2019 18:04

Jarda ze Šumperka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vendo, já tuhle anténu mám přes rok, v devátém
> (nejvyšším) patře věžáku balkon obrácený na západ,
> východ nechodí vůbec, je domem dokonale
> zastíněný.
> Ze Šumperka běžně dělám Pardubice, Prahu,
> maximální DX mám Teplice. Okolí, jako Třebová,
> Ústí n. Orlicí, Jeseník a podobně chodí některé
> dny jako telefon, jindy jsou slabé a zašumněné.
> Anténa na výrobu není moc náročná, klidně si ji
> vyzkoušej. Je to v podstatě svislý dipól kapacitně
> zkrácený.
> Čauky.
Ahoj, se Ti divím, že když jsi v posledním patře, tak že nadáš trochu vyšší stožárek na zábradlí a na něj alespoň půlku. Pak by si se mohl dostat i na východ.

Autor: Jarda ze Šumperka (37.1.207.---)
Datum: 06.04.2019 18:12

Honzo, kdybych mohl, tak bych udělal takovejch antén... Jenže náš barák má koupenej nějakej Ital a ten je na nájemníky jako ras. Nedej bože něco upevňovat na zábradlí. Dokonce nám hlídá sklepy, jestli tam nemáme něco hořlavého.

Autor: Jirka (---.vslesy.cz)
Datum: 06.04.2019 18:18

Já se ani nedivím, deváté patro je dost vysoko. Vyšší stožárek musí být dost vysoký, aby převýšil i případnou strojovnu výtahu. A tento "stožárek" přidělat na zábradlí balkónu? Při současných povětrnostních podmínkách bych byl asi dost nervózní, aby to z někoho, nebo z něčeho dole neudělalo jednohubku.

Datum: 08.04.2019 17:53

Majitel má samozřejmě poslední slovo! Ale nemusí to být tak vysoké. I můj bumerang v prvním (dnes) nadzemním podlaží směr jih, v domě 6 patrovém postaveném na prudkém svahu tak, že do našeho 1. patra se jde po schodech dolů, kolem ze tří stran betonová zeď vystužená armovacím drátem, za ní Branická skála (masív cca 40 m vysoký a tím směrem ( sever )jsem se dovolal třeba na Děčínský Sněžník (cca 90 km), do Krkonoš apod. Z balkonu 9 patra a posledního v domě, stačí dát na nějaký stativ s dvěma metry stožáru čtvrtku a musí to chodit všude a kolem strojovny to proběhne.

Autor: 1url.cz/HPr2 (88.103.7.---)
Datum: 08.04.2019 18:39

Honzo, to je někde tam, jak je to kamnářství, krby, atd????

Datum: 09.04.2019 17:59

1url.cz/HPr2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Honzo, to je někde tam, jak je to kamnářství,
> krby, atd????

Ahoj Jirko, to kamnářství tam již dávno (3 roky zpět cca) není. Teď je místo toho kavárna. Já jsem dál po Branické, ještě asi 300 metrů za Horáčkem (prodával HAM a CB vybavení), ten už taky není. Naproti Renaultu ve Vrbově ulici, ale přes hřiště ABC a Jižní spojku.

Datum: 09.04.2019 18:05

Do toho Šumperka, já bych si koupil u OK5IM ten 12,5 nebo i jen ten 10 metrový rybářský prut. Přidělal bych to k zábradlí. Večer a v noci, kdy je na CB nejvíce rušno bych k němu připevnil nějakého "Králíka" vysunul nahoru a vysílal. Pak bych to zase složil. Ve dne to vidět nebude a v noci snad ten Ital nechodí obhlížet byty. Nebo jooo?

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*2* + *8* =