CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Provoz na CB
Autor: Pablo (79.97.29.---)
Datum: 08.07.2009 11:30

Ahoj, chtel bych se zeptat jak to v dnesni dobe vypada s provozem na CB. Dost jsem se tomu venoval asi pred deseti lety a tehda to bylo super, spousta lidi, stanic, srazu...ziju v Irsku a zkousel jsem tady mnohokrat proladit CB pasmo na scaneru a uplne ticho ( az teda na nejake cirkevni vysilani,divil jsem se proc tady ma hodne kostelu CB antenu:) ). Uvazuju, ze bych si koupil nejakou stanici a zkousel tady DX, ale nevim, jestli to ma na tomhle pasmu jeste smysl. Doufam ze jo, jinak by to byla skoda. Dik za odpoved. Pavel.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Provoz na CB
Autor: SWL (---.racom.eu)
Datum: 08.07.2009 11:42

Honem ji kup, chodí to každý den! Ty mše jsou tady taky slyšet. Lepší, když bude mít SSB.

Datum: 08.07.2009 11:46

Tak to je super, samozrejme jsem premyslel o SSB. Mam tady super QTH na horach hned nad morem, takze by to mohlo zajimave fungovat. Jak to jinak vypada v ramci CR? Je tam porad provoz?

Autor: SWL (---.racom.eu)
Datum: 08.07.2009 12:21

jak prase
[www.cbdx.cz]

Autor: petr (---.alfservis.cz)
Datum: 08.07.2009 18:33

Já bych jen doplnil, že Irsko není Anglie. Je to už 1700km a podle mého počítadla [www.brnoradar.over.cz] už bude potřeba dost nízký horizont na shortskip. Ale majáky do 2000km chodí přes Es, takže na pořádnou anténu by to neměl být problém.
Aktuálně to chodí:
[www.vhfdx.net]

Provoz unás ochabl, spousta kecálistů přešla na 70cm převaděče. Nicméně sluneční maximum přednámi, tak to bude dobrá investice. Z Anglie se jeden Česch ozývá(l) na AMA pásmech.

Datum: 08.07.2009 18:38

Rádio jednoznačně s SSB.
Pak naladíš 28,1880 nebo 28,2823 CW a když to bude pípat, tak máš do ČR díru volnou. Když to bude hodně silné, tak se dovoláš i na FM.

Autor: Lojza (---.dialtelecom.cz)
Datum: 09.07.2009 08:55

Když už jste tady nastínili,že lze poslouchat mše z Británie.
Určitě tam nemají, a nebo jich bude málo,římsko-katolickou církev.
Používají i ostatní církve v Británii Otčenáš a doslovně stejný jako u nás?
Naše dabingová studia totiž nic jiného z kostela "nedávají".

Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 09.07.2009 11:15

Z Britanie ne, z Irska - tam jsou CB prenosy mistni specialita :)
A tam je taboru vicero ...

Autor: Pablo (92.251.142.---)
Datum: 11.07.2009 07:51

V Republic of Ireland je velka cast obyvatelstva katoliku. Ja jsem si vzdycky rikal, na co ty kostely maji CB anteny, jestli je to nejaka modernejsi modifikace Slunece seno,jak se tam ty baby svolavaly pistalkou, jako ze by tady nejaka mistni Kylisova svolavala ostatni po cbcku,ale pak jak jsem si poridil scaner,pochopil jsem, opravdu vysilaji mse (moc jsem tomu nevenoval pozornost,takze nevim,jestli je to jen nejaky zaznam nebo zive vysilani, zitra je nedele, zjistim to:) ).

Autor: Paja (---.148.broadband2.iol.cz)
Datum: 11.07.2009 16:01

Ne, je to live - proste nekde je to do kostela dale ...

Autor: Zdeněk Ústí (---.karneval.cz)
Datum: 12.07.2009 08:44

To Pablo :Jestli jsem to pochopil dobře tak toto vysílání je celkem pravidelné.Mohl by jsi napsat ve kterých časech takto vysílají a na kterých kmitočtech (kanálech)? Myslím že by bylo celkem zajímavé to sledovat.

Datum: 12.07.2009 13:56

Dneska jsem to nestihl zjistit, zkusim to proscanovat behem tydne a nebo az v nedeli,to by tam urcite neco melo byt. Dam vedet.

Datum: 12.07.2009 22:42

Podmínky přes Es poslední dobou nic moc, jak říkali na kroužku, to nejlepší bylo v červnu. To v roce 2001 byl jinej rachot. To se katolíci třískali s muslimama.

Datum: 14.07.2009 12:03

Datum: 14.07.2009 16:27

To je super,to chodilo velice pekne,otazka je,jak to bude vypadat odsud (a kdy, nejsou zatim prostredky na komplet vybaveni :) Jinak ja jsem na IO 63 RK, primo v Dublinu, ale hned kousek za domem zacinaji Wicklow Mountains a tam se urcite najde dobre misto na portejbl. Kdyby nekdo vedel o nejake vhodne starsi stanici, dejte mi, prosim, vedet. Dik.

Autor: KarelZ (---.8.broadband13.iol.cz)
Datum: 14.07.2009 19:49

Tak už se v Belfastu zase perou....

Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 15.07.2009 09:16

Karle, Karle - co takle zemepis :) Irsko je velike, navic rozdelene ...
Jinak nevim radio z CZ by se asi celke prodrazilo - zkus se juknouti na [www.ebay.ie]
- i kdyz se divam, nic moc ...
Vzhldem k tomu, kolik je tam radii v obehu se mi ale nejak nechce verit,
ze by mel byti velky problem ...
I kdyz, na druhou stranu, je pravda, ze kdyz jsme byl v 2002 asi 3 tydny v Irsku,
tak jedine misto, jde jdme radia v prodeji videl, byl kramek s rybarskymi a outdoor vecmi v Galaway a jinak pak nic ;(

Autor: Lojza (---.dialtelecom.cz)
Datum: 15.07.2009 15:02

Nehádejte se,tady máte něco pro uklidnění [www.youtube.com]

Datum: 16.07.2009 11:00

V Dublinu je jen jediny obchod, ktery je straslive drahy ( chtel jsem si tam koupit scanner, jejich cena byla 280 euro, pak jsem ten samy scanner koupil v Belfastu za v prepoctu 130 euro ), takze asi tolik o moznostech tady. Ebay.ie je taky celkem o nicem. Pry v 70.letech tady bylo CB velmi popularni,dnes je to ale uplne hluche pasmo (az na ty mse). Kazdopadne v srpnu budu v CR, kdyby mel nahodou nekdo na prodej nejakou starsi stanicku vhodnou na DXing, dejte mi vedet.Dik.

Datum: 26.07.2009 19:16

Tak jsem to dneska proscanoval a nejaka bohosluzba byla na 27,825 Mhz ( 37D kanal ), 27,860 Mhz , nejaky provoz je na 27,005 Mhz ( 4C kanal ). Co se tyce tech bohosluzeb, vysilaji to prave ted, tedy 19:15 ceskeho casu.
Kostel s antenou je tady: [www.flickr.com]

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*1* + *8* =