CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 12345678Následující
Aktuální stránka: 1 z 8
Horská služba
Autor: Jan Paukner (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 02.01.2012 22:53

Dobrý večer vyndal jsem ruce ze dřezu s nádobím a čekám kdy přivezou uhlí. A mám teda chvilku na dotaz,příští týden strávim v Krkonoších a to v Peci tak jse chci zeptat jestli horská služba jede stále na analogu.Dík za reakce

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Horská služba
Autor: ZOO (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 02.01.2012 23:17

Většinou jezdí na skútrech nebo na lyžích.

Autor: scan (---.praha5.net)
Datum: 02.01.2012 23:20

teď jak není skoro žádný sníh a rozkvétají louky, viděl jsem, že jedou chlapci od HS Krkonoše na kolech. Za běžných podmínek však opravdu jedou spíše na skůtrech a lyžích.

Autor: ruský létající špyjón (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 03.01.2012 03:02

Občas choděj i pěšky :-). Zda někdo z nich na něčem jede, to netuším, častěji spíše na něčem ujíždí, třeba na babách nebo tak :-)

P.S. Ale jinak ano, stále analog :-). A dosti často v režimu repeater talkaround.

Autor: ZOO (---.applic.cz)
Datum: 03.01.2012 07:06

To je pravda, ale zatím jsem nikde neviděl
přesné nastavení jejich radiostanic, protože mám takové
tušení, že horská KRNAP používá minimálně 5 kmitočtů
v různých kombinacích vstupů a výstupů. Na internetu se navíc
dá sehnat seznam převaděčů a ten uvádí, že jich mají k dispozici
7. Kolik jich ale doopravdy používají je samozřejmě otázka.
Navíc je zde klasický problém jako u všech HS, někdy je problém
se dohodnout, na jakém kanálu vlastně kdo hovoří.

-zoo-

Autor: Ivan (---.raminet.cz)
Datum: 03.01.2012 10:00

Přímo ze stránek Horské služby:

[mail.kallib.cz]

Stačí pak pokračovat šipkou, dozvíš se vše.

Datum: 03.01.2012 10:03

Ještě zde:

[mail.kallib.cz]

A nebo projít sekci odborná část.

Autor: OgarZlin (---.adsl.avonet.cz)
Datum: 03.01.2012 12:03

Nebo viz
[www.ctu.cz]

Datum: 03.01.2012 16:56

ZOO:
Krkonošský kmitočet je v současně době jiný, než jsou ty dva, na kterých jede zbytek HS v republice (Jizerky, Beskydy, Krušné a Orlické hory a Jeseníky, Šumava snad už jen direkt, tam jsem v životě převaděč nepotkal a protože se před lety odmlčely i poměrně hojně používané převaděče Správy parku, nedělám si iluze... ale kdo ví). Před lety jely Krkonoše také na jednom z těchto kmitočtů, ale již několik let mají nový, zřejmě jen pro sebe (soudě podle toho, že na něm nikoho jiného neslyším - a to beru i při dobrých podmínkách i Jeseníky). To samozřejmě určitě víš. Předloni jsem si vzal do Kérkonoš FT-60 a mučil jsem ji tam na Černé hoře v mrazu a mlze, chudinku. Něco jsem nalovil - šlo mi hlavně o PL tóny vstupů jednotlivých převaděčů. Jenže relace nebývají časté, mrzly mi strašně ruce a stanice připomínala rampouch, naštěstí Yaesu je Yaesu a mráz tyhle stanice zase tak snadno nerozhází, určitě na tom byla lepší, jak moje omrzlé ruce a ještě pekelně studila :-)). Takže zdaleka nemám všechno. Volací znaky jsou "Krkonoše jedna" až "Krkonoše ?" (přesný počet ať někdo doplní, nejvíc jsem slyšel 11, zrovna dneska) a za tím se pro pořádek obvykle dodává, na kterém kanále relace probíhá (protože výstup je zřejmě stejný pro všechny převaděčové předvolby na rdst). "Kanálů" mám nalovených zatím 7, což by i odpovídalo těm převaděčům z tabulky z odkazu od Ivana - tedy Černá hora, Medvědín 1, Vrbatova bouda, Medvědín 2, Čerťák – Harrachov, Pec, Sněžka. Obvyklý formát volání je kupříkladu "Krkonoše X pro Y na druhém kanále". To nejspíš víš taky :-).

Jeví se mi to tak, že mají několik převaděčů na stejných RX i TX kmitočtech, liší se jen PL tóny na vstupech. Na výstupu je stejný, 114.8 (možná i další, dneska už to asi nezjistím, mají odmeldováno). Na výstupním kmitočtu používají často simplexní provoz na přenoskách, kolikrát jsou tu v Práglu za plno i z přenosky (když jsou někde na kopci). Simplex na výstupu z převaděče používá taktéž PL 114.8. Simplexem mohou zřejmě vysílat i na těch ostatních kmitočtech, vyhražených pro HS, občas tam odskakují, když neřeší zásahové záležitosti. Pak mají údajně nějaký prolink, ale odkud kam, to fakt nevím. Mám tu i několik dalších podivných kmitočtů, kde by měli být občas slyšet, ale nemám jak to ověřit, potřeboval bych tak týden vyjet na hory :-).

Autor: ZOO (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 03.01.2012 17:16

RLŠ:
no FT60ka opravdu není scanner :-) a tím ji nechci schazovat, je to dobrý
rádio. Fakt je ale to, že tam opravdu nejsou jen kmitočty na těch dvou separátních frekvencích. Já vím minimálně o dvou různých linkování z původních 4 kanálů (nejsou všechny využity) a 4 převaděče jsou na těch separátních kmitočtech. Chybí ale ten 7. Těch 7 kanálů, které jsi slyšel rozhodně nesedí s převaděči. Například kanál 1 je direkt na výstupu.

Co se Šumavy týče, tak to bude asi tím, že i tam jsou separátní kmitočty,
já tedy bohužel v zimě na jih nejezdím, takže jsem je nikdy neslyšel, ale
veřím, že fungují. Správa národního parku rozhodně převaděče používá,
když v létě protestovali eko-teroristi proti kácení, tak tam bylo dost živo :-)

-zoo-

Datum: 03.01.2012 18:43

Aha, tak to je tedy museli někam přeladit, protože tam, co bývaly kdysi, už nejsou.

Autor: Petr (---.alfservis.cz)
Datum: 03.01.2012 19:18

Co se týká Jeseníků, tak převaděč by neměl být na Pradědu, ale na Vysoké holi, to mi tam nesedí. Nicméně kvalita katastrofální, nadirect jsou některé stanice omnoho silnější.
Na Kraličáku je anténa na asi 40MHz, víte něco o těch prehistorických stanicích? [www.sneznik.cz]

Autor: Liška (77.48.196.---)
Datum: 03.01.2012 19:26

To vypadá jako anténa na 33 MHz.

Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 03.01.2012 19:53

Petr (---.alfservis.cz),ono to asi nebude tak přesné jak tady cituješ.
Chyba bude asi někde jinde než na převaděči.Spíš mi to připadá,že to někdo tlačí z ručky s ulomeným pendrekem,protože třeba Ostrava je daleko silnější než místní "tichošlápci".

Autor: richard (---.f-net.cz)
Datum: 03.01.2012 20:42

Je to tak, mají strašně slabou modulaci. Když už jsou podmínky a otevřou mi SQ, tak jim nerozumím, protože jsou utopení v šumu. Jinak Jeseníky kanálová skupina A (D023) se vstupem s C74 + link 162,1750.

Datum: 03.01.2012 20:55

Každopádně, když jsou dobré podmínky, slyším HS z Jeseníku aj v Práglu a to na malou tesláckou profi fajfku, žádný dělo od New-Tronics... A co se modulace týče, asi se jim to nechce v zimě tahat z kapsy, možná jen přes bundu zaklíčujou a mluvěj :-). Kdoví, ale už jsem pár takových expertů viděl, sice ne u HS, ale teda... :-)).

Datum: 03.01.2012 22:40

No nevím nevím co to tu píšete ohledně horské Jeseníky. Ale převaděč je na Pradědu, hned vedle našeho OK0X, v 5 patře TV věže. Je pěkně v teple a antény jsou dva dvoudipóly. Jedna na JV a druhá na SZ. RDST jsou použity Motorola CM340. Výstup převaděče je na 166,600 s DCS 023. Převaděč se aktivuje CTSSS 79,7 Hz.

[ham.jesenik.net]
Horská je ta dál od krabice OK0X - směr SZ

[ham.jesenik.net]
Horská je ta za žlutu krabicí - směr JV

O linku na 162,1750 nic nevím. Kam je to linkováno?

Pokud chce někdo foto, napište.

Datum: 03.01.2012 22:43

Tak ten link tam opravdu je. To jsem něvěděl.

Na co a kam?

Autor: Petr (---.alfservis.cz)
Datum: 03.01.2012 22:46

Aha, tak proto to chodí stejně blbě jak X.

Datum: 03.01.2012 23:00

No ještě mě napadlo, že ten ůink je asi na převaděč do Orlických hor. Pokrytí z Pradědu pro oblast Kralického sněžníku - Horní Moravy, která spadá ještě pod Jeseníky není moc dobré a proto asi ten link na převaděč sem. Ten je na 166,6750 - tedy ten link na 162,1750 ho asi nahazuje.

DCS nebo CTCSS jsem však na tom linku nezachytil.

Tak nevím. Je to jen taková doměnka. Ale je fakt, že v minulosti pro Jeseníky fungovaly převaděče 2. Ten druhý právě chodil z oblasti od Orlických hor. Potom provoz nějak utichl. Možná se to jen testovalo.

Jdi na stránku: 12345678Následující
Aktuální stránka: 1 z 8

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*5* + *9* =