CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 123456Následující
Aktuální stránka: 1 z 6
RTL-SDR
Autor: Triffid (---.nwt.cz)
Datum: 26.04.2012 15:20

Takže pánové, měl jsem tu čest odzkoušet zařízení popsané zde: [sdr.ipip.cz]
A mohu říct že za pár korun je to pecka. Autorům musím za sebe poděkovat.
K tomuto účelu jsem zakoupil jako jedinou investici DVBT přijímač Genius TVGo DVB-T03 za pět stovek a nějakou kačku navíc a celý systémek rozjel za 10 min. Za ty prachy úžasný výsledek. Kdo chce ještě ušetřit může si objednat přijímač z ciziny za méně jak dvě stovky. Mě se ale nechtělo čekat a na druhý den byl doma. Ubastlit konektor a připojit na diskonu bylo dílem okamžiku.
Takže kdo ještě nezná hurá do toho. Za ty prachy to fakt stojí.
Podělte se pak zde o svoje zkušenosti.
Triffid

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: RTL-SDR
Autor: Honza Š. (---.190.broadband11.iol.cz)
Datum: 27.04.2012 11:03

Tak už jsem taky objednal Geniuse,jsem zvědavej jak to bude fachčit. Ještě mám dotaz,jestli máš zkušenost jak moc je ten Genius citlivý na jiné než rozhlasové a televizní vysílání?

Autor: Brejko (---.hsnet.cz)
Datum: 27.04.2012 12:13

Bezvadny! Zajima me, kam se s tim Geniusem da frekvencne dolu az dostat? Pokud by sel jeste na CB, tak by to nemelo chybu :-)

Autor: Matony (---.cust.selfnet.cz)
Datum: 27.04.2012 13:31

Je to tak trochu sázka do loterie, kousky s tunerem FC0012 mě chodily cca od 30-46 MHz. LogiLink VG0002A s tunerem FC0013 šel až k 20MHz a potvrdilo mě to už více majitelů :-)

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 27.04.2012 16:49

Já bych doporučil SDR přijímač SMT HF SDR S/H (Sample and Hold) Receivers DR2G from 30 kHz to 70 (100) MHz - Make it Simple as Possible with Outstanding Performances, viz [uu4jgi.ucoz.ua]. Chodí parádně.

Autor: richard (---.f-net.cz)
Datum: 27.04.2012 17:47

[sdr.ipip.cz] to vypadá hodně zajímavě! Po víkendu objednávám:-)
Ještě otázka, jakou to má citlivost? Jen to jen na široké modulace, kde se počítá se silným signálem(DVB, DAB, FM rádio), nebo se na tom dá poslouchat NAM/NFM/SSB? (je mi jasné že modulaci si určím SW ale jestli to prakticky jde).

Autor: Matony (---.rosice.net)
Datum: 27.04.2012 19:08

Naprosto bez problému.. téměř srovnatelné s Funcube. Velká šířka pásma je ale při 8-mi bitech občas problém, kvůli již zmiňovanému AGC. Při silných signálech si RTL2832 stáhne zisk a slabé signály utopí v šumu..

Autor: Brejko (---.hsnet.cz)
Datum: 27.04.2012 19:48

Pokud muzete tak udavejte s jakym konkretne typem mate zkusenost a vysledek vyzkumu :-)

Autor: Tonda (---.tanet.cz)
Datum: 28.04.2012 22:53

Tak pánové, je to humorné, na víše zmiňované stránky jsem narazil dnes v podvečer a teprve pak šel sem na fórum a co mé oko nevidí? :)
Vystrachl jsem v šuplítu TV USB a nic - jiný čip. No nic, sednu do auta a že si vezmu z regálu v kanceláři jedno z mnoha TV USB a ono nikde. Kolega si vzal poslední, no nic, vyžebral jsem ho od něho, připojím a zase nic. Kouknu mu do "bříška" a on tam čip RTL2831U :( Potřebuji čip RTL2832U
Zítra jedu do "elwordu" koupit za velké peníze třetí USB :)

Autor: Honza Š. (---.nat.praha12.net)
Datum: 08.05.2012 12:54

Tak jsem Geniuse rozchodil na netbooku Asus EEE.
Zkušenosti:
1.)Chce to mít alespoň nějakou anténu na balkoně nebo někde venku na baráku osazenou žlutou zádrží a předzesilovačem, na kus drátu u okna je to o ničem.
2.)Silné signály mají průlezy, ale s tím se musí počítat.
3.)Je to nenáročný přijímač za pár peněz pro poslech silnějších stanic, místo domácího hlavní přijímač bych to nepoužil, spíše jako doplňkovou záležitost.
4.)Funguje mi pod HDSDR, WRplus mě na tom netbooku s XPéčkama nějak nechce komunikovat s přijímačem.
5.)Slabší signály AM to poslouchá lépe jak FM.

Autor: Honza-Švermov (193.179.209.---)
Datum: 14.05.2012 15:55

Zaboha tu věc nemůžu rozběhat. Mám přijímač sencor, postupuju přesně podle návodu na matonyho stránce a nic.
Tady přidávám dva screenshoty z programu, třeba někdo uvidí nějakou mou chybu :
[i.imgur.com]
[i.imgur.com]

po kliknutí na "start" se mě program ptá na umístění wav souboru kterej má přehrát, když zkouším WR plus tak ten prozměnu tvrdí že nemam žádnou zvukovou kartu, a tuten bazmek od sencoru jsem nenašel kde ve wr+ vybrat ...

nějaký tipy co s tim ?

Autor: zajo (---.95-103-202.t-com.sk)
Datum: 14.05.2012 21:30

Ja osobne SENCOR vraciam je uplne tupý oproti "LifeView NotOnlyTV LV5T Deluxe". Ten plugin mi pod HDSDR nejde , len pod WINRAD+...aj to s potiažami. Pekne PROSIM najde sa dobrodinec čo poradí ako to rozchodiť pod UBUNTU 11.10 ?

Autor: Tomas KV (---.net.zajelnet.cz)
Datum: 15.05.2012 11:37

Honza-Švermov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zaboha tu věc nemůžu rozběhat.

natahnul se do programu plugin ExtIO_USRP?

Datum: 15.05.2012 12:58

A jak to poznám ?
Soudě z toho že v menu options>select input mám možnost USRP
a pak v options> mám "ExtIO frequency options", pak bych řekl že ano. Nebo se pletu ? Jak bych pak vynutil natažení pluginu ?

Datum: 15.05.2012 13:00

Chyba odhalena mezi klávesnicí a židlí - místo na start /F2/ jsem vytrvale klikal na play ... /trojuhelníček/ :-)

Autor: Přemek (---.licanet.cz)
Datum: 15.05.2012 14:39

Ahoj chlapi. Také jsem dnes rozchodil červenou klíčenku, zatím jen softwarově - nemám teď anténu ke které bych to připojil. Již jsem dotaz smeroval i na Matonyho stránky - dá se nějak odstranit silný signál lokálního oscilátoru, který se generuje uprostřed pásma a docela vadí?

Autor: richard (---.f-net.cz)
Datum: 16.05.2012 18:02

Nevíte proč mi to zobrazuje jen 1MHz pásma?
A jak se zapne ve WRplus široká FM?
Jinak moje postřehy z toho zatím:
-je to o něco míň citlivější jak běžný přijímač, vzdálený atis mám o 1R slabší
-mám to ujeté asi o 800Hz nahoru, ale to se asi dá v HDSDR zkalibrovat
-líbí se na ma tom možnost nahrávání pásma
-občas mám nějaký průlez od GSM nebo silného PCO vysílače
Ale tak co bych po klíčence za 400Kč chtěl:-D Naopak za ty peníze je to hodně zajímavý přijímač, hlavně to že je SDR, možno použít jako spektrák (např. jsem s tím zjistil že jeden HAM vysílá o 5kHz vedle nebo jsem konečně "viděl" jak vypadá rušení, které tady mám).
Myslím že najde uplatnění jako takový doplňkový přijímač k "hlavnímu" přijímači.

Autor: zajo (---.178-40-149.t-com.sk)
Datum: 16.05.2012 22:52

To Richard vo WR+ klikni pravou mišou na FM tlačidlo a ono sa to vedľa rozbalí...na novej tabuľke.

Autor: Tonda (---.tanet.cz)
Datum: 16.05.2012 23:16

Zajo, děkuji za pravé tlačítko myši :-)

Autor: Přemek (---.licanet.cz)
Datum: 17.05.2012 09:05

Richarde, šířka pásma se dá nastavit v utilitě ExtLo, když jí v HDSDR otevřeš. Maximum je myslím 3,2MHz, ale zjistil jsem, že nad 2MHz už to zadrhává, něco nestíhá, ale procesor to není...

Jdi na stránku: 123456Následující
Aktuální stránka: 1 z 6

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*8* + *4* =