CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
tablet s windows 8.1 + SDR software
Autor: standa-borovice (217.77.171.---)
Datum: 17.11.2014 21:21

Nedávno sem zahlédl tohle video [www.zive.cz] , a stalo se - tablet Pipo W4 mám doma. Hodí se na různý věci, mě napadlo (pochopitelně) rozchodit na tom HDSDR a SDRsharp, což se nakonec povedlo, ale pěkně popořadě. Po prvním spuštění tabletu mě čekalo nemilé zjištění - dlaždičky (win8-metro) sou ještě větší hnus, než sem čekal, takže aby se s tím dalo pracovat, instaloval jsem Classic shell [www.classicshell.net] ,mimo jiné, taky total comandr, vlc, 7zip a další obvyklé zákl. programy do windows. Po tabletu se dá šmrdlat prstem, ale okýnka jsou malá, písmenka taky. Takže dalším doplňkem k tabletu je laciný HUB, tento [usb-huby.heureka.cz] Kupodivu dohromady funguje: obyč. optická myš, SDR DVBT DAB FM [www.dx.com] a k tomu USB fleška 16Gb. Jako první sem zkusil HDSDR, instalace proběhla bez potíží, všechno defaultně do Program files, je potřeba adresář doplnit o knihovnu ExtIO.dll. Tohle funguje, dá se říci, na první zapojení. Horší to bylo s programem SDRsharp. Ze stránek [sdrsharp.com] stahnete zip, rozbalíte, spustíte bat a pokud máte připojení k internetu, vytvoří se adresář sdrsharp, a tady spouštíte program. Přesunul sem adresář do Program files - a nefungovalo to. Po různých pokusem jsem přišel na to, že widle8 jsou ještě víc paranoidní než já, takže program se musí přešoupnout no složky Users + jméno uživatele. Souvisí to s nějakýma právama, nebo co :) Takže tady [oi57.tinypic.com] vidíte printskýn z tabletu, jak vidím bezdrát. čidla a ovladače na 433MHz na kosočtverec na balkoně. Procesor v tabletu ( Intel Bay Trail Z3735G)nemá problém s další fleškou, do čtvrté pozice v HUBu sem strčil tv flešku pinnacle PCTV nanoStick (73e) - a jelo to v pohodě najednou. SDRsharp + dvbt 730MHz z Žižkova na tabletu bezchybně, korektně zvuk i obraz. Takže první pokusy dopadly vcelku příznivě, a kdo neví, co na vánoce pod stromeček, tak máte inspiraci ...

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: tablet s windows 8.1 + SDR software
Autor: michal (---.klient.poruba.net)
Datum: 18.11.2014 08:23

Dobrý nápad. Ako sa na výdrž prejavil pripojený hub so všetkými pripojenými zariadeniami?

Autor: MEDVED (---.64.broadband9.iol.cz)
Datum: 18.11.2014 10:01

Moooc hezke a pod stromeckem by se mi to libilo.Cena je paradni,podle videi je to paradne svezi a rychle.Moc hezke..

Jen mam dotaz.Zkousel jsi nabootovat z USB flash ? Zajimalo by me co se stane kdyz ten windows zkuci (a ze jednou vazne zhuci) jestli to pujde normalne preinstalovat..

Autor: cb18prahalocal (---.dkm.cz)
Datum: 18.11.2014 10:42

Windows 8 je pěkná sračka nechcí ani instalovát ? Lepší jsou windows XP a7....

Autor: MEDVED (---.64.broadband9.iol.cz)
Datum: 18.11.2014 11:03

cb18prahalocal:Je to jen upraveny win7.Kdyz se tam dohraje ClassicShell,tak se to chova stejne,ale rychleji.Jen s tim maji problem nektere ovladace k zarizenim,protoze nepocitaji s tim ze by meli bezet pod Win8 a odmitaji z principu fungovat..

Autor: Ivan - OK9IBR (---.raminet.cz)
Datum: 18.11.2014 16:47

Ahoj všem,

kterou USB klíčenku, tedy DVBT přijímač sehnatelný u nás doporučujete?

Mě jde především o sledování VHF, UHF pásma.

Jinak nemám zkušenosti s příjmem přes toto řešení, něco jsem si nastudoval, ale nepřišel jsem na to, zda se v těch programech dají ukládat kanály s frekvencí, stejně jako paměťové pozice na ruční radiostanici a pak jen skenovat již uložené, nebo se to dá používat jen na jednom kmitočtu v danou chvíli?

Pokud sem někdo dá i odkazy na stažení programů do PC budu rád.

Děkuji.

Autor: Honza (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 18.11.2014 17:00

Autor: Ivan - OK9IBR (---.raminet.cz)
Datum: 18.11.2014 17:18

V tom programu sdrscharp spouštíš jaký soubor?

Jsem to instaloval a následovalo toto:

stažení souboru ze stránek
rozbalení zipu a vytažení složky sdr-install
poklepání na nstall
přidala se složka src
v ní jsou další zip složky a aplikace zadig - ta nejde spustit - Windows hlásí aplikace nemůže běžet na vašem pc

co dál?

jediné co mi jede je ADSBScharp.exe

Ve složce USER mám vytvořit složku se jménem PC?

Nebo nakopírovat obsah do složky
USER/USER
nebo
USER/PUBLIC

Díky moc....

Autor: Ivan - OK9IBR (---.opanet.cz)
Datum: 18.11.2014 17:57

Tak už to jede - tedy program.

Teď už jen ten DVBT dongl....

Datum: 18.11.2014 20:35

Jsem rád, že se téma "chytlo", doplním pár poznatků. DVBT dongly mám odzkoušené dva: LifeView LV5T Deluxe [tv-tunery.heureka.cz] , ten poslouchá od 21MHz, a tenhle [www.ges.cz] , ten chodí zhruba od 25MHz. Rád bych upozornil, že základem všeho je - dobrá anténa. Pochopitelně, že tahle hračka nespadá do kategorie ZÁZRAK, takže pečlivý návrh a příp. výroba antény se rozhodně vyplatí. Různé pásmové propustě a filtry jsou vhodný doplněk, ve vodopádu uvidíte raz dva, jak jsou vaše filtry účiné. Začátečníci by měli projít tuhle [www.kmitocty.cz] stránku. Dnes jsem měl placku (tablet) poněkud déle na wifině a co myslíte, že se stalo - ohlásilo mě to aktualizace, celých 28 kusů. Naštěstí všechno proběhlo OK, takže placka žije ... :)

Autor: MEDVED (---.cust.vodafone.cz)
Datum: 18.11.2014 21:27

s téma aktualizacemi bych moc neblbnul.Aby jsi pak nezjistil ze nemas z tech 16GB disku volneho vůbec nic...

Autor: Ivan (---.raminet.cz)
Datum: 19.11.2014 21:50

Tablet není podle testování špatný, ale i podle dodatečného videa na živě.cz je po aktualizacích problém. Redaktor popisuje 2MB volného místa.

Po odstranění nějakých záloh atd. se dostal na 1,7GB.

Takže to bude zajímavé.

Ale majitel si poradí. Já používám Acer tablet s Windows 8.1 - 32GB a po instalaci všeho potřebného a aktualizacích jsem se dostal na 4,7GB volného místa. Dost místa sežraly aktualizace OFFICE 2013.

Jinak seženu přijímač a uvidím co a jak.

Jen dotaz, umožňuje některý program ukládat frekvence do kanálových pozic a ty pak skenovat?

Co DMR, dekoduje?

Autor: MEDVED (---.cust.vodafone.cz)
Datum: 19.11.2014 22:40

Pry kanaly umi skenovat SDR# s nejakym doplnkem.Nemam vyzkouseno..

Místo jde udelat tak,ze se vypnou věci jako Obnoveni systemu,zmenci se swapovaci soubor,odstrani aktualizace,preinstalovat co nejvic programu na kartu atd..To místo je fakt prtave v tech tabletech,takze doporucuji aktualizace vypnout,i když je tam riziko napadeni.Proste není místo..

Datum: 21.11.2014 17:00

S pamětí to není až tak hrozný, je ale potřeba pošťourat se trochu v systému. Provedl jsem tohle: nejdřív jsem odinstaloval office 365, poněvač je nepotřebuji. Pak jsem zmenšil stránkovací soubor na pouhých 800Mb, a maká to stejně svižně. CCleanerem jsem pomazal co šlo, promazal i registry. A dále přes Start - Ovládací panely - Nástroje pro správu - Konfigurace systému - Nástroje - Řešení potíží windows - Systém a zabezpečení - Spustit úlohy údržby (a to je celý:) se systém lehce "srovnal" a nyní mě to ukazuje http://oi61.tinypic.com/2v8lrg4.jpgasi 4,06Gb volného místa. To docela jde. Připojený HUB mě nijak nelimituje, nemá tak velkou spotřebu, aby nějak výrazně snižoval výdrž placky. SDRsharp má možnost doplnění různýma pluginama, skaner je jeden z nich. Momentálně mě to ještě nepracuje, záleží asi na verzi sharpu, ale otestuji to. Pluginy Record a Freq. manager jsou funkční.

Datum: 24.11.2014 00:38

Skaner mě už funguje, stačí stahnout poslední verzi programu a pak stahnout i pluginy. Takže tady [rtl-sdr.ru] a tady [rtl-sdr.ru] Po troše laborování se skanování rozběhne, a zachycená frq se zobrazí v seznamu. Nicméně - jako kuriozitu jsem vybral zajímavé zvuky, které najdete na frq 40.6MHz, chůvičky. Jak to vypadá (prog. HDSDR) vidíte zde [oi57.tinypic.com] a jak je to slyšet je tady [tinypic.com] Na začátku je jakýsi burst a na konci signál sjíždí "dolu" a v zázněji to je slyšet (je to dekodováno DRM). Nahrávka je přímo z HDSDR (PCM s16,sampl.24kHz).

Autor: Honza (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 24.11.2014 18:32

To Standa

Stando používám SDRSharp a tam je modulace DSB-na co se to prosím používá dík.....

Autor: Honza (---.itypo.nl)
Datum: 24.11.2014 18:53

Na kecání.

Datum: 25.11.2014 15:54

Je to tak, je to "redukovaná" am modulace, asi kvůli úspoře nákladů při zachování stávající čitelnosti signálu. Na webu se to dá dohledat. Trochu jsem včera zkoušel příjem digimodů (AX 25), ale zatím žádná sláva, resp. příjem pouze přes mikrofon a zvukovou kartu tabletu se nekoná. Nevím, co je tam za zvuk. kartu, až budou výsledky, tak to sem postnu.

Autor: michal (---.klient.poruba.net)
Datum: 25.11.2014 17:50

Ja sa skúšam hrať s týmto tabletom + Funncube Pro. Chodí to fajn. Rozchodený mám aj virtiuálny audio kábel na prenos zvukového výstup HDSDR do ďalších programov.

Datum: 28.11.2014 19:39

Zkoušel jsem plugin skaner, a je to vcelku rychlé. Za pár vteřin proskanuje celé letecké pásmo, prakticky furt se něco ozývá. Na dvoumetru (i s amatérama 144-175MHz) při slušném QTH je velká šance, že během pár minut naskenujete několik desítek frekvencí. Nyní (v pátek v podvečer) mě skaner zaznamenal cca 25 kmitočtů asi za 10 minut, jenom na magnetku na balkoně. Zaznamenané kmitočty jsem uložil do manažeru, ovšem ty už se mi nepovedlo rozběhnout do skanu. Ve skaneru je konfigurační okno, které nejde uložit (zavřít), takže nastává pakárna a jste nuceni celý program shodit (provádím přes procesexplorer). Výdrž baterie tabletu není bůhvíjaká, vydrží tak na cca 3 hodiny práce s sdrsharpem (připojený HUB, myš, tv dongl RTL2832U). Ovšem během této doby snadno propátráte blízký éter, díky rychlosti skaneru by vám nemělo uniknout nic podstatného v blízkém i vzdáleném okolí. Kdo má zájem proniknout trochu hlouběji do broblematiky, at mrkne sem www.kmitocty.cz , tady si počte každý nadšenec a fanoušek rádia. ps: Co asi dělá Pluto ...? :)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*1* + *8* =