CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Jaký je lepši scanner?
Autor: Karlos (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 13.05.2017 09:33

Přijímač UNIDEN UBCD3600XLT vs WS 1080

Na co budu hlavne vyuzívat? Na policii Čr -bude to fungovat?Nebo mi doporučíte něco lepšiho?

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Jaký je lepši scanner?
Autor: Ondrej (37.188.132.---)
Datum: 13.05.2017 13:58

Na polici ČR Ti nebude fungovat nic - je to šifrované (podobně jako mobily).
Z těch dvou scannerů je zajímavější UBCD3600XLT, protože umí DMR, což v našich krajích využiješ. Doporučuju ale před koupí osahat a vyzkoušet... ovládání 3. Gen scannerů od UNIDENu není pro každého.
Jinak WHISTLER WS1080 tady moc nevyužiješ, jedině jako analogový scanner (protože P25 tu moc nefrčí). Pokud bys preferoval značku WHISTLER, pak asi posledbí vlajkovou loď TRX-1 (ruční) nebo TRX-2 (mobilní). Stejně jako Uniden umí DMR a Whistlery navíc umí i NXDN

Datum: 13.05.2017 20:26

Díky za info.Vlastnim jen kenwood f7e analog.
Co lze všechno chytnout na DMR?

Autor: Ondrej (---.mirovka.net)
Datum: 14.05.2017 11:50

V podstatě všechny novější služby přecházejí z analogu na DMR. Je to tím, že většina z firem používá radiostanice Motorola a v současnosti už motorola nové pouze analogové stanice nevyrábí. Takže jakmile současné stanice doslouží, firma obvykle s nákupem nových stanic současně přechází na DMR.
Problém je, že DMR podporuje šifrování, takže pokud firma současně s přechodem na digitál zapne i šifrování, máš smůlu i s DMR scannerem.
Fakt je, že poslech pásem u profi služeb už není co býval, ale pokud bych dneska investoval do nového scanneru, určitě bych bral verzi s DMR.
Z těch dvou uvedených (Uniden / Whistler) bych asi doporučil Uniden UBC3600XLT, cena je vynikající a je optimalizován po evropská kmitočtová pásma. Kdežto Whistler je pouze pro USA/Canada.

Autor: OK1ZOO (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 14.05.2017 13:14

Já bych s dovolením s Ondřejem nesouhlasil.
Pokud máš jen Kenwooda TH-F7 a nemáš žádné zkušenosti se skenery UNIDEN starší řady, nebude vůbec žádná legrace naučit se ovládání a optimálně nastavit paměti. Já osobně bych ti to moc nedoporučoval, jedině že máš dost času a trpělivosti si s tím hrát.

Autor: Kukatko (---.tmcz.cz)
Datum: 14.05.2017 14:09

Zatím pracuj s TH-F7 a sebevzdělávávej se. Pokud nevíš co je DMR, Tetrapol, v životě si profi síť neviděl a neslyšel, nevíš co je modulace, zdvih, šířka pásma, kanálový krok...... neváhej a používej Google, Wikipedii, web ČTÚ a až dosáhneš ve své databázi alespoň tolika použitelných kmitočtů, že se ti už "nevejdou" do TH-F7,začni se poohlížet po něčem lepším. Pro vedení databáze ti postačí Excel.Dotazy sem, určitě ti tady mnoho lidí pomůže, jen se nesnaž přeskočit 3.světovou válku a jít hned do čtvrté.

Datum: 14.05.2017 21:53

Ahoj,
já jsem při odpovědi vycházel z toho, že tazatel je už rozhodnutý investovat do nového scanneru - v tom případě si stojím za tím, že kupovat dnes nový scanner bez DMR postrádá smysl. Je ale fakt, že uvládání UNIDENů má svoje "špecifika", taky jsem na to upozorňoval.
Jiná věc je, jakou má současnou zkušenost - tady souhlasím s Martinem - pokud lze nákup odložit a věnovat trochu víc času studiu, je to jen dobře. Ke zmiňovaným zdrojům na internetu bych snad jen doplnil Martinovy skvělé stránky www.kmitocty.cz - najdeš tam spousty informací i pro úplného začátečníka.

Autor: scaner (---.casablanca.cz)
Datum: 16.05.2017 23:48

Jinak to šifrování není taky hrozné když už nake je tak je to Basic a to se dá rozlousknout během pár hodin taky pokud je tam provoz a máš mototrbo stanici jo ethanced už je tvrdší oříšek a to

Datum: 21.05.2017 16:33

A jaky přistroj je nejlepši koupit na rozlousknuti kodovani? Bude ten uniden 3600 stačit?

Autor: Kukátko (---.eurotel.cz)
Datum: 21.05.2017 17:58

Musíš mít original DMR stanici, pak můžeš zadat Basic nebo Enhanced key.
Vzhledem k tvým znalostem zůstaň prozatím u analogu, pořiď si SDR RTL USB dongle, DSD+ a sebevzdělávej se. Dokud nedosáhneš určité hranice, kdy budeš vědět o čem se hovoří, nepouštěj se do pro tebe složitějších věcí.
Chápu, že každý má touhu poznat nepoznané, proto je třeba, abys k tomu došel sebevzděláváním, jinak budeš pořád mimo mísu. Kódování ti žádný přístroj nerozlouskne, pokud nebudeš něco umět, vědět, znát, být si jistý.
Jezdi na kopec, sbírej kmitočty, hledej na stránkách ČTÚ, porovnávej, a hlavně ukaž výsledky, potom tě komunita posluchačů/scanneristů bude brát vážně.
Zatím je to tu jen sebranka rušičů, ingnorantů předpisů, mentálních zaostalců a provokatérů (viz dnešní rušení na závodu motorek v Hořicích).
Podle tvého způsobu vyjadřování v dřívějších příspěvcích není zatím možné přejít na seriozní výpomoc a spolupráci.

Datum: 21.05.2017 18:30

[www.dx.cz]
[www.ctu.cz]
[www.ctu.cz]

Dokud nezvládneš tohle, nemá cenu kupovat UBCD3600, ani nic jiného
TH-F7 ti na učení stačí. Taky ho mám, taky mám Unideny (několik modelů), mám Motoroly, Yaesu, RTL SDR dongle a další přijímátka.
K tomu trochu štěstí při lovu a dostatek chuti a času.
Za svůj život budeš při tom nucen neustále se vzdělávat, kupovat vhodnější, výkonnější a sofistikovanější a dražší rádia.
Na UBCD3600 prostě musíš dozrát.
Na otázku jaký je lepší scanner? Žádný není nejlepší, každý umí něco.
Co však bude potřeba: lepší zkušenosti, kreativita, znalosti a hlavně lepší chování, třeba skromnost, porozumění, verbální schopnosti a další, vlastnosti, které musí mít radioamatér.

Datum: 21.05.2017 18:50

SDR RTL USB dongle, DSD- Už mám ,ale nic moc.

Já chci poslocuhat zajimavější služby .Všechno mi leží v šuplíku a už nejsem tak nadšený.Není co poslouchat ,když se neposunu dál ,asi s tím praštím :/

Autor: Honza Digi (---.digitalniservis.cz)
Datum: 21.05.2017 19:26

>>>>>>>>>>když se neposunu dál ,asi s tím praštím<<<<<<<<<<<<<
Ve Tvém případě je to nejlepší řešení.

Datum: 21.05.2017 20:30

Myslím že začínám chápat,proč tento koníček uvadá.

Datum: 21.05.2017 21:50

No, dostal jsi docela hodne odkazu a navodu, na co se podivat. Zkus to.
A ze Ti lezi RTL-SDR v supliku? Tak ho hezky rychle vybal, pripoj k PC a k antene (pres nejake filtry) a honem prohledavat pasma. Vedel jsi, ze SDR je ten nejefektivnejsi zpusob prohledavani pasem? Pomoci SW SDR-Sharp a pluginu Frequency Scanner dokaze prohledat cele komercni VHF pasmo (137-174) za mene nez 2 sekundy ?!? To se to pak hleda! Kam se hrabe jakykoliv Uniden. Jen se neboj tomu konicku obetovat trochu vic casu a energie a ono to pujde... :-)

Datum: 21.05.2017 22:05

Karlos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> SDR RTL USB dongle, DSD- Už mám ,ale nic moc.
>
> Já chci (chci a chci a chci a basta),když se neposunu dál ,asi s tím
> praštím :/

"Dejte sem urychleně návod jak poslouchat policajty,BIS,FBI a ochranku Trumpa, případně štěnici u Sobotky v ložnici.Jinak s tím praštím."

Joo bez práce nejsou koláče. SDR nic moc joo???? Tak joo..... Já se nedivím, že to tak upadá, když u toho nevydržíš. Je vidět, že tě to nebaví. Tak s tím prašť. Hele a není to tím, že jsi zatraceně líný?
Nebo patříš mezi ty, kterým není zhůry dáno, jen by rádi, ale pokud možno bez námahy, zadarmo a jedině pokud to půjde samo. Tak a s tímhle materiálem máme pracovat? Máš pocit, že za těchto podmínek ti bude někdo radit? Tak nějak přemýšlím o té osině v zadku, jak jsi napsal.

Autor: Pindas (---.pre.cz)
Datum: 13.02.2018 18:37

No tak pánové ... !?!? tedy zejména pro Kukátka:
Radioamatérský sport, lépe řečeno koníček, je i o podpoře nováčků. Když jsem před mnoha lety chtěl začít vysílat, setkal jsem se s velikou arogancí některých radioamatérů. Tato diskuze je toho důkazem. Myšlenka vzdělávání nováčků se dá vyjádřit i bez zjevného masírování svého ega a dehonestace tázajícího se.
A jestli se tady Karlos chtěl dozvědět něco a čem si Vy myslíte, že není radno veřejně říkat, pak stačilo Holou větou sdělit podstatné.
Howgh

Autor: Slidil (---.mason-net.cz)
Datum: 14.02.2018 21:00

Pindasi a Karlosi, Kukátko má pravdu, bez vlastní snahy něco se naučit to nepůjde. Jezdcem formule 1 se taky nestaneš po pár udělených radách. Přeplavat kanál LaManche můžeš taky, když budeš pravidelně trénovat na rybníku za chalupou.

Autor: Honza (---.dragon.cz)
Datum: 04.10.2019 02:01

Jak to tu čtu tak mi přijde, jak kdyby se měl začátečník bát něco napsat aby ho někdo neshazoval a nemachroval. Tazatel se ptá který je lepší.Tečka. Já se rozhodl včera že se začnu věnovat radioamaterismu. Proč bych měl měsíc studovat teorii a šprtat jí? Tak si přece raději tu 3600 objednám a rovnou to na ní pak zkouším né???????

Autor: Honza (---.dragon.cz)
Datum: 04.10.2019 02:02

Jak to tu čtu tak mi přijde, jak kdyby se měl začátečník bát něco napsat aby ho někdo neshazoval a nemachroval. Tazatel se ptá který je lepší.Tečka. Já se rozhodl včera že se začnu věnovat radioamaterismu. Proč bych měl měsíc studovat teorii a šprtat jí? Tak si přece raději tu 3600 objednám a rovnou to na ní pak zkouším né???????

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*1* + *7* =