CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3
Re: Poslech BMIS
Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 10.11.2017 11:37

BTW myslim, ze vysledky budou az nejlepe po prve strede v mesici po zkousce siren - neb co tu vetsinou vidim instalovane, tak jsem je nejak moc neslysel /na vslatni usi/
Kazdopadne pak v onu stredu, myslim si, musi byti na BMIS celkem srumec a zne ...

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Autor: 1234 (---.casablanca.cz)
Datum: 11.11.2017 08:36

Jo tak prvniho ve 12h me tady hrajou vsechny kanaly bmis spis me zajima kde chodi bezdratova sirena v pripade vyjezdu jsdh jalo je zde na videu:

[youtu.be]

Poplach je u nas vyhlasovan stejně z elektronicke sireny jde stejna trumpeta.ale na bmis to nevysilá a kanalech hzs taky ne.

Autor: Slidil (---.mason-net.cz)
Datum: 11.11.2017 17:46

1234 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo tak prvniho ve 12h me tady hrajou vsechny
> kanaly bmis spis me zajima kde chodi bezdratova
> sirena v pripade vyjezdu jsdh jalo je zde na
> videu:
>
> [youtu.be]
>
> Poplach je u nas vyhlasovan stejně z elektronicke
> sireny jde stejna trumpeta.ale na bmis to nevysilá
> a kanalech hzs taky ne.

Modem, takže po telefonu, případně po internetu, ale i na kmitočtech BMIS probíhají pravidelné zkoušky ovládacích modemů, většinou to bývá v 16 hodin, někde i každou sudou hodinu a bývá to souběžně s nějakým lokálním převáděčem HZS.

Autor: 1234 (---.cust.vodafone.cz)
Datum: 12.11.2017 10:27

Ja jsem si to myslel ze odpali jen nejake datove pakety a ty spusti system na stanici.no dnes uz se dobrovolnejm hasicum vyhlasuje poplach pres fireport a podobne systemy nicmene u nas pouze trumpetou ze sireny

Autor: Honza Svermov OK1ACR (---.ms-free.net)
Datum: 12.11.2017 11:53

Je na to zvlast frekvence, tu tady bohuzel napsat nemuzu, (ani do mailu, protoze to je info z prace), ale muzu napovedet. Precti si dokumenty ktere najde google po zadani dotazu "pozadavky jsvv", bez uvozovek. Frekvence tam sice uvedena neni, ale budes pak vedet co za typ signalu hledas ...

Autor: 1234 (---.cust.vodafone.cz)
Datum: 12.11.2017 12:24

Ja tusim kmitocet patri snad hzs a je v pasmu 164 presne to taky psat nebudu.je opet videt ze kazdy kraj ma system jinak zarizen

Autor: Tomáš, OK9DAL (---.cro.cz)
Datum: 20.10.2019 17:25

Oživuji tohle stále aktuální téma... mě poslech BMIS baví velice a naprosto se ztotožňuji s příspěvkem o tři kusy výše ("view" 08.11.2017 07:15), také mě baví dohledávat podle obsahu relace a uvedených reálií, odkud by to mohlo být. Odměnou pak jsou určené BMIS vzdálené i kolem 100 km!
V terénu používám skener Uniden UBCD-3600 a také velmi citlivou ručku Icom IC-91E, nezbytností je filtr/pásmová zádrž pro FM rozhlas.

Autor: Rx (---.eurotel.cz)
Datum: 21.10.2019 10:03

Tomáši nic tady konkrétního nesděluj.Je to tady plné IQtykve.Já si v klidu lovím BMISy a nikomu nic nesděluji. Dostane se ti jen lekce z čehokoliv,co se bude zdát jeho veledementovi za důležité okomentovat. Dávej pozor,jsi na CB,tedy Celkem Blbém fóru.

Autor: Jirka OK1NMJ (---.50.broadband6.iol.cz)
Datum: 21.10.2019 22:58

Na webu ČTU se dá proklikat k přehledu používaných frekvencí BMIS včetně míst, kde se používají.
Ale např. v Horšovském Týně jedou "úplně jinde", i když původně také jeli "kolem 70MHz"

Autor: Rx (---.eurotel.cz)
Datum: 22.10.2019 07:42

Za to může příslušný obecni uřad když neupravi registraci na ČTÚ. Jinak si přečtěte poslední VO pro BMIS. ČTÚ vědomě i přes připomínky podporuje chaos v BMIS. To máme regulační úřad, Děs a běs .

Autor: Jirka OK1NMJ (---.50.broadband6.iol.cz)
Datum: 26.10.2019 22:53

Možná si v H.T. myslí, že když pojedou "jinde" a nezveřejní na webu ČTU frekvenci, že jim to nezničí blesk jako v minulosti.
Ale podobně jako většina podobných antén je to kombinace "parodie na hromosvod" s frajerským porušováním norem :-)

Ale blíží se 1. středa v měsíci...
Jednou jsem zapnul RTL-SDR a pořádnou anténou a zesilovačem s pásmovou propustí (vložka VKV I ze staré STA). Jak se ozvala siréna, bylo to jako "hřeben", na kolika frekvencích jede v dostupném okolí BMIS :-)

Re: Poslech BMIS - můj rekord
Autor: Tomáš, OK9DAL (---.cro.cz)
Datum: 05.11.2019 14:07

Přátelé, v pondělí 21. října 2019 jsem na vrcholu Slamník (1233 metrů nad mořem) nad Dolní Moravou strávil necelé čtyři hodiny se skenerem Uniden 3600 a ručkou Icom IC-E91 a dvěma teleskopickými anténami Diamond na těchto stanicích.

V pásmu BMIS jsem několikrát lehce překonal vzdálenost 100 km (např. Smidary, obec s milým názvem Zbraň (zkouška rozhlasu) nebo Prusinovice), ale padl zde rekord, který nevím nevím, zda půjde překonat. To už jsem pomalu odcházel z kopce, Unidena jsem zabalil a ještě měl příposlech na Icomu (takže bohužel nemám nahrávku).... zaslechnul jsem zřetelně hlášení o přerušení dodávky elektřiny v Benešově Hoře a Čábuzi. Dohledal jsem si, že toto BMIS se šíří z obce Vacov nedaleko Šumavy! Přátelé, je to 250 km vzdušnou čarou!! Dohledal jsem si, že vysílač je 780 m n.m., což vysvětluje jeho dalekou slyšitelnost. A když jsem si v tabulce od ČTÚ dal seřadit vysílače BMIS podle výšky umístění, tak Vacov je cca 10. nejvyšší v České republice. Mám obrovskou radost!!

Podotýkám, že jsem měl pouze ruční skener s pásmovou zádrží FM a teleskopickou anténou.

Autor: motorola (---.bluetone.cz)
Datum: 05.11.2019 18:42

To je slušný. Nj tak jsou to 2W.

Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*8* + *6* =