CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Poslech BMIS
Autor: view (82.117.130.---)
Datum: 08.11.2017 11:43

No vždyť to říkám..........vítej v klubu :-))))))))
dík za opravu, ano tak je to správně, přeci jen bych měl podniknout nějaké opakovací samostudium českého pravopisu, ale když poslouchám český rozhlas, tak někdy kroutím hlavou, jak vysokoškolsky vzdělaný redaktor skloňuje, takže zas tak moc nad sebou hůl nelámu.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Autor: motorola (---.static.bluetone.cz)
Datum: 08.11.2017 19:14

To view, ty máš nějaký problém? Nebo jsi se "jen" špatně vyspal?

Autor: uhu (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 08.11.2017 19:37

view: To je také jeden z aspektů digitální demence, která začíná prorůstat naší společností jako rakovina. Lidé se odmítají vzdělávat, protože "všechno jde vygooglit", jak a proč věci fungují, je nezajímá, protože přeci všechno jde koupit a vrcholem všeho je obohacení, kterého se mi dostalo před časem právě na těchto stránkách od jakéhosi pologramotného troglodyta s výtlakem cca 1 hrubky na 5 slov - a to formou napomenutí za neuctivost:

Na gramatické správnosti vůbec nezáleží, důležité je, co jsem chtěl říci.

K tomu už opravdu není co dodat.

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 08.11.2017 21:01

Vrcholem je známá reklama z televize:
Tati, kolik stupňů má vakuum?
Tak si to vygůgluj.....
.
.

Datum: 09.11.2017 06:43

Kluci, nerozumím vaším dvojsmyslným narážkám. Pokud byly mířeny na mne, asi pro mne nemá smysl dále pokračovat.

Datum: 09.11.2017 07:10

motorola napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kluci, nerozumím vaším dvojsmyslným narážkám.
> Pokud byly mířeny na mne, asi pro mne nemá smysl
> dále pokračovat.

Kvůli tomu s nevěš, já spím dobře a problém nemám, ale jako gramotný se stydím za hrubky v textu. Holt to chce nezapomenout přečíst pozorně před odesláním příspěvku, aby gramatika byla v pořádku a taky, aby srozumitelnost a obsahová věcnost byla v souladu s tématem, aby text, tedy použitý slovosled nebyl některými méně chápavými chápán jinak, než zamýšlel autor. Každý jsme jiný. Na místě by měla být tolerance, ale i sebekritika a zejména schopnost zhodnotit, zda má cenu reagovat, případně jsem-li schopen svým příspěvkem přiložit něco plodného k dílu či ne.
Taky si myslím, že někdy nemá cenu pokračovat.
Jak vidíš, na téma BMIS je tu dost malá diskuze, jak je vidět zajímá to málokoho a nedokáže nic ze své zkušenosti sdělit jiným, ale hádat se, to tu umí kdekdo. A místo toho, aby jeli na kopec, sedí u počítače a vyhánějí nudu odpovídáním na něco o čem vědí málo, nebo úplně mimo mísu.

Datum: 09.11.2017 08:45

K tématu BMIS - view napsal:
Jak vidíš, na téma BMIS je tu dost malá diskuze, jak je vidět zajímá to málokoho a nedokáže nic ze své zkušenosti sdělit jiným.

Ano, má pravdu. Těchto různých témat je i více, takže tímto vyzývám každého, kdo se v tomto orientuje, napište krátké povídání o tom, co to vlastně je, jak se používá, jak se dá poslouchat (pro scanneristy), a vbec - všechno co na dané téma ví.
Výsledek pak zveřejním na internetu (samozřejmě se jménem, nickem či značkou autora), ať se ukáže, že něco ví a poučí ostatní. Poté by snad mohlo ubývat i oněch dvojsmyslných narážek.

Tak fajn, kdo se toho ujme?

Autor: motorola (---.67.broadband4.iol.cz)
Datum: 09.11.2017 08:46

Tak chybu občas udělá KAŽDÝ. Pokud jich není příliš, dá se to přehlédnout. A stále nevím, co jsem napsal věcně špatně? Že jsme montovali a stále servisujeme analogové systémy BMIS, že digitály neděláme a tudíž o nich nic konkrétního nevím, že pro provoz digi BMIS jsou vyhrazeny speciální kmitočty? To mi přijde pro případné zájemce jako daleko větší přínos než násobně větší počet arogantních a nesmyslných příspěvků o gramatice. A způsob vyjadřování a slovosled? Nejsem spisovatel. Možná umím lépe jiné věci. Hezký den

Datum: 09.11.2017 09:17

Probůh (propříroda)! Ať se to tady nezvrtne v další Norovinu, nebo dokonce snad i Jozefovinu.

Datum: 09.11.2017 09:22

Veřejně se přiznávám, že jediné co o BMIS vím, je že to je škatule s reprákem, kterou nám tady namontovali na sloup veřejného osvětlení, a že když jej chci odposlouchávat, otevřu okno.
Potřebuji vědět ještě něco?

Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 09.11.2017 12:15

Tak urcite se chytat za slovicka, to ne - priznava se, ze ja sam casto pisi jako prase s x preklepy a presmyckami a ne vzdy je cas cisti - clovek pak trefi do oka, az kdyz je napsane a odeslane ;)
Kazdopadne i trocha tolerace nad pravopisem neuskodi ...

Zpet ale k veci, lov BMIS dokaze podobne uspokojeni jako DX - sice web CTU dost veci prozradi, jsou pak dalsi veci, jez si kazdy musi oddychati sam ...
A miti pak poteseni, ze se mu povedl najaky treba i zajimavy DX ...

Je pravda, ze se da vyresiti treba i nonstop monitoringem nekde na kopecku s nahravanim, a zpetnou analyzou - anebo peknym vyslapem nekam do kopcu a prijemne stravenym vecerem, nejlepe pod hvezdami /pokud svetelny smog z mist dole dovoli/

Datum: 09.11.2017 12:28

... A způsob vyjadřování a slovosled? Nejsem spisovatel. Možná umím lépe jiné věci...

Stále existuje (ač se mnozí snaží zničit i to) něco jako obecná vzdělanost. A k ní, mimo jiné, patří i schopnost projevu v mateřštině bez hrubých chyb. Jedná se o studijní materiál základního stupně vzdělávací soustavy.

No a tak stejně, jako by mateřskou školku nemělo úspěšně absolvovat dítě, které nepochopí princip WC a vytrvale chodí chcát do kouta, neměl by základní školu úspěšně opustit člověk, který se v ní nenaučil býti mocen důstojného projevu v řeči rodičů alespoň bez hrubých chyb.

A že umí něco jiného? OK, tak ať to dělá a při tom drží hubu, když prokazatelně nezvládá vlastní jazyk. Já taky nechodím soutěžit s modelkami o královnu krásy.

Popřípadě si může tu základku dostudovat po večerech sám.

Datum: 09.11.2017 12:30

K těm překlepům - svého času jsem v práci provozoval na intranetu diskuzní fórum PHPbb, spousta možností, avšak jednoduchost na administraci. Mimo jiné dokáže zpětně (po odeslání) editovat příspěvky, nepouštět tam nežádoucí osoby, a podobně.

Datum: 09.11.2017 12:33

Mimochodem, Jirko, phpBB je jeden z nejděravějších diskusních boardů ... [www.cvedetails.com]

Datum: 09.11.2017 18:22

Na různých fórech mě varovali, že tady je s některými zakomplexovanými jedinci těžká komunikace. Měli pravdu. PS nyní je to gramaticky a slohově správné?

Datum: 09.11.2017 19:35

A teď jinak, můžeš mi Karle (UHU) napsat, proč jsi tak arogantní až zlý člověk? Vždyť ně vůbec neznáš. Já například Tvoje znalosti a radioamatérské schopnosti nezpochybňuji, přestože Tě vlastně taky neznám. Jenže to v dnešní době nestačí, je třeba taky s lidmi umět jednat a ne každého preventivně ponížit a zadupat do země. Vlastně ani nečekám rozumnou odpověď, spíše snůšku kritik a další ponížení. Ale co kdyby. Mirek

Autor: Slidil (---.mason-net.cz)
Datum: 09.11.2017 20:06

Sem mám reagovat? O čem je téma? Nadpis to má "Poslech BMIS".

Datum: 09.11.2017 20:12

Pravda. Sorry za OT.

Datum: 09.11.2017 23:01

motorola: Tvých odborných znalostí jsem se nedotkl ani zdálky, protože nevím, na jaké úrovni jsou - nebyly předvedeny a klidně mohou být i opravdu velmi dobré. Až po Tobě jednou nějakou práci uvidím, nebudu, samozřejmě, mít sebemenší problém to i uznat.

Hovořím zde o písemném projevu na úrovni žáka páté třídy, a ten byl, opět, názorně předveden. Vůči němu jsem se pak nepostavil vůbec zle, jen pohrdavě, jak zasluhuje.

A jednat s lidmi, s dovolením, budu podle svého, nepotřebuji poučení, spíše bych tu energii věnoval učebnici Českého jazyka pro základní školy.

Vezmi si to opačně - někdo bude předvádět těžkou technickou prasárnu, ale bude se obhajovat tím, že dokonale ovládá časování nepravidelných sloves v češtině Národního obrození s přihlédnutím ke vlivu germanizace. No nepošleš ho s tou krabicí do Pihele?

Tak vidíš sám.

Datum: 10.11.2017 06:24

Každé vlákno v tomhle fóru se zvrhne v OT. Tak pánové z5 k práci.

BMIS seznam pro ty co mají vybité baterky v ovládači strýčka Googla:
[www.ctu.cz]

Plán využití kmitočtového spektra:
[www.ctu.cz]

pro lenochy článek 5 odstavec 3

Všeobecné oprávnění:
[www.ctu.cz]

Tak a v příštím týdnu tu můžeme očekávat ohlasy, to jsem zvědav kolik ze scanneristů umí naprogramovat do scanneru také BMIS.

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*3* + *4* =