CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Tecsun pl-660
Autor: Kozel (---.tmcz.cz)
Datum: 05.12.2017 15:54

Zdravim vsechny.
Mam vyhlidnuty prehledovy prijimac tecsun pl-660. Podle zahranicnich recenzi je to celkem zajimavy prijimac, ale nemuzu nikde najit, jestli na frekvencich cb muzu prepnout na fm, nebo jen am. Vetsina CB vysilacek co vim jede na FM modulaci, na AM myslim moc ne. Nezkousel nekdo, kdo ho ma?
Diky.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Tecsun pl-660
Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 05.12.2017 16:49

FM v pohodě.

Datum: 05.12.2017 18:00

Takze rozsah 1,7Mhz-30Mhz to umi i AM i FM, jestli dobre chapu. A jinak jsi s radiem spokojeny? Chci chytat prave vzdaleny radia a zkouset projizdet cely spodni pasmo pod 30Mhz a zaroven obcas poslechnout provoz na CB. Zahranicni recenze celkem chvalili, ale vetsinou jen porovnavaci testy. Vylozene recenzi na tento model jsem nenasel.

Autor: Slidil (---.mason-net.cz)
Datum: 05.12.2017 18:10

Hele co máte pořád s tím CB, víte, že kromě skoro nepoužitelné FMky se také dá vysílat na SSB a že také existují jiná, mnohem použitelnější a užívanější pásma než CB? Kupovat si PL-660 pro poslouchání FM CB je naprostá pošetilost. Kup si jakýkoliv scanner, kde kromě CB naladíš mnohem zajímavější věci. PL-660 můžeš na teleskop tak použít pro poslech místních AM rádií, při dobrých podmínkách i trochu vzdálenějších. Já mám pořád pocit, že díky neznalostem začátečníků je tady známý pouze pojem CB. Buď se samostudiem dopracují dál a to radio časem bude zapadat prachem na poličce, nebo ho rychle prodají, protože zjistí, že to není to co hledají.
Zájemcům o lov radiovln bych raději navrhnul, aby se více seznámili s možnostmi a pokud je nezajímá jen rozhlas, aby volili odpovídající přijímač.
Na poslech CB si pro začátek kup za pár švestek, třeba i z druhé ruky nějakou CB stanici. Ideální je, ale pokud chceš opravdu jen CB, aby stanice uměla i SSB, jinak je to téměř k ničemu.

Datum: 05.12.2017 18:52

Primarni poslech nebude CB. To je jen bonus, ktery chci vyuzit. Primarne chci ladit radia na dlouhych vlnach. Vetsina scaneru jede od 25Mhz nahoru, coz je mimo pasmo ktery bych chtel poslouchat.

Datum: 05.12.2017 22:06

Na dlouhé vlny jsou podstatně lepší hračky. Ale budiž.
CB není bonus, ale krok Z5.

Datum: 06.12.2017 07:21

Osobne CBcko, jako krok zpet nevidim. Stale je to hodne vyuzivane pasmo, hlavne kamionaky a hlavne to je jedine volne pasmo, kde nemusite mit licenci a zaroven muzete experimentovat s fosahem pomoci anteny. PMR je pekna vec, ale spis na lokalni pouziti na malem prostoru.
Ohledne prijmu dlouhych vln, tak budu rad za jakykoli doporuceni. Nic lepsiho za tu cenu se me nepodarilo najit

Autor: Kozel (193.85.226.---)
Datum: 06.12.2017 07:43

Píšu fosahem, myslím dosahem :-D
Psal jsem z mobilu, tak mě něco uteklo, mám moc velký prsty.
Jinak na forum CBradio mě dost překvapuje tvrzení, že CB je krok zpět.

Datum: 06.12.2017 09:12

No s tím krokem Z5 - vnuk má CB (QTH Kolín) a za poslední rok slyšel dva kamiony a jinak nic.
Propříroda, to tam opravdu nikdo není?
Zajímalo by mně například vyjádření prodejců CB, kolik jich ročně prodají.
A proč nejsou v provozu?

Datum: 06.12.2017 09:15

NÁPAD.
Možná blbý, ale můj.
Co kdyby se tady přihlásili aktivní CB-čkáři a občas si domluvili nějakou slezinu na pásmu?

Datum: 06.12.2017 09:34

No třeba v časech, co jsem bydlel v Brně, tak pravidelně na kanálu 20 jsem slýchával bandu CBčkářů, jak hovoří o všem, od počasí, přes politiku až po....no ty témata samy kolikrát znáte. Pravidelně každej den jsem je slyšel a byla občas sranda to poslouchat.
A kamarádem, jsem zase přes půl Brno takhle udržoval spojení a kecali jsme o škole a radily si třeba z úkolama na střední :-)
Ale to už je taky nějakej pátek zpátky. Myslím ale, že má stále na střeše bytovky na Náměstí Svobody stále 5/8 CB anténu :-D

Datum: 06.12.2017 10:05

Ano, to je svatá pravda. V oněch dobách jsem si testoval nejrůznější typy KV přijímačů, pokud jsem potřeboval FM stačilo přeladit někam k 27 MHz a tam toho bylo.....
Jenže - zapomínáš jednu věc. Tenkrát nebyly mobily a skype.....

Datum: 06.12.2017 10:16

Ale jo. V tý době, kdy jsou poslozchal už mobil měl každej a Skypovalo se taky. Je pravda, že dneska je internet všude a tarify jsou levnější, takže je to víc přístupný. Každopádně ot beru i z toho hlediska, že telefon a internet jsou závislý na serverech, vysílačích a podobně, kdeždo vysílačky, jako CB a podobně pouze na vlastním zdroji energie. Ale to žu se dostáváme na fórum rozpad pomale :-)
Aby jsme se vrátili k tématu, tak Slidil psal, že jsou na dlouhé vlny i jiné hračky, tak rád poslechnu návrhy, co by se dalo místo PL-660 pořídit lepšího za rozumnou cenu.

Datum: 06.12.2017 18:25

EKD300
IC-R75

Autor: Ondrej (---.mirovka.net)
Datum: 06.12.2017 21:27

doplnim jeste Alinco DX-R8E (cenove mirne dostupnejsi nez Icom), mam ho a spokojensot.

Datum: 08.12.2017 08:33

EKD300 na ebay okolo 10tis.
IC-R75 za 20tis.
Alinco DX-R8E 11tis.
Na ten Tecsun pl-660 jsem se ptal, protože ty 4000Kč který stojí bych si za to tak představoval max. dát. Opravdu nemám prostředky na to, abych dávat desítku za přístroj se kterým občas budu lovit dlouhé vlny.

Datum: 08.12.2017 09:15

Kozel napsal: "Opravdu nemám prostředky na to, abych dávat desítku za přístroj se kterým občas budu lovit dlouhé vlny."
No a jen takový nesmělý dotaz, což si ho postavit? Dovoluji si tvrdit, že pokud použiješ ověřené technologie, tak docílíš stejný výsledek s desetinovými náklady (za součástky) a nemusíš být zároveň tak úzkostlivý, jako při VKV. Tam to opravdu není pro každého, musíš něco vědět a mít zkušenosti.

Autor: JirkaK (37.221.244.---)
Datum: 08.12.2017 09:27

Tecsun PL660 docela určitě modulaci NFM vhodnou pro poslech CB NEMÁ!!!!! Bohužel poslední dobou mám pocit, že IKE se zde vyjadřuje ke všemu aniž o tom něco ví (nebo se někdo vydává za něj). Dá se na Tecsunu NFM znouze poslouchat na úzké AM pásmo po rozladění o nějaký ten kHz bokem z kanálu, ale samozřejmě to není ono.
Jinak je to za danou cenu velmi dobré rádio na krátké vlny, tedy na rozsah 1.6 - 30MHz. Je citlivý, docela i slušně odolný, snese i větší anténu a ani selektivita není špatná. Umí samozřejmě i SSB. Za čtyři tisíce se nic lepšího stejně nekoupí. Myslím že pro začátečníka který se chce na krátkovlnných rozsazích "rozkoukat" je to ideální volba. Střední a dlouhé vlny (0.15 - 1.6MHz) jsou limitované malou vestavěnou feritkou, tam navíc nefunguje vstup pro venkovní anténu, případně je nutné ji navázat jako za starých časů indukčně k feritce. Bonus plus je VKV FM stereo a první letecké pásmo 118 - 136MHz. Pokud by tě krátké vlny omrzely, stále máš klasické malé přenosné rádio s dobrými parametry a nebo slevíš tisícovku a zase ho střelíš.
Pokud by jsi měl skutečně zájem o DLOUHÉ vlny, tedy rozsah 0 - 0.5MHz, potom zdaleka nejlepší rádio je skutečně staré východoněmecké EKD300 nebo 500. Ale tam je problém stejný jako u jiných skutečně dobrých komunikačních rádií - je to drahé při nákupu, těžké jako kráva, budeš ho dlouho a těžko shánět protože na prodej je tak jednou za dva roky a když by tě to přestalo bavit, zase budeš těžko hledat kupce. Taková rádia se kupují až když už máš jasno že to chceš a proč.

Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 08.12.2017 10:25

Lupovati nemecke EKD v DE je celkem blbost - jukni se ke mne na [cbradio.cz] ci ted jsem videl na [www.hambazar.cz] a cenove se pohybuje kolem 5k - cili polovicni cena ...

Datum: 08.12.2017 10:49

A co s tím:

Vaše připojení není zabezpečené

Majitel serveru www.hambazar.cz nakonfiguroval své webové stránky nesprávně. Abychom chránili vaše informace před odcizením, Firefox se k této webové stránce nepřipojil.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*6* + *7* =