CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Uniden UBC 125 XLT
Autor: Klikis (213.168.189.---)
Datum: 15.04.2019 08:07

Ahoj.

Uvažuji o nákupu ručního scanneru. Nemá jít o všehoschopný a dokonalý model, potřebuji spíš něco levnějšího pro poslech místních služeb. Budu ho spíš válet v autě a používat pro akutní potřebu něco blízkého poslechnout. Převážně se bude jednat o letecké kmitočty místních aeroklubů, hasičů (vím, co se dá poslouchat, jsem členem aktivní jednotky), případně jiných služeb, které cestou potkám. Využívat chci proto i funkci Close Call.

Dosud jsem mimo Uniden UBC3500 XLT (dávno neprozřetelně prodaný) a Yupiteru MVT7100 jiný scanner nepoužíval. Využíval jsem spíš ručku Yaesu FT-60. S ní mám trochu problém při poslechu Air bandu a to je nízká hlasitost. I když dám volume úplně doprava, v jistých situacích (skupina hovořících lidí, blízkost rušnější silnice) je to málo a ručka pověšená na popruhu batohu nebo zavěšená v náprsní kapse není kloudně slyšet.

Chci se tedy zeptat, máte-li někdo zkušenosti s levnějšími Unideny této řady (75 XLT, 125 XLT) a můžete mi říci, jak dobře je slyšet AM modulace z těchto scannerů.

Předem díky - Štěpán - OK5MB

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Uniden UBC 125 XLT
Autor: Tomáš, OK9DAL (---.cro.cz)
Datum: 15.04.2019 08:37

Štěpáne, mám zkušenosti jak s XLT 125, tak s ručkou FT-60, kterou jsem spokojeně používal řadu let, takže vím, jak zní na Yeasu letecká komunikace. Na Unidenu je slyšet o poznání lépe, ale funkci AGC ani AVC tato stanice nemá. Napíšu ti více do emailu.

Autor: cb (---.cust.vodafone.cz)
Datum: 16.04.2019 07:31

Ubc 125 xlt je dobrá mašina na letecké pásmo,nicméně v dnešní době bych koukal po něčem co umí i DMR jinak si moc profi služeb neposlechnes

Autor: Klikis (213.168.189.---)
Datum: 16.04.2019 08:41

Já vím, co se dá poslouchat a na čem to poslouchat. Proto jsem si vybral právě 125 XLT. Popravdě si myslím, že by mi stačil i 75 XLT. Nechci tahat po kapsách zbytečně drahé rádio, navíc v případě, kdy nebude ani moc využívané.

Na slušnější poslech, vyhledávání kmitočtů a DMR používám spíš SDR řešení.

Potřeboval jsem spíš zjistit, jak je na tom s tou hlasitostí, případně zkušenosti s výdrží aku, napájení z power banky, atd ...

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*3* + *7* =