CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Konec DABu na L bandu
Autor: petr (---.alfservis.cz)
Datum: 25.10.2019 21:07

Přeladění Lysé hory mě zasáhlo. Minulý týden jsem ji chtěl naladit, ale nechtělo se mi v Protivanově z auta vylézt do bahna, kvůli výměně antény. Tak už zbývá "jen" Brno. Do Prahy nepojedu.
Před třemi lety, 2016, jsem kupoval nový notebug právě kvůli DABu a jiným digitálním s... Jel Kamzík 12C, Vídeň DC Tower 11D a Brno Biskupská na LE. A to vše v Brně u Klajdovky. NIC víc nebylo. Ale dostat zvuk z kanálu LE byl oříšek na několik výjezdů, naštěstí při cestě do práce. Jediný program, který umožnil stáhnout zisk, byl a je SDR-J. Dívám se, že ani QIRX tohle pásmo neumí. DABplayer dá automaticky zisk naplno a SDR se zahltí. Program Welle.io nepovažuji za poslouchatelný, trhá zvuk v obou verzích.
Vůbec nemám vyzkoušené, jak se to na L bandu chová za jízdy. Asi to nebude nic moc, když byl problém najít signál i na Klajdě, jen přes pár stromů.
Pár vzpomínek na lov 120km, na bok antény a ještě přes meteobudku.
[youtu.be]
[youtu.be]

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Konec DABu na L bandu
Autor: petr (---.alfservis.cz)
Datum: 28.10.2019 17:25

Jinak dost dobrý, že 7B má na Lysé jen 150W a hraje i v Blansku - 133km. Jsem zvědavý, co tam je za anténu.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*4* + *1* =