CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 12345Následující
Aktuální stránka: 1 z 5
AOR AR 8200 MK III
Autor: erco (---.199.244.87.in-addr.arpa)
Datum: 09.01.2007 17:21

Rozhodol som sa nakoniec pre tento scanner, aj keď som pôvodne uvažoval o MVT 7100, ale keďže doba ide dopredu, tak som si trochu priplatil a kúpil AR 8200 MK III.
Jeho ovládanie je pre začiatočníka síce trochu komplikované, ale originál EN návod je rozsiahlý na 140 strán, takže sa dá pomaly prekusať ku viacerým záludnostiam v jeho menu, čo sa však nedá povedať o CZ verzii tohto návodu, ktorá je len veľmi stroho spracovaná na cca 10 strán - je to vlastne len akýsi výťah skratiek a všeobecných informácií, ako napr:
Obsah balenia: Všetko, čo nájdete zabalené patrí k obsahu tohto balenia. ( toto hádam nepotrebuje žiaden ďalší komentár :-) )
Nájde sa tu niekto, kto vlastní tento receiver a bol by ochotný podeliť sa o skúsenosti s ním?

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: AOR AR 8200 MK III
Autor: Paja (---.pilsfree.net)
Datum: 09.01.2007 21:02

Doma mam AOR AR 8200 MK I (http://cbradio.cz/hamshack/Scanner) - pocitam, ze se ovladani moc nezmenilo ...
Jinak doporucuji udelat ci poridit interface a hrr na PC ...

Autor: Vojta ELIX (---.237.broadband6.iol.cz)
Datum: 11.01.2007 08:35

Ahoj, mám tyto přijímače. HI.

Datum: 11.01.2007 08:38

Jinak k tomu návodu- psl jsme ho tak, aby tm bylo všechno, ale abych u toho nestrávil opožděné mládí. Myslím si, že ta věta o obsahu balení, kterou cituješ, je pravdivá. Přeco tam nebudu rozepisovat, že tam je přijímač, baterky atd... To je jasné - otevřeš krabici a vidíš co tam je. Pokud něco z toho CZ návodu nepochopíš, rád to tam doplním, ale myslím si, že když to pochopilui stovky lidí i mimo obor, pro tebe to bude o to jasnější.

Autor: Lojza (---.tgnet.cz)
Datum: 11.01.2007 14:07

Erco,když něco neumíš ovládat, tak si to nekupuj.

Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 11.01.2007 17:40

Tak nemyslim, ze by to z toho CZ manualu nebylo pouzitelne - nedavno jsem 8200 poucel a jelikoz dotycny anglicky neumi, tak jel podle nej ...
A take bez problemu ...
I kdyz co si budeme rikati, original je original ...
By ale clovek na prekladu stravil mladi, to asi ne :) - cas je drahy ;-(

Datum: 11.01.2007 19:08

Nechcel som vyložene kritizovať cz verziu tohto manualu, dokonca som ten scanner nekupoval priamo v Elixe ( možno môj SK dodavateľ ano ), mal som na mysli len to, že ovládanie tohoto prístroja je zo začiatku trošku viac komplikované vďaka množstvu funkcíí a klávesových skratiek k nim (nakoľko som tiež trochu mimo obor, ale naštastie technická angličtina mi nerobí až také veľké problémy), ale časom sa dá osvojiť logika ovládania tohoto scanneru. A chápem aj to, že množstvo predaných kusov nie je také veľké, aby sa dovozcovi oplatilo dopodrobna prekladať celý 140 stranový návod.

Pokiaľ by však ľudia nechcelo objavovať stále niečo nové, tak by nebola žiadna evolúcia a tým pádom by sa nepísali ani žiadne knihy, v ktorých sa skúsenosti autora odovzdávajú ďalším a samozrejme v našom prípade by neboli ani tie manuály a celý vývoj ľudstva by bol odkázaný len na zopár géniálnych jedincov typu najlepšieho priatela Ferdu Mravenca, že Lojza?

Vďaka Paja za radu, čím skôr sa dám do toho prepojenia s PC, len musím mať viacej toho času :-(

Datum: 11.01.2007 19:35

Jj, souhlasim, ovladani muze delati trochu problemy (ostatne obcas musim juknouti do manualu i ja - neb zas tak clovek tak casto diky casu nepouzivam a kdyz, tak toho pouziva povicerou a kazdou chvili neco jineho :)
Takze bez man to moc nejde - pokud se ale vladne trochu anglictinou, tak no problem.
Jinak pak ovladani z PC je zase o necem jinem - tam si pak hezky clovek nastavi a jede - klidne i pres AT prikazy :-)
S interfacem problem neni - problem je ale s kabelem - je problem jej sehnati za rozumnou cenu - ale yo uvidis, snad se povede ...
BTW, na jaky provoz se chystas? Co anteny?

Autor: Vojta Elix (---.eurotel.cz)
Datum: 12.01.2007 19:56

Nákupem přímo v ELIXu by si jistě ušetřil..

Datum: 16.01.2007 19:00

Mam širokopásmovú anténu Diamond D 130, zatiaľ sa len chcem rozhľadieť, čo všetko a kde to vlastne je v éteri, daria sa mi chytať nejaké lietadlá, cz, sk a hu amatéri a samozrejme FM komerčné stanice.
Pred časom som však trochu neprezieravo umiestnil na svoj stožiar 5GHz smerovú a 2,4 Ghz všesmerovú mikrovlnnú dátovú anténu, ktoré však produkujú v určitých pásmach dosť silné rušenie a kvôli tomu musím teraz robiť určité kompromisy.

To Vojta: Možno niečo áno, nejakých pár sto korún, ale nie som z ľudí, ktorí silou-mocou pre fiktívny pocit ušetrenia zopár financií dokážu pretelefonovať a zaplatiť za medzištátne bankové prevody, dobierky a poistky väčšie čiastky ako je samotný cenový rozdiel kúpenej veci. A to nehovorím o väčších starostiach s prípadnou záručnou opravou - aj keď samozrejme nechcem tvrdiť,. že by s ňou bol v Elixe nejaký problém, mám na mysli komplikovanejšie posielanie, k môjmu predajcovi je to predsa len 25 km.

Apropo, keďže píšeš o tom preklade manuálu, pravdepodobne sa jedná o tvoju verziu a teda asi aj scanner bol dodávaný cez Elix, alebo sa mýlim?

Datum: 16.01.2007 19:40

Tak Vojto pocitam, ze v tom SK to stejne slo pres Elix ...
I kdyz, pokud se nekdo spokoji z DE ci US manualem, servisem v cizine a treba jen rocni zarukou, tak vyjde trochu levneji ...
Ostatne, see [cbradio.cz]

Datum: 16.01.2007 19:45

Jj, APcka apod. - to je pak des a bes ;-(
Take proto u me slo hned ze strechy dolu a resi to ADSLko ...
Jinak co svod - jaka delka a jaky kabel?
Jinak jeste k zaslani z Elixu - je mozna i dobirka, navic do CZ se da posilati na ucet celkem levne - jen chce vedet jak :)))

Datum: 22.01.2007 20:51

Koax mam Belden H 155 cca 15 m, myslim si, že by to malo byť v pohode.

Tie datove anteny mam však na tom istom stožiari ako ten Diamond a sú dosť blízo seba, skúsim ich však rozhádzať ďalej od seba na vedľajší stožiar, možno to pomôže.
Mal som tam aj prijímaciu TV MMDS anténu, do ktorej mi to rušenie tiež riadne liezlo do všetkých TV kanálov, ale presunul som ju na ten vedľajší stožiar a rušenie sa úplne stratilo.

Ako to funguje s tými levnými dobierkami zo zahraničia, napr do CZ? Dal som si totiž teraz posielať z GB lateralne mosfety Exicon do koncáku, doprava stála 29 €, čo je ešte v pohode, nakoľko v piatok mali peniaze na účte a už v pondelok ráno stál kuriér TNT pri dverách s balíčkom,, ale bankový prevod stál nekresťanských 700,- korún, asi ich tam niesli osobne, ináč si to neviem vysvetliť.

Autor: Paja (---.148.broadband2.iol.cz)
Datum: 23.01.2007 04:52

Ted lehce jen k platbam - dobirka s CZ neni zas tak divoka, z ostatnich zemi to neplati ...
Kazdopadne neni pak problem zaplatiti kartou ci treba pres PayPay (http://www.cbradio.cz/paypay),
byt v malinko horsim kurzu, primo na zahranicni ucet.
Ci pouzit zhuverilosti ala PayPal (grr, nebrat ;-(

Datum: 26.01.2007 15:26

Všechny přijímače AOR dovezené oficiálně přímo od výrobce sem jdou přes ELIX. Pak to posíláme za VC po Čechách a na Slovensko dalším firmám, které to přeprodávají dál. Za kolik, to je jejich věc. Od nás to dostávají za VC a zbude jim jejich zisk - rozdíl mezi námi doporučenou (čili i naší MC) a jejich nákupní cenou čili VC. Pro dosažení tohoto zisku napsali jeden mail nebo zvedli 1x telefon- ..zašlete A0R.... Zpravidla ale odběratelé přes slušné marže ( běžně i 50% na některých výrobcích) nedodržují naší MC a prodávají to ještě dráž, než my. Ale budiž. Až budu velkej, budu sám sobě dealerem...

Datum: 26.01.2007 15:29

Pak je jeste ale jedna otazka - zda jde pres CZ dealera, ci je dovoz z DE, A ci treba USA apod.

Autor: Lojza (89.235.9.---)
Datum: 26.01.2007 17:28

A jsme zase tam kde kdysi.Když napíšu ¨že někdo prodává nějakou stanici o několik tisíc levněji,tak Vojta nadává nejen mně,ale pomlouvá i toho prodejce.Už se na to Vojto vyser tady mluvit o cenách.To je každého prodejce věc.

Datum: 29.01.2007 12:08

Proč?

Autor: Paja (---.148.broadband2.iol.cz)
Datum: 29.01.2007 13:47

Tak ceny je kazdeho vec - je nabidka a je i poptavka ...
A i levny nakup se muze pekne podrazit - servis, zaruka, ND, ...

Autor: Lojza (89.235.9.---)
Datum: 31.01.2007 10:38

Je každého věc u koho nakupuje a za kolik.Vždyť někdo nakupuje i u Conrada za přemrštěné ceny.Když mu to pasuje tak je to jeho věc a nebudu mu tady veřejně něco vyčítat.Pokud jsem si u někoho koupil novou stanici,tak mi vždy vydržela a mám je víc než dva roky,protože do nich nevrtám.Na to mám odborníky.Jsou i prodejci kteří podle slov Vojty berou zboží od něho a dávají to o hodně levněji,asi jim to tak stačí.Dokonce se dá u jedné firmy,co prodává autosoučástky,nakoupit stanice od Presidenta taky levněji než President.

Jdi na stránku: 12345Následující
Aktuální stránka: 1 z 5

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*2* + *8* =