CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5
Re: AOR AR 8200 MK III
Autor: Skipi (---.nwt.cz)
Datum: 17.01.2008 00:06

Strašně se mi líbí, jak tady někteří dělají chytráky a hned, jak si jdou něco koupit, už o tom asi vědí všechno. Měli by jste se zaposlouchat na pásmu a poslechnout si některé povídání, jak jeden druhému pomáhá nastavovat transceiver! Nesouhlasím s tím, že pár stránek stačí, nekupuju hračku v hračkárně, na kterou dostanu návod, že se nesmí dávat dětem, i to jsem viděl! Já jsem dostal AORa a když odmyslím řádky, které se opravdu zabývají jinými věcmi, než nastavením stanice, z 16ti stránkového "manuálu" (originál má 140!!! i s obrázkama) vynecháním popisu, který opravdu nepotřebuje vysvětlování, záručního listu a podobných řádků, tak zbude asi 5 listů a takové odkazy, které se v "CZ" manuálu používají jako - "... viz strana xx originálního návodu" - tak to si připadám, jak v Rusku! Já jsem měl TRX od Vrány, a druhý kolega, který si koupil u ELIXu, chodil ke mě půjčovat překlad od Vrány, aby si mohl správně nastavit hodnoty a paměti v jeho zařízení! Není nic horšího, když se učíte obsluhovat nové zařízení a omylem stisknete jiné tlačítko a stanička přestane fungovat a nevíte proč. Kdyby byl návod, shodný s originálem, tak by se spoustu problému nestalo a ušetřily by se nervy s hledáním příčiny, nebo nastavováním. Je to jen o tom, jaký je zájem o zákazníka! - Prodat a neotravuj!
Naprosto souhlasím s Lišákem, že si vysílačku, nebo třeba skener může koupit i naprostý laik a právě pro ně to je. Ale jak jsem už asi napsal, s manuálama typu "ELIX" mají problémy i starší radioamatéři, kteří jsou na pásmu již hodnou řádku let, tudíž nejsou žádní ušáci, ale doba byla taková, že se tehdy anglicky nesmělo nikde veřejně učit, ani mluvit a vy jste jistě mladí, ale až budete mít třeba 50 - 60 let, a opět se dostanete k nějakému modernímu zařízení, které bude v té době opět na jiné úrovni, než jste zvyklí dnes, tak budete na to čučet jak vrána do nudlí, protože třeba nepochopíte smysl, nebo výraz slova, které před několika lety ani neexistoval. Tak neodsuzujte lidi, kterým to prostě nejde a neříkejte, že když někdo tomu nerozumí, tak ať si jde třeba hrát na písek. To by jsme se vrátili zpátky na stromy!
Jo abych nezapomněl, ta meteostanice je WS-1600, ale výrobce teď neznám, ale prodává to firma DS-technik.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Datum: 17.01.2008 00:18

Když už jsme u těch cen za překládání : staženo z www stránek:::

Pouze za 80Kč za normostránku (1800 znaků) nabízím kvalitní překlady z angličtiny ... nabízím překlady z jazyka anglického do češtiny a obráceně
a kde jsou ty statisíce, o kterých je tady řeč???

Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 17.01.2008 01:05

Jenze to bude miti maly hacek - nebude se jednati i o technicky text, nebude tem DTP uprava, nebudou tam cesky prelozene obrazky ...
BTW, kdeze je - link - za tu cenu beru :)
Svalne se zkus zeptat, na kolik by prislo - ci se podivej na texty prekladu u profi firem ala skrivanek apod.
Ver, ze za tu cenu to nikdo neudela - znama dela profi preklady a tak vim, kde se ceny pohybyji :)

See, jak jsme daval odkaz na [www.cbradio.cz] - Vojta se jej ptal a ze 100ky za A4 byla u technickeho textu 250-300 - porad dobra cena ...
Kazdopadne to je jen text - a co korektury, lamani DTP, layout, uprava a pocesteni obrazku - ono pak vyleze - a pak se treba k tem 150-200 tisicum i s tisky, upravou a brozem dostanes ...
Svalne, bych nekecal - zeptam se zname, jez ma DTP studio a dela profi, na kolik by podobna sranda prisla :)

Datum: 17.01.2008 01:39

Skipi, o jakou Yaesu trx. se jedna? Ke ktere je 140 strankovy manual, bych byl v obraze?
Dle toho poctu usuzuji na FT-857ku (ma 132 stranek)
- 897 jich ma jen 76 :)
BTW a mam tu ted pred sebou Elixi preklad - ten jich ma 87 :)
Jinak ev. pro kolegu - zlevnili o 100ku - [www.ges.cz]
- co davaji tedy k radiu, nevim :)

Jinak, az si kazdy poridi, na co se citi, kazdopadne musi pocitat s tim, ze obsluha slozitejsiho zarizeni proste bude slozitejsi ...
A ac chce nebo nechce - par anglickych slovicek bude chca nechca potrebovat - bez toho to nejde.
A minimalne si vziti slovnik ci translator a nejak horko tezko prelozit, ci se poptati ...

Ze se anglictinu nikdo neucil? Od 89 uz uplyne za chvili pomalu 20 let - at mi nikdo nerika, ze par slovicek by za tu doby pri trose vule nepochytil.
Ano, jde to pak hure - ale kdyz se chce, vsechno jde - jen male deti se musi nosit :))

Takze nikdo nikoho neodsuzuje - ostatne jak jsi videl ve starych forech, snaha lidi pomoci byla.
Jinak casto supluji ruzne helpy - jak tady i v okoli - od techniky pocinaje, PC apod. konce ...
A obcas je to pomalu o zdravi, priznavam - nakonec se vetsinou ale vzdy nejak ve zdravi zvladne :)

Rozhovory starsich HAMu nad manualy - hmm, zazil jsme, kdy byly problemy i nad manualy 1:1, ucil jsem poznavat HAMy, jez meli licenci 15-20 let, jak si nastavit na prevadec CTCSS a co to vlastne
je - nesud dle veku, ale dne zkusenosti apod.

Ano, i my budeme miti za 20-30 let problemy s technikou (pokud jeste nejaka leta budou :) - je jen ale na nas, jak se k tomu postavime ...
Ci pasivne, ci celem vzprima a vrheme se do toho plnou vervou ...
To uz je pak na kazdem - znam duchodce, jez se PC vyhybaji obloukem, znam take, jez se nedaly nezdary odlakat a na stara kolena se pustili do PC, do Internetu, do jazyku, ...

A posledni - k te meteostanici - WS1600 od
od LA CROSSE TECHNOLOGY, Hyundaie, Garni
a kdovi jeste od koho - kdo si da na to dati logo...
Tedy meteostanice stredni cenove tridy - pekna to hracka, pravdu, , jez se rocne po celem svete prodaji desitky tisic ...
Staci si dati ws1600 do vyhledavace a najde to
eshopu - i kdyz se to diky cene nezda, jde o beznou konzumni vec, u ktere se predpoklada,
ze bude pouzivat vselikdo ...
Co se manualu tyce, treba od La Crosse ma 53
stran - ale tak formatu A6R, co jsme se na to
dival - v tom hromada obrazku - tak pak neni divu.
Ostatne see na nasledujici linky - i ruzne verze CZ se najdou :)
[www.conrad.de]
[www.conrad.cz]
[www.lacrossetechnology.fr]

jinak pak meteostanickam - pekne to hracky ...
[www.cbradio.cz]
[www.meteoshop.cz]

Autor: Romulus OK1WRM (194.108.126.---)
Datum: 17.01.2008 07:08

Souhlas, jen těch 20 až 30 let asi bude nadhodnocených.Technologie a s nimi spojené množství vstřebávaných informací stoupá strměji než lineárně a stárnutí bude naše schopnosti jen snižovat. Když někdo chce držet krok ve více oborech ( počítače, radiotechnika,automobily,regulace,media)tak má docela honičku. Apropos, není zde někdo,kdo by se podělil o zkušenosti s VAGCOMem? Případně ukázal? (group VW)

Datum: 17.01.2008 07:43

Romane, uvidime, vyvoje ale leze tempem, ze uz neni v silach jedince vse zvladati ...
A tedy Ferdove mravenci pomalu vymizi ...
BTW, pokecat s motorem se ti zachtelo? :)

Autor: Roman OK1WRM (194.108.126.---)
Datum: 17.01.2008 07:50

Jo jo, EKG rozumím lépe než řídící jednotce a chci to změnit, protože zdravotnictví je "zatím" levnější, než služby v autoservisech :-))))

Datum: 17.01.2008 18:42

Překvapilo mě to, že i Vojta, který nepovažuje za nutné mít kvalitní manuál v CZ, má problémy s ovládáním, což teprve laik!!! Toto je část textu z jiného chatu od Vojty:
teĎ zrovna NRD-545 a AOR ONE. Ty mám raději, než AR-7030, tu jsem se dodnes neanučil ovládat, HI! .
Zkuste mu někdo poradit...

Autor: petrbk (---.alfservis.cz)
Datum: 17.01.2008 19:27

Já taky nepovažuju za nutné mít CZ manuál. Originál je vždycky nejlepší. Stejně po manuálu sáhnu až nevím kudy kam. Mám tu pár hraček, co mi daly zabrat a Vojta těch hraček má desítky, to se nemůže naučit.

Datum: 17.01.2008 21:00

No to je jednoduse proste - see na fotku na na manual na [www.cbradio.cz]
- pokdu nepouzivas denne, nenaucis se ...
Neb ma 10 cudlu, velky karusel a dalkove ovladani ;)
A vsechny volby skoro zahrabany prasecky pres MENU tlacitko ...
Tem kdo toto radio nepouziva denne, bude bez manualu ztracen ...
BTW, jeste si porad myslis, ze profici nepouzivaji manual?
See [www.cbradio.cz] - manual na profi vec jako Rohde Schwarz ESMB
- AMSKS monitor ....

Autor: Larry (213.195.206.---)
Datum: 18.01.2008 13:38

Já se vám divim.Každý si dnes může koupit rádio jaké potřebuje a na jaké stačí jeho cash.A to je dobře, nemyslíte???
Nedělejte ze sebe začátečníky. Hodně z vás má slušné znalosti a zkušenosti.
Pája má naprostou pravdu,že se anglicky mohl za posledních 20 let každý alespoň pár slov naučit.
Překlady odborných textů je ale pro překladatelskou firmu většinou velký problém kvůli odborné terminologii. Takže je potřeba si sednout nad text ve dvou. překladatel + odborník.
Rádia, je to samé jako mobily.Má to hromady funkcí a potřebujete asi 2!!! telefonovat + sms. 90% lidí nic jiného od GSM neočekává./přiznám se, já mobil ještě používám jako blbečník/
Stejně fotky jsou nepoužitelné a připojení do internetu z mobilu je pomalé.
I "odborník Larry" není takový mistr světa aby nepotřeboval vůbec manuál. Stačí ten anglický. /nebo i ruský/ už jenom proto, aby jsem se poučil jak probíhá komunikace PC-Rádio. Včetně dalších funcí.
na to aby jsem ale zjišťoval, kde má rádio ladění, přepínání pásem nebo módů, nastavení hlasitosti, jsou věci na které manuál nepotřebuji.

Autor: Lojza (89.235.9.---)
Datum: 18.01.2008 14:58

Pánové misím trochu oponovat řečem,že za posledních 20 se každý mohl pár slovům anglicky naučit.
Když si vezmete,že se třeba prodavačky učily povinně němčinu,a stejně se německy nedomluví,tak jako samouk těžko někdo zvládne překlad anglického manuálu.
My co jsme se narodili v polovině minulého století jsme pravě v těch posledních 20. letech museli dělat od rána do večera,aby takoví chytráci jako většina z vás mohla študovat skoro do třiceti let a paltit jim školné a další věci,kupovat a zařizovat byty a teď je z vás každej chytrej a přitom si neumí ani třeba zkontrolovat olej v motoru a kyž už se mu podaří najít měrku,tak přemejšlí jak tou malou dírkou po měrce tam olej dolít.Je to holej fakt,toto zkoušel jeden inženýr.
Taky jsme těch 20. let nezaháleli,já např. mám několik státních zkoušek z různých oborů,hromadu různejch kursů se zkouškama a na angličtinu při tom všem jaksi nezbyl čas,protože muselo být místo i na sportovního koníčka, který se odbývá o víkendech.
Zato auto si na rozdíl od některých z vás umím opravit sám,dokonce i očůrat řídící jednotku.

Datum: 19.01.2008 20:59

Lojzo, co ti mám napsat???.
V 19ti jsem odešel po škole makat a musel jsem podepsat 10ti letou smlouvu, aby jsem zaměstnavateli vrátil náklady.
Byt jsem si koupil za vlastní, rodiče mě nepodporují.Když jsem to měl zaplacený, tak jsem si teprve ve 30ti koupil první skutečný rádio.
Do tý doby jsem měl vše samo domo slepený na kolenou.
S autem jezdím do servisu akorát, když potřebuju zelenou známku nebo stk. Zbytek si udělám sám.
Anglicky jsem se ve škole neučil.Vycházely různý kurzy třeba BBC nebo je k mání angličtina pro samouky, poslechový lekce na internetu.
I na ČT 1 ráno je "phrase a day" Není potřeby ani možnost nad tím trávit celé dny.

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 20.01.2008 09:44

Pánové, pořád se řeší to nepravý. Otázkou je PROČ by se člověk měl učit anglicky. Zase jen proto, že lezeme do prdele jinýmu velkýmu bratrovi. My se museli povinně učit rusky. proč proboha nemáme svou národní hrdost, jako každý jiný národ. Dovolil by si někdo z vás američanovi říct, že si má přečíst originál návod k něčemu v češtině, případně se ji naučit? A že je blbej, když neumí česky? Asi těžko. Ale my holt pořád musíme lézt někomu do prdele. Až to budou číňani, budete se učit číst rozsypanej čaj? Co nám to přináší? Není snad dost zkušeností z dob minulých, kdy naši "svobodu chránili" rusové? Teď ji chrání američani, kdo neumí anglicky je podle některých blb, a co dál? Žijeme snad ve své zemi, máme svůj jazyk, a tak nějak nechápu, proč zde vůbec někdo diskutuje o nějakým jiným jazyku. Máme ústavou zaručeno právo komunikovat ve svém jazyce, máme právo na nápisy, návody, popisy atd. ve svém jazyce, tak o čem zde debatujete? Celý mládí mě sralo, že jsem se musel učit rusky, a teď se anglicky učit nebudu, a zasraní amíci ať si ochraňujou vlastní blbost a amerikanofilové ať táhnou do ameriky. Nikdo je tady nedrží.

Autor: Karel (---.brouzdej.net)
Datum: 20.01.2008 10:10

Franto, to nic není. Jen se koukni po nadpisech na obchodech, a hned se můžeš učit englicky. Ba dokonce i ČESKÉ úřady - viz CZECH POINT. Zkus nějakému dědečkovi vysvětlovat, co to je a proč má zapomenout na češtinu v České republice.

Datum: 20.01.2008 12:20

"Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem" je to spíš o tom, že právě ta angličtina je řečí techniků.
druhou věcí je, že opravdu nechápu proč se uvádí v běžných nápisech a cedulích Czech point, nebo pharmacy a další hemzy, když máme zrovna třeba lékárnu a pro pojmenování téměř všeho dost hezkých českých slov.

Autor: petrbk (---.zno.skynet.cz)
Datum: 20.01.2008 12:50

zajeď si do ZNOJMA, tam si bez němčiny nic nekoupíš

Autor: Paja (---.148.broadband2.iol.cz)
Datum: 20.01.2008 14:04

Lojzo, nemluvim o plynule anglictine - to samozrejme ne,
mluvime o tom, ze dotycny si bude umet v UK manualu a dle
slovniku ci translatoru dati nejak dohromady.
Ostatne, staci mu CZ translator a trochu ony blbosti vyhazet
- a pak musi malinko do toho videt ...
Jinak, ucenim je jedna vec - pouziti jazyka v praxi vec druha ...
Nepouzivas - zapomenes - jednoduche ...
Najit cas? Divas se vecer na zpravy? Nevim uz se leta na TV nedivam,
kolik ted trvaji - 1/2 hodky? OK, jendou ci 2x tydne vynech a hned
je casu :)
Add finance a studium - see [www.cbradio.cz] - udelal jsme extra kecaci tema ...
Myslim, ze trana najaky psycholog ci doktor musi byti technici?
A kdyz si jeden neumi poradit s merkou, ze ostatni neumi tez? :)
Kazdy umi neco jineho - nic neni cerne a bile ...

Datum: 20.01.2008 14:18

Kde se vsude krome US mluvi anglicky? Co treba Anglie, Australie, ...
Ano, tez nemam leseni nekam rad - ta anglictina s tim ale nesouvisi.
A zvlaste ne v manualech - myslim, ze Japonic tez lezou US do zadnice?
Nebo ti maji psati manual k Yaesu v japonstine?
Mezi nami, radsi bych umele esperanto - bohuzel vyhrava umela anglictina.
BTW, tady se neuci amrikanstina, ale britska anglictina ... :)
Nebo mala technicka - ve firme se vydavaji sdeleni krome cestiny, anglictiny
a japonstiny i v polstine, slovenstine, vietnamstine, bulharstine a rustine ...
Ci dalsi - dodavatele ci kolegove sidli krome Nemecka i v Anglii, Malajsii,
Japonsku, Polsku, Slovensku, v Rusku, ...
- tech mist je kvanta - jak se mame domluvit?
Ja by ch vidle cestinu - je dostatecne tezka, by se lidstvo ukazalo, co v nem je,
ci opak cinstina - podobne - a je jich vice ...
Kazdopadne zabudovani znaku do PC - vyhrava
CZ - jsem tedy prom to uzakonit CZ mezinarodne platnym jazykem,
nad urovni anglictiny, OK?
Ci nejak jina idea?
Ja bych vedel - prejdeme na CW a Qkody:)

Datum: 20.01.2008 14:26

Karle, ze zakona je povinnost, to tam miti predevsim v CZ
- pokud ne, je postihovatelne ...

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5

Jméno: 
Email: 
Téma: