CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Součinnostní kanál hasičů I (169,175)
Autor: Michal (82.150.185.---)
Datum: 30.06.2007 11:36

Slyšel tam někdo někdy něco? Má to někdo trvale na příjmu? Je tam nějaká selektivní volba (direkt/převaděč)?

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Součinnostní kanál hasičů I (169,175)
Autor: Martin (---.sychrovnet.cz)
Datum: 30.06.2007 18:02

Na této frekvenci jsem nic neslyšel ale na 168,0375 jsou Kroměřížáci, dále mám i frekvenci Vsetína.

Autor: Ales (---.netbox.cz)
Datum: 01.07.2007 09:44

Na kanale se provadeji v 7h rano (nekde v 8h) zkousky spojeni, podle nejake smernice, pokynu nebo snad zakona je narizen monitoring tohoto kanalu snad vsem slozkam HZS bez pouziti selektivniho volani (otevreny kanal). Ten pokyn se da na netu dohledat a je tam i urceni dalsich kanalu (pouze oznaceni pismeny-kmitocty tam nejsou). Nejvice byl vyuzivan v Praze v dobe povodni, jinak az na ty zkousky nevim...

Autor: Ales (---.netbox.cz)
Datum: 01.07.2007 09:45

a provoz je direktni

Datum: 01.07.2007 12:43

Ales: Takže kdyby mi "ch*alo" do bot a hodil jsem na tomto kanálu nouzovou výzvu pouze s nosnou, tak by se mi měl všude někdo ozvat?

Datum: 01.07.2007 13:01

Našel jsem pouze toto: [danone39.mr2008.org]

Autor: Klikis (---.dragon.cz)
Datum: 01.07.2007 13:36

Uváděná směrnice se správně jmenuje "Řád analogové radiové sítě" . Stáhnout si ho můžete z našich stránek

[www.hasici-lustenice.wz.cz]

Kanály jsou značeny písmeny,jejich kmitočet zde ovšem z pochopitelných důvodů uvádět nebudu.Při troše hledání je ale na internetu najdete.Některé ÚO používají i jiné kmitočty než jsou uvedené ARS,rovněž tak i HZSP mívají svůj kmitočet.

Dávám dohromady volací znaky jednotlivých JPO a jejich přiřazení k technice.Něco lze najít na internetu,něco poslechem (tam už je identifikace těžší). Pokud se někdo zabýváte něčím podobným,rád hodím řeč,popřípadě vyměním své úlovky.Jsem rád i za volačky třeba jediného auta SDH.

Datum: 01.07.2007 22:15

Já doporučuji toto:

[www.fbi.vsb.cz]

Autor: petrbk (---.bk.cz)
Datum: 09.07.2007 08:33

Blanenští na něm dělají myslím v půl osmé spojení s Lesním spolkem Křtiny, jinak mrtvo. Jedou digi už moc let.

Autor: pavlos (---.210.broadband2.iol.cz)
Datum: 09.07.2007 11:10

Na tomto kanále pravidelně slyším hasiče Liberec, občas i Rumburk

Autor: Jacob.hc (---.netdatacomm.cz)
Datum: 19.02.2008 11:57

U nás poživají tento kmitočet HZs pro součinost z Kryštohem(Let.zachranná služba),dale jsou slyšet DHK010-Dražní HK
KRP100-Pod.HZS Čepro

Autor: vrána (ruská vlaštovka) (---.cust.termsnet.cz)
Datum: 20.02.2008 23:42

V Praze na tomto kmitočtu probíhá komunikace mezi operačním střediskem útvaru a dobrovolnými jednotkami, jinak pravidelná týdenní zkouška spojení je v pondělí od 18 hodin.

Autor: Petr Blansko (---.alfservis.cz)
Datum: 21.02.2008 06:33

Tady mají dobrovolní OPIS na PMR, někteří na CB - ručky. Když tu byla kdysi rallye, tak byly obsazené kmitočty 169,350 169,450 .... to zabezpečovali lépe vybavení dobrovolní. Jedna vozidlovka a kolem trati ručky. Jenže voni na to čuměli jak husa do flašky a neuměli mluvit.

Autor: Lojza (89.235.9.---)
Datum: 21.02.2008 15:34

Vždyť to vidíš ve filmech,ručka u ucha a mluví do toho jak do mobilu.

Autor: Ivan (---.158.154.22.mx-net.cz)
Datum: 06.03.2008 22:08

Kanál HZS I - 169,1750 slouží výhradně jako celostátní isoušinnostní kanál pro spojení složek HZS, HZSP, SDH, SDHP a složek zařazených do poplachového plánu okresu nebo kraje. Tyto složky mají přiřazen volací znak většinou pod volací znaky HZS, je vyčleněna i skupina určitých čísel pod, které tyto znaky spadají a tyto čísla jsou ve všech okresech stejná, kromě směrové adresy okresu. Kanál I je pouze simpexní a to bez kódování CTCSS, mají ho za úkol monitorovat všechny stanice HZS ČR včetně operačních středisek. Nemá sloužit pro komunikaci - primární se složkami IZS, ty mají používat primárně kanál okresní nebo převaděčový, ale jako spojení pro složky, které se dostanou k zásahu mimo svúj okres a nemají možnost spojení se svým operačním střediskem nebo podobně a přechází tedy na isoučinostní kanál I a provádí spojení s operačním střediskem jiného okresu, kraje nebo z velitelem u dané události, již pak se na dále po rozhodnutí velitelem zásahu přechází na kanály K nebo N.

Datum: 31.03.2008 08:12

8:08 PBM 100 zkouška spojední

Datum: 01.04.2008 20:47

Teréňák profíků razil cestu k zásahu a na prostředku střechy černý bič asi 1,5m nahoře polámaný. Nenapadá mě nic jinýho než CBčko. Cisterna měla anténu na matru a na 160MHz.
168,525 je cosi podobného RTTY, je tam nějkolik stanic, co si povídá, kdo to může používat? Stanice vysílá se skokovou změnou výkonu ve třech stupních. Vodárny a kotelny, Sazka, CCS ... jedou na 423MHz.

Autor: kozojed (---.client.ufon.cz)
Datum: 09.04.2008 17:14

nemáte někdo kmitočet HZS ČB, nebo jiné z JČ? Nebo mají matru, nebo pegas? Dík

Autor: Vrána (---.net.upc.cz)
Datum: 09.05.2008 15:46

V JčK mají vůči Pegasu nějakou averzi (HIHIHI), takže ještě před nedávnem Budějice direktem na kanále G (plus vzácně jakýsi převaděč kdesi snad na těch převaděčových frekvencích nad 173.650, v životě jsem ho nezaslechnul), Tábor zatvrzele direktem na kanále P (nepochopitelně bez PL tónu, ač to je snad nejzarušenější frekvence celého IZS) no a JH, ti byli, pokud se pamatuji, buď na kanále J, ale spíše na kanále L, protože jsem na ně od Lužnice nedosáhnul, tak jsem to neměl ani v předvolbách, ale občas byli slyšet při cestách okolo. Taky direkt, mám ten dojem. Bohužel kluky ten Pegas stejně asi nemine, uvidíme...

Jinak územní záchranka s baterií nových převaděčů na VHF brzy asi zůstane jedinou slyšitelnou službou na VHF bandu...

Autor: Vrána (---.net.upc.cz)
Datum: 09.05.2008 15:49

Jo a Krumlováci byli ještě nedávno na kanále R4 (převaděč) spolu s Pelhřimovem (rozdílný PL), ale na Vysočině zavedli Pegas, takže už tam zbyli jen dobráci. Ale ten Krumlov byl slyšet až skoro do Tábora. Jo a Písek stále ještě na R7 a to včetně JSDHO. Poslední mohykáni...

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*3* + *1* =