CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: Předchozí12345678910Následující
Aktuální stránka: 9 z 10
Re: Dráhy, vše co potřebujete
Autor: Petr (---.alfservis.cz)
Datum: 10.06.2016 21:23

Skutečně došlo k hlubším změnám, než jen přeladění kmitočtu kanálu. OTVéčko už není na posunu 21 ale na VOS 12. 21 je provoz téměř nulový, jen když sestavují vagony v Rájci. Jinak veškerá důležitá komunikace je pouze na GSM-R.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Autor: slídil (---.mason-net.cz)
Datum: 13.06.2016 19:51

On je rozdíl v místní komunikaci a traťové komunikaci. Posun bude vždy na MRS VHF, s tím, že prioritně se používá kanál 12 VOS pro dohodu s výpravčím o přeladění na potřebný kanál TOS, SMV, nebo STE, kmitočtové kanály už jsou stanoveny provozním řádem a jsou v různých lokalitách různé. Různé kmitočty má ČD a.s., nebo OTV, nebo ČD Cargo či SD-KD, místní podniky s vlečkou je kapitola samostatná, tam se často používá i UHF (individuální povolení). Další změna je v tom, že se spousta lokalit zavírá a je řízena dálkově. Tam se ale z 99% neposunuje.
Traťová komunikace je buď na TRS UHF, nebo na GRMR. Někde ještě kupodivu zůstaly Kolleda/Messa Zugfunk ale při rekonstrukcích se nahrazují novějšími výtvory.

Autor: cbradio21 (---.ipv4.broadband.iol.cz)
Datum: 13.06.2016 20:45

ale nove preladeni fungje normalne jako drive ne ?

Autor: slídil (---.mason-net.cz)
Datum: 13.06.2016 21:26

cbradio21 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ale nove preladeni fungje normalne jako drive ne ?

NE

Autor: Standa (---.eurotel.cz)
Datum: 13.06.2016 23:21

Realita je taková, že navzdory předpisovým blafům se zase pomalu v skoro každé stanici "zažívá" jeden kanál, který je furt zapnutý (a zdaleka ne vždy je to dvanáctka), na kterém volají výpravčího všichni. Přesně, jako to bylo.

Datum: 18.06.2016 09:55

Nevím, proč dotoho musí mluvit z metru. Mám nastavený NFM a stejně musí být hlasitost naplno.

Autor: cbradio21 (---.netdatacomm.cz)
Datum: 18.06.2016 14:49

asi se boji ze je ta vysilacka kousne do cumaku

Datum: 13.07.2016 16:51

Včera nám tu zas někdo houpl pod vlak. Dlouhé opakované troubení. Za 5 min už hasiči a sanitka.
Na zásahovém byla jedna relace, že tělo je tam a tam, na vlakovém pouze "že musí počkat, až se to rozjede".
Takže vše už řeší jen na GSM-R.
Dřív se vše odehrávalo na posunovací 21 a provoz býval velmi dlouhý. Od hlášení polohy, po vypňování příkazů k jízdě sníženou rychlostí.
Od sebevrahů je velmi bezohledné, že stovkám lidí prodlouží cestu z práce a postiženénu vlaku zablokují odjezd na několik hodin. A vůbec, kdo to má sbírat a umývat!

Autor: kubas (---.brouzdal.cz)
Datum: 16.07.2016 15:49

Povedlo se uz nekomu zachytit hzs szdc na novem pasmu??v nejakem predpise je psan 148.3375

Autor: Jenda (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 09.08.2016 05:03

Napsal jsem jednoduchý přijímač na to pískání na 468 MHz. Zdemoduluje to jako FM (neřeší deemfázi...), spočítá spektrum a podívá se, jestli je tam ten peak, a když není, tak uloží kanál do souboru. [brmlab.cz]

Autor: uhu (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 09.08.2016 10:49

No a komu se to nechce rozchozovat, tak úplně stejnou práci udělá jeden NE567 za 2,50 Kč z eBaye a periodické čtení jednoho GPIO.

Datum: 09.08.2016 11:33

A jak se z toho postaví něco, co zvládne těch kanálů 11 současně? (a zvládlo by víc, ale víc jich od sebe ze střechy neslyším)

Autor: uhu (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 09.08.2016 15:02

Pro monitorování více kanálů současně pak ano. Každé řešení je na něco vhodné, na něco méně.

Autor: view (82.117.130.---)
Datum: 10.08.2016 08:09

Jenda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Napsal jsem jednoduchý přijímač na to pískání na
> 468 MHz. Zdemoduluje to jako FM (neřeší
> deemfázi...), spočítá spektrum a podívá se, jestli
> je tam ten peak, a když není, tak uloží kanál do
> souboru. [brmlab.cz]

V tomhle moc vzdělaný nejsem, jestli tomu rozumím je to utilitka k SDR# ???
Jestli to nezabere moc času, rozepiš tady prosím nějaké podrobnosti.
Dík.

Datum: 10.08.2016 14:52

Ne, je to samostatná utilita, malý program napsaný v C, který žere vzorky několika kanálů a dělá nad nimi popsanou detekci. Není to nic komplikovaného, prostě to načte samply do bufferu, udělá to FM demodulaci (tu jsem opsal z GnuRadia), spočítá to spektrum (to jsem opsal z Wikipedie, z rtl_power, z nějakého examplu na FFTW a z poznámek ze školy) a podívá se to na okolí 2280 Hz a na nižší frekvence a porovná je to. Ještě to ty buffery má dva a přehazuje je to, a když detekuju signál, tak to vypíše aktuální i předchozí buffer a díky tomu mám neporušený začátek i kousek před ním. Někdy se mi zdá, že je to o tom, že kopíruju existující moduly od jiných, hledám na stackoverflow a občas si něco dopíšu a vytvářím tím iluzi, že umím programovat :-D

Kanály to očekává jako proud komplexních samplů, což může poskytnout kde kdo, ale hodí se na to třeba moje další utilita, FCL :)

FCL je channelizer -- vezme širokopásmový signál (třeba 2 MHz ze SDR, ve kterých může být mnoho různých BTSek) a rozseká ho na jednotlivé kanály, pro každou BTSku jeden (termín BTS zde používám obecně pro vysílač FDM sítě, nemyslím tím nutně GSM BTS).

SDR# nepoužívám, protože různé jeho verze různě (ne)fungují na Linuxu a mají podivnou licenční politiku. Většinou používám Gqrx a to už mě štvalo tak, že jsem si napsal vlastní SDR software, Kukuruku [brmlab.cz]

Autor: lukas (---.143.broadband4.iol.cz)
Datum: 27.09.2016 09:42

zdravim masinkari maji asi jako vseobecnak uhf na 458.100 myslim brnaci staci zarvat o stanice hlavni nadrazi a ozve se nadrazak

Autor: petr (---.alfservis.cz)
Datum: 12.03.2017 07:33

Pozor, i na kolejích jsou "řídící provozu". To aby se vlkaky třeba nesrazily při zatáčení.

GSM-R, který má zajistit bezpečnější provoz vlaků a snadnější dorozumívání strojvedoucích s řídícími provozu.

Zdroj: [ekonomika.idnes.cz]

Jdi na stránku: Předchozí12345678910Následující
Aktuální stránka: 9 z 10

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*6* + *6* =