CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: PředchozíPrvní...615616617618619620621622623624625...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 620 z 659
Re: RUZNE ZPRAVICKY
Autor: Honza-Švermov OK1ACR (109.183.217.---)
Datum: 14.08.2019 15:10

Protože v neděli ve tři ráno jsem popad první operák co jsem vyhrábnul ze šuplíku :-)

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 14.08.2019 18:09

Honzo, ja vim a me tez napadlo - neb podobne veci clovek vetsinou pak dela, kdyz uz neni uplne pri smyslech, tj. po nekolika vicero hodinach nepretrziteho hledani, casto za ranniho rozbresku ...

Re: RŮZNÉ ZPRÁVIČKY
Autor: petr (---.alfservis.cz)
Datum: 14.08.2019 19:02

Už vím co znamená to 73!

BACHA 73 ZATEBOU! [www.novinky.cz]

Autor: Franta (---.dragon.cz)
Datum: 15.08.2019 00:37

Že vás vyrušuji od plodné debaty: ale kdybyste raději vedli tyto diskuse v éteru, nemuselo by zkomírat jeho využití, nemuselo by tam být to šílené ticho, nemuselo by umřít to veselí na CB, které kdysi bylo (nepočítám cékvé cékvé, report, céckvé×50 - což nejčastěji není ani trochu o navazování sociálního kontaktu, protistranu by zastoupil automatický hlásič kvality příjmu) a mohli by zas mít k sobě lidi blíž. Ty kapesní telefony a sociální internety lidi tak odcizili a zrychlili, že už nemají ani čas a chuť si povídat v éteru. Mi je to moc líto, že je tak ticho a že všichni v iternetových diskusích neustále brečí, jak to umírá a mají neustále plno obav, aby ty frekvence nebyly odejmuty pro obchod. Tak vám sděluji svůj názor na to. Já mám řešení. Pojďmě si zas povídat, být na příjmu, povědět si v okolí, kdy bude pouť a kam zajít na pivo, kde napadlo kolik sněhu a jak sousedovi rostou rajčata - místo toho, aby to bylo v internetu. Snad chápete, že internet sice všechno spojil, ale lidi oddaluje každým dnem víc. Jestli jste si všimli, děti se už dívají do telefonu cetou do školy i ze školy, do vysílačky se stydí promluvit, lidé se vás na cestu nezeptají a na 27MHz už se rady a pomoci nedovoláte.

Autor: Zdeněk (---.hdinternet.cz)
Datum: 15.08.2019 08:44

No, řekl bych ti třiasedmdesátnící jsou na tom zdravotně líp, než někteří čtyřicátníci....
teda před nehodou byli... jinak by je do letadla za knipl nepustili...

petr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Už vím co znamená to 73!
>
> BACHA 73 ZATEBOU!
> [www.novinky.cz]
> tere-se-stretly-700-metru-nad-zemi-u-trutnova-sede
> li-73leti-piloti-40293192

Autor: 1url.cz/HPr2 (88.103.7.---)
Datum: 15.08.2019 10:08

Američany pobláznila akce dealera Fordu, ke každému autu dává brokovnici zdarma.
[www.autoforum.cz]

Datum: 15.08.2019 16:11

Franto, kecy wo howně se prostě přesunuly z CB a převaděčů na internet. Teda kromě toho, že vočem pořád s těma stejnýma kecat? Navíc nepřítel naslouchá! A že není provoz? No to musíš naladit něco jiného než VKV/CB. Pak často nenajdeš ani volnou frekvenci, případně budeš vytlačen.

Autor: ok1vpz (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 15.08.2019 23:37

Jenže VKV nerovná se převaděče. To si myslí jen cymbálisti.
[www.ok2kkw.com]

Datum: 15.08.2019 23:44

Ok. Děkuju. Tak co mám ladit? Koncesi nemám, nikdy jsem ji nechtěl, ačkoli se na to učit nic nemusím, kromě nějakých otázek ohledně té byrokratické organizace celé věci a nějakých divných otázek, abych jim do toho testu zpaměti vysypal volací značky a co se kde smí na druhé straně svět a co ne. Ale teda nic jiného nezbude, jestli si chci popovídat? Jenže když ta amatérská pásma občas poslouchám, tak to je většinou "cq - hear you very gut 59. cq cq - very gut" A to mě nebaví ani poslouchat. I když to občas dělám.

Datum: 15.08.2019 23:57

Jakože náhodou jsem právě něco hledal v Amatrérském rádiu z roku 1999: článek od OK2QX, cituji: "Mění se i styl navazovaných spojení. V šedesátých létech se jen výjimečně objevila stanice, pracující tzv. expedičním způsobem, tzn. vyměňující jen reporty, pokud se skutečně o expedici nejednalo. Většina spojení byla navazována v klasickém stylu, s kompletní výměnou alespoň základních údajů. V prvých denících mám řadu spojení, přesahujících při zápisu (tehdy byla povinnost zapisovat úplný text přijímaných relací) celou stránku. Dnes je většina spojení navazována způsobem hallo-good bye, což v 70. létech začaly praktikovat ruské stanice, které byly hodnoceny podle počtu navázaných spojení během měsíce, roku ap. Málokdy se dnes dozvíte něco jiného než report, nejvýš ještě jméno a QTH. Nějaké vybavování o zařízení, o počasí, anténách, místních podmínkách aj. je tak vzácné, že jsem sám překvapen, když se náhodou podaří."

Datum: 16.08.2019 07:06

Co poslouchat?
Minulý týden. Bylo období, kdy z vysílala ISS sérii obrázků provozem Sstv na 145,800 MHz. Tady už chtělo to poslouchání trošku plánovat...

Autor: Zdeněk (---.cust.vodafone.cz)
Datum: 16.08.2019 09:36

Jůů...
Mobilní telefon značky TESLA... :D

Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 16.08.2019 10:26

Autor: Jožka.Bo (---.customers.tmcz.cz)
Datum: 16.08.2019 13:01

To je bezva telefon - má tlačítka a tak je určen pro mne a mně podobné
:-)
Cena příznivá - pokud vydrží pár let v nabídce, koupím si ho - nedávno jsem si totiž koupil jiný tlačítkový …

Datum: 16.08.2019 18:22

Datum: 16.08.2019 18:32

Autor: Radio posluchač (---.nux.net)
Datum: 16.08.2019 20:01

Viděl jsem, že existují VKV přijímače ve tvaru zástrčky do USB portu počítače.
Ale VKV mne nezajímá, spíše bych sháněl takovýto přijímač na KV rozhlasové vysílače, amatéry, a podobně.
Takže se ptám odborníků.
Existuje to, a kde to sehnat?
Díky za radu.
Karel.

Datum: 16.08.2019 20:14

Mně ta VKV zástrčka funguje i na KV. Sice prachbídně, ale od dlouhých vln po cymbálisty to poslouchalo. Problém je anténa, víc než proutek na autě to nesnese. S plnotučnou anténou to nefunguje.

Autor: ok1vpz (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 16.08.2019 20:27

Cituji: "přijímač na KV rozhlasové vysílače, amatéry, a podobně"

Re: radioamatéři vysílají především na VKV, jen někteří i na KV.

Datum: 16.08.2019 20:30

Amatéři vysílají i na VKV? Ale jen občas, když je závod.

Jdi na stránku: PředchozíPrvní...615616617618619620621622623624625...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 620 z 659

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*2* + *1* =