CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: PředchozíPrvní...558559560561562563564565566567568...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 563 z 673
Re: RŮZNÉ ZPRÁVIČKY
Autor: 1url.cz/HPr2 (88.103.7.---)
Datum: 27.04.2019 16:00

No čím vyšší hodnost, tím to víc nese, no ne?
Já jako obyčejný vojín jsem místo 75 Kčs bral 350 Kčs, funkce praporčíka.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Autor: Honza-Švermov OK1ACR (---.nat.epc.tmcz.cz)
Datum: 27.04.2019 16:02

Larry napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To OK1ACR
> Hlavní spojar roty? Kolik vás tam vlastně je? To
> jistě myslíš velitele družstva spojaru roty
> XY...Nic jiného to totiž není. CVO 602.
> Plánovaná hodnost poddustojnika, požadované
> vzdělání SO. Tedy vyučni list. Řadová funkce
> vojáka základní služby, ti lepší měli
> poddustojnickou školu a maturitu v oboru elektro.
>
> Nová doba a zítra to bude manažer telefonní
> ústředny s plánovanou hodností majora a
> vysokoškolským diplomem

Jelikoz jsem zvyklej vysvetlovat tohle vrstevnikum vojnou nezasazenym, popisuju to takhle zjednodusene, je to pro ne stravitelnejsi. Neuvedomil jsem si ze tady pisu pro nasobne starsi publikum, tak me za to nesezerte.

A ano, je to tak ze nikoho lepsiho nemeli :-)

Datum: 27.04.2019 16:11

Ten lepší je tady:
[hellsoft.cz]

Datum: 27.04.2019 17:21

1url.cz/HPr2 napsal(a):
> No čím vyšší hodnost, tím to víc nese, no ne?
> Já jako obyčejný vojín jsem místo 75 Kčs bral 350
> Kčs, funkce praporčíka.

[kariera.army.cz]

Datum: 27.04.2019 17:53

Jo, jenže - tohle jsou z povolání, já byl jen záklaďák, a ještě k tomu v dobách totality, viz foto v předešlém příspěvku.

Datum: 27.04.2019 17:55

Celkem slušné, tolik beru v současné době taky. Jenže ještě si platím ubytování, stravu, ošacení, atd....

Datum: 27.04.2019 18:30

No ja jsem v aktivni zaloze, tzn. mam sve civilni zamestnani a jezdim na vycvik nekolikrat do roka - takze tabulkovy plat mam nastesti jen po dobu cviceni ...

Autor: Honza - OK9ATD (---.214.broadband18.iol.cz)
Datum: 27.04.2019 18:44

Když jsi v té aktivní záloze. To jsi musel znovu skládat přísahu? Protože podle té staré by si to tam musel všechno zlikvidovat.
Já se ke spojařům dostal na prvním cvičení a ani nevím. jak. V Berouně mě přecvičili na Stavěče, aniž bych věděl o co jde. To jsem násladně zjistil na druhém cvičení ve Strašicí. Stavění spojové cesty. Hlavní bylo, aby kabely byly v pravém úhlu! Dokud nebyly, muselí jsme to předělávat. Asi třikrát, od rána až do večera. A taky aby ty kabely byly přesně tam kde měli být, tedy ve správném pořadí vedle sebe. Byly na to tabulky a běda tomu, kdo to nedal správně. To by si na nás Američani smsli....

Datum: 27.04.2019 19:10

9ATD: Znovu opravdu ne, ZVS uz se me netykala, minulo me to o nekolik mesicu. Musel jsem absolvovat tzv. zakladni vycvik ve Vyskove, ale ten je kraticky, jen sest tydnu (i tak z toho v tehdejsi praci moc radosti nemeli). On teda ten tzv. zakladni vycvik neni ani tak vycvik jako spis jen prijimac.
Po prideleni k rote jsem byl normalne strelec, az po delsi dobe me preradili na spojare.

Datum: 27.04.2019 19:18

Tak mně zase na cvičení přeškoliki ze stihačů na bombardéry, stejné zařízení měli jen VKV vysílač + přijímač RSI6M1(tedy 2 bedny) a SRO (identifikace přítel - nepřítel), výškoměr RV2 a ARK5 - radiokompas, ale navíc ještě telegrafní KV stanici.
Teda, škoda, že se mi nepodařilo sehnat ten klíč, poctivá kovářská ruská práce a dřevěná koule tak akorát do ruky. Po deseti minutách provozu jsem měl ruku ochrnutou.
Prvé cvičení jsem prodělal tak, že v rozkaze přečetli "přeložen do zálohy a přidržen k vykonání výjimečného cvičení", no a další (k těm bobardérům do Přerova) cca po dvou letech.

Datum: 27.04.2019 19:23

Oprava - radiostanice RSI-U3M.
RSI6K (vysílač) a RSI6M1 Přijímač) měly Šturmoviky (IL-11).
Vysílače se pak prodávaly koncesionářům OL k přestavbě na 160m.

Autor: Hujer (---.150.230.94.awnet.cz)
Datum: 27.04.2019 20:53

S Koulí a RDS66 jsme se skutáleli s kopce.Všechno vydrželo.Jenom
se utrhly kamna.S R400 se utrhla vysouvací klika stožáru.Když se
podařilo vysunout provizorně 25m stožár tak se netočily rotátory.
Fanda tam vylezl v zelených trenýrkách a natočil to.Jel kolem ale
nebezpečnej Lampion a potrestal ho za ústrojovou nekázeň.A to bylo
pořád dokola.Takže ještě nejlepší byl Michael popř.RDV68.Sice to tam
tlouklo, ale nic se nepodělalo.Jak řikám -improvizace.

Autor: Larry (---.fastportnet.cz)
Datum: 28.04.2019 08:30

To OK1ACR,
sorry jako, ale být v jednom spolku s buznou Džakobem Džandou, tak chodím zadnicí podle zdi. Nebo expertka branně bezpečnostního výboru paní Černochová. Té bych se jako pacient vyhnul obloukem. Všichni lékaři, co dělají politiku, profesně jako lékaři nestojí za nic....
Být v AZ vyžaduje fakt dost otrlosti.
Jinak v práci máme jednoho armádního záložníka- aktivního. protože to není státní kšeft, ale přísně privátní společnost a máme nějakou zodpovědnost v energetice vůči lidem ( blackoutu nebo výpadku centrálního zásobování teplem obyvatelstvo zrovna 2x nakloněno není :-) )
za dotyčného v době jeho cvičení musím chodit do práce a o jeho zaměškanou pracovní dobu se pěkně podělit s kolegy.
Místo toho přicházím o volno, nebo lépe placené joby.
je to jako s kofolou, takže ho všichni milují a není co řešit :-(((
Pokud chybí úředník ve státní sféře v kanclu, nikdo si toho nevšimne...
tam je přezaměstnáno. Mají na armádu čas..
Já dotyčnému říkám : "uvědom si, kdo a jak Tě platí a dělej jedno nebo druhé, ale na max"

To Jirka:
odpovídač SRO-2 systému IFF (Identification Friend or Foe)
identifikace přítel X nepřítel byl i v MiG-21.
Proti zneužití, pokud se do jeho demontáže pustila neznalá osoba, byla nalaborovaná rozbuška a dotyčného to zabilo, odpovídač zničilo.
Tohle řešil předpis Let-28-12/1 a Let-28-12/2

Komunikace dnes už neprobíhá mezi fighterem (stíhačem JAS-39 Gripen ostré hotovosti) na krativlnách ale s CRC komunikují na UHF let. pásmu datalinkem (LINK-11)některé státy NATO používají LINK-16 a pracuje se na LINK-22.

Datum: 28.04.2019 09:04

Larry, SRO2 byl už i v MIG102 a jeho následovnících MIG15 a MIG17. Devatenáctky znám, tam jsem dělal na lokátorech.
Komunikace probíhala od dob MIG15 v pásmu 100 - 150 MHz, na 4 kanálech, u MIG102 ještě na KV. Devatenáctky už měly 6 kanálů 100 - 150 MHz. KV (navíc k VKV) byly specialitou bombardovščika IL-11, obsluhoval to střelec v zadní hranaté kukani.
Tyhle jsem poznal až na cvičení.
Ještě k SRO (hovorově CUKR) - to se občas vyhlásilo, který kód se má používat, třeba CUKR 3, pak mechanik pro rádio (tedy já) si vzal páječku, odstranil zalití šroubku na přepínači pečetním voskem, přepnul na požadovaný kód a opět zalil pečetním voskem.

Sranda byla, že zásuvka palubní sítě (tedy pro páječku) byla stejná, jako zásuvka od kontaktů k vystřelení sedačky a byly blízko sebe (napravo od sedačky). V Líních jednou došlo k tomu, že si to mechanik spletl, štěstí, že sedačka byla odmontována a zůstala trubice s výmetnou náloží. Ta vystřelila píst hezkých pár set metrů.

Autor: Larry (---.fastportnet.cz)
Datum: 28.04.2019 10:30

Jirko, MiG102 byl nějaký předchůdce 15ky?? Nebo označení pro 15ku vyráběnou v Československu??
První 15ky měli ještě RSI na krativlny. Potom se to demontovalo a přecházelo na VHF 108-150MHz.

Já ještě pamatuji systém odpovídačů NRZ Kremnij pro PVOS.
To se opravdu měnil kód nejen v raketách, ale i v lokátorech, který byl číslovaný a chodilo na to nařízení v režimu T.

Datum: 28.04.2019 10:47

MIG102 se opravdu dělal (mj) také v Aero Vodochody, ale rozdíl proti orig ruskému byl na prvý pohled v zavěšení baků. Ruský typ je měl nahoře zploštělé a dosedající ke křídlu, u nás vyráběné byly stejné jako známější MIG15 BIS a UTI, na vzpěrách.
102 šly do zemí RVHP, hlavně ale do Polska, brzy je ale nahradily 15 z Ruska.
Pak se krátce objevily 17 (tvarově totéž jako 15, ale větší) ale brzy vymizely. Sám jsem viděl jen jednu. No a počínaje 19, 21, atd se to již rozjelo.
Když k nám na letiště přilétlo prvé "Sučko" s Ruským pilotem, čučeli jsme, že dosedlo v polovině runwaye, hned na to vyhodilo padák a na konci se již obracelo. To 19 nedokázaly.

Datum: 28.04.2019 11:39

Hledáte napájecí zdroj na portejbly?
Češi si mohou již tento týden pořídit solární elektrárnu na klíč jednoduše v e-shopu
[techfocus.cz]

Autor: rakeťák (---.anonymouse.org)
Datum: 28.04.2019 12:26

1url.cz/HPr2 napsal(a):
> Larry, SRO2 byl už i v MIG102 a jeho
> následovnících MIG15 a MIG17. Devatenáctky znám.
Hoši, hoši. Máte v tom pěkný guláš.
Žádný MIG 102 neexistoval!

S-102: Bylo československé kódové označení MiGu-15, používané jak pro stroje koupené v SSSR, tak i pro stroje licenčně vyrobené v Československu s motory Motorlet/Walter M-05

S-103: československé kódové označení MiGu-15bis

CS-102: československé kódové označení MiGu-15UTI, používané jak pro stroje koupené v SSSR, tak i pro stroje licenčně vyrobené v Československu s motory Motorlet/Walter.

Datum: 28.04.2019 12:56

Jo, máš recht. Bylo to S102, ale pro podobnost s MIG jsme tomu tak říkali.
Jako zajímavost: Amici z nich ve Vietnamu měli obavy, protože byly pomalé a tím pádem udělaly otáčku o mnohem menším poloměru.

Autor: 1FLY (---.91.broadband17.iol.cz)
Datum: 28.04.2019 13:45

Při vší úctě Jirko, jediný Šturmovik ve výzbroji ČSA/ČSLA byl do 1952 pístový Il-10, licenčně páchaný jako Avia B-33. Další Iljušin (s hranatou kukaní vzadu) byl již frontový proudový bombardovací Il-28 dovážený ze Sojuzu. Typicky byl dovoz schválen až ve chvíli, kdy už bolševik rozhodl o ukončení výroby a zahájení zkoušek perspektivnějších typů pro podporu pozemních operací (Su-7). Díky tomu se povedlo vybavit namísto tří bombardovacích pluků jen dva, a příliš dlouhého trvání neměly. Nahradily je postupně regimenty stíhací-bombardovací (říjen 1958 Čáslav, MIG15, MIG15bis, 1966 Su7BMK, 1986 MIG23, SU25)

1url.cz/HPr2 napsal(a):
> Oprava - radiostanice RSI-U3M.
> RSI6K (vysílač) a RSI6M1 Přijímač) měly Šturmoviky
> (IL-11).
> Vysílače se pak prodávaly koncesionářům OL k
> přestavbě na 160m.

Jdi na stránku: PředchozíPrvní...558559560561562563564565566567568...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 563 z 673

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*9* + *2* =