CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: PředchozíPrvní...559560561562563564565566567568569...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 564 z 673
Re: RŮZNÉ ZPRÁVIČKY
Autor: Larry (---.fastportnet.cz)
Datum: 28.04.2019 14:40

rakeťák přes anonymizer. Máš to pěkně na wiki "sestudované" :-)))
miG15/17/19 nepamatuji, tak starý nejsem. Znám se s pilotem co měl poslední přelet SU-7 z LKNM. Skončilo to havárií měsíc před sametovou komedií. Bylo v rámci přeškolení poslední skupiny pilotů z Su-7 na Su-22M4

Sloužil jsem s piloty co létali na 15/17 a 19. Starší pánové,kteří si nemohli vynachválit 15ku kvůli stoupavosti a manévrovatelnosti.
17ka už měla palubní lokátor a 19ka bylo první dvoumotorové proudové letadlo v ČSSR. 17 a 19 mnoho ve službě nebylo a hlavně měli poměrně krátkou životnost draku.
Všechny tyhle stroje od MiGu trpěli nectností - pumpáží motoru v jistém režimu letu.
Vyřešeno až u MiG-21 kde přívod vzduchu bylo možné regulovat kuželem v nasávání vzduchu. Zároveň v kuželu byl palubní lokátor.
Až po MiG-21 se dělalo vše v Avii licenčně (některé stroje byly dovezeny ze Sojuzu v "rozsypu" ).
Stejně se v Číně vyráběly kopie MiGů všech druhů a typů. Označené jako Shenyang. F5- MiG-15, J7 (F7) - MiG-21 atd...
V roce 2012 Bangladešské letectvo
převzalo od Číny nových 16x F7 a to je nejdéle na světě vyráběné stíhací letadlo. Samozřejmě v tom je nová avionika, mnohem výkonnější a nelze to srovnávat s původními z přelomu 50/60let vyráběných v SSSR nebo licenčně v Československu. Slavnostního ceremoniálu se účastnil zástupce firmy MaPo MiG, letecký přidělenec.... video bylo na trubce.

K Su-7. V operačních plánech se s ním počítalo jako nosičem atomových zbraní- atomový bombardér. Čsl. letectvo mělo vybrané piloty, kteří nacvičovali manévry (3 možné manévry pro odhoz jaderné munice) s "betony" Způsob odhozu znám.
Tohle se ovšem na wiki nikde nepíše :-)))

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Datum: 28.04.2019 15:00

To 1FLY
Karle, nelze psát o Su-7 a Il-28. To jsou naprosto jiná letadla s naprosto jiným použitím.
Československé letectvo mělo ve výzbroji verze R a RTR tedy radiotechnické a radiotechnické průzkumné verze pro Il-14/28. Dosluhovaly u 47. průzkumného leteckého pluku v Hradci Kr. do r.93.
To jsou vrtule.
Oproti tomu je Su-7 taktický proudový bombardér. Jeho možnosti v oblasti radiotechnického průzkumu a boje byly v podstatě nulové. Nevím, jestli existoval nějaký podvěsný kontejner, tak se řeší dnes REB u Gripenu a všech moderních letadel.

Autor: rakeťák (---.anonymouse.org)
Datum: 28.04.2019 15:30

Larry napsal(a):
-------------------------------------------------------
> miG15/17/19 nepamatuji, tak starý nejsem. Znám se
> s pilotem co měl poslední přelet SU-7 z LKNM.
> Sloužil jsem s piloty co létali na 15/17 a 19.
> Starší pánové,kteří si nemohli vynachválit 15ku
> kvůli stoupavosti
-----------------------------------------------------
Larry, nikdy nevařím z vody, ani si nevymýšlím koho jsem všechno znal, nebo komu jsem nosil svačinu.
Tak například stoupavost letadel.
MIG-15 46m/sec
MIG-17 65m/sec
MIG-19 115m/sec
Píšeš naprosté nesmysly. Jak si pánové chválili MIG15 oproti MIGu19 především pro lepší stoupavost.
Nárůsty stoupavosti oproti MIG15
MIG 17 +45%
MIG 19 +150% ! Čísla hovoří jasně.
Chce to trochu ubrat plynu v tom chvástání a neustálého vymýšlení si báchorek.

Autor: Jožka.Bo (---.customers.tmcz.cz)
Datum: 28.04.2019 15:38

Sice mám ta letadla na háku, ale ať to čtu jak chci, tak Larry nikde nepsal, že "si pánové chválili MIG15 oproti MIGu19 především pro lepší stoupavost" - to je jen tvůj výklad slov "Starší pánové, kteří si nemohli vynachválit 15ku kvůli stoupavosti a manévrovatelnosti." - tečka - z toho textu nevyplývá nějaké porovnávání s něčím - jen konstatování, že ta letadla měla dobrou stoupavost a manévrovatelnost.
Ale jinak dobrý tah - podsunout druhému něco, co nenapsal a pak ho za to stírat ...

Autor: 1url.cz/HPr2 (88.103.7.---)
Datum: 28.04.2019 15:42

FLY: Šturmovik ve výzbroji ČSA/ČSLA byl do 1952 pístový Il-10
Ano, IL 10. Bylo jich kvanta na letišti v Líních, na dolétání, bylo kouzelné je sledovat, jak dělají střemhlavé nálety.
Dnes již označení útvarů (snad) není tajné, tak tyto používal 45 letecký dělostřelecký bombardovací pluk.
Chodili jsme na vrakoviště, pro různé konektory, vypínače a pod. Radiostanice RSI6K/6M1 a radiokompasy RPKO10M vynontovali jejich mechanici, ale daly se vykšeftovat za krabičku cigaret.
Radiokompasy měly perfektní pětinásobný ladicí kondík. Do bedny jednoho z nich jsem dal PA pro RSI6K na 80m, foto viz na [hellsoft.cz] - vlevo, s tím budíkem.
Jednou je zkoušeli demolovat pomocí tanku, ale stalo se, že tank se vyšplhal po křídle až na kabinu, ta měla tak silné pancéřování, že tank se převrátil. Tak se zase vrátili k autogenům.

Datum: 28.04.2019 15:49

K té stoupavosti MIG15, tahali na nich draky - hliníková nápodoba letadélka, které sloužily ke cvičným ostrým střelbám (jinak pomocí fotokulometu), tak migáč šel nahoru v úhlu 45 stupňů, aby draka co nejdříve odlepil od země. V jedné třetině runweye je již měli ve vzduchu.

Datum: 28.04.2019 15:55

Není stoupavost jako stoupavost. S letovou hladinou se mění vše.Fyziku neohnete (hustota vzduchu, spotřeba paliva, meteo podmínky) Tenhle parametr neplatí vždy a na všech letových hladinách.
Mimochodem ta "bezvadná 19ka" jak ji vychvalujete měla tu "výbornou stoupavost s nárustem úžasných 150% (děkuji umíte procenta) ale u země. To je docela zásadní věc. V momentě kdy "nabrala výšku" už stoupavost byla dost bída. To se vědělo. Sloužily u 5.slp Líně, do počátku 70tých let.
Když čtu, tak vše a pozorně, nebo máte problém s porozuměním psaného textu??

Číst umím také, pěkně to máte opsané z wiki. Je to uvedené i s chybami
(velice často se šíří chyby jak jeden opisuje od druhého) dole v TTD.
U 15/17/19

Číst umím a kopírovat nemusíte. Kor nesmysly.
Pamětníci kteří se účastnili mají mnohdy mnohem více informací a fotografií, které googlem nenajdete. To platí obecně ve všech oborech.

tak tady čekejte, až zase někdo něco napíše, gůůglujte a nezapomeňte dokazovat z anonymity své pravdy.
co vlastně víte a umíte kromě googlování a kopírování textů??
k čemu jsou ty vaše úžasná čísla, když MiG15 sloužil od počátku 50tých let do počátku 80tých let (přes 30let!)
MiG-21 v letectvu ČSSR / ČR 44let!

Ty vaše úžasně stoupavé MiG-19 10let!
To je samo o sobě více vypovídající než ta stoupavost.
Tak si vezměte jiný parametr, třeba rychlost, dostup, dolet a můžete válčit s excelovými tabulky.
Vás by potřebovali na genštábu.

Datum: 28.04.2019 16:05

Sloužil jsem s piloty co létali na 15/17 a 19. Starší pánové,kteří si nemohli vynachválit 15ku kvůli stoupavosti a manévrovatelnosti.
--------------------------------------------------------------
Když popisuji v jedné větě tři letadla za sebou a zrovna o tom nejslabším z nich napíšu , že si ho nemohu vynachválit pro jeho stoupavost, vypadá to úplně jinak.
Zvlášť když to píše pisatel u něhož jsou bajky na denním pořádku.

Datum: 28.04.2019 16:12

Papírový voják - rakeťák, z něho by dnes měli na MO a GŠ radost.
Do tabulek si můžete připsat třeba Su-25 bitevník. Tohle proudové letadlo má horší stoupavost (počáteční 58m/s) kam se to hrabe na 60let starý MiG-17 nebo dokonce na úžasných 115m/s u MiG-19!!! Jistě každé má jiné použití.MiG-17 dnes tak možná v KLDR.
Takových papírových čertů a ještě víc na úřadu pro vyzbrojování.
asi tolik k tomu "zásadnímu parametru stoupavosti"

Datum: 28.04.2019 16:20

Tak si to přečtěte ještě jednou!!
speciálně poslední větu 3x pro méně chápavé 5x
"Starší pánové,kteří si nemohli vynachválit 15ku
kvůli stoupavosti"

V tomto příspěvku"
Datum: 28.04.2019 14:40

Datum: 28.04.2019 15:30

Larry napsal(a):
> miG15/17/19 nepamatuji, tak starý nejsem. Znám se
> s pilotem co měl poslední přelet SU-7 z LKNM.
> Sloužil jsem s piloty co létali na 15/17 a 19.
> Starší pánové,kteří si nemohli vynachválit 15ku
> kvůli stoupavosti

Ani nečtete co jste zkopíroval. Jasně jsem psal o 15ce.
nebo máte opravdu problém se čtením a porozuměním psaného textu??????
Co je na tom složitého a nepochopitelného??

A nebo si myslíte, že jsou PT čtenáři pitomci???

Autor: ok1vpz (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 28.04.2019 18:50

Když jsem napsal, že cca třetina členů ČRK jsou policajti a druhá třetina vojclové, mohli jste se zbláznit...

Autor: Zdeněk (---.hdinternet.cz)
Datum: 28.04.2019 18:54

A jak to souvisí se současně probíhanou debatou?

Autor: Jožka.Bo (---.customers.tmcz.cz)
Datum: 28.04.2019 19:09

ok1vpz napsal(a):
> Když jsem napsal, že cca třetina členů ČRK jsou policajti a druhá třetina vojclové, mohli jste se zbláznit...

To jsi ale mimo mísu - ze všech aktuálních přispívatelů jsem v ČRK snad jen já. A jak na sviňu - ta letadla mne nezajímají …

Datum: 28.04.2019 21:03

Re OK1XXB: jak to souvisí? Právě že nijak. Tohle je radioamatérské diskusní fórum, i když se zde řada lidí za svou ham značku stydí.

Datum: 28.04.2019 21:15

To že on se jmenuje Zdeněk a já taky, ještě neznamená, že jsme jedna a ta samá osoba.
Jestli ho potkám v Holicích, tvé vzkazy mu předám.... Jinak v kontaktu nejsme..

Datum: 28.04.2019 21:41

Taková poznámka....
Ještě že nevíš, kdo jsem. Jinak bych mohl očekávat dotaz na místní pouliční výbor, či kontrolu z KKW....

Jinak nechápu, proč vynakládáš takové úsilí, spojit zdejší osoby s nějakou konkrétní značkou.....

Jinak ti ulehčím práci, když jsem s ním v Holicích mluvil naposledy, povídal cosi o stěhování.
Adresa uvedená v callbooku není aktuální...

Datum: 28.04.2019 23:31

A ve kterém callbooku, soudruhu? Snad ne v tom seznamu od ČRK, který žádným callbookem není? :-) Ten druhý Zdeněk, kterého mi podsouváš, tvé texty nepíše. Ten by totiž nikdy nenapsal výraz "pouliční výbor" stejně, jako by to neudělal OK2PDN. Hádej proč asi... :-) Jsi jen trapný chudák, co nic neumí, když se stydíš i sám za sebe. Ostatně: podívej se pro zajímavost sem: [www.cbradio.cz] a [www.cbradio.cz] Ale aby bylo jasno: na tvých "moudrostech" vojcla, který bezdůvodně žije z výsluh jako parazit, mi záleží asi jako na předloňském sněhu. Takže si z bláta khaki barvy patlej dál špínu podle libosti. Nejvíc tím vypovídáš sám o sobě.

Autor: Petržílkův oplechovaný banánek (---.anonymouse.org)
Datum: 29.04.2019 00:12

Ne každý má dostatečné fyzické a morální kvality, aby mohl být vojákem z povolání nebo dokonce členem ČRK. Ale ani na odpad se tu nezapomíná, mají tu kluby CB, OK2KKW a pod. Ti lepší mohou dokonce pracovat na KV.

Autor: Zdenek (---.cust.vodafone.cz)
Datum: 29.04.2019 06:32

Konečně...
Konečně prší....aspoň trošku...

Datum: 29.04.2019 10:58

Konečně jedna dobrá zpráva v tomto vláknu........

Jdi na stránku: PředchozíPrvní...559560561562563564565566567568569...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 564 z 673

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*1* + *8* =