CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Puxing PX 888K
Autor: karel (---.kserver.cz)
Datum: 05.01.2013 03:23

Dobrý den,
zajímal by mě Váš názor na dualband Puxing PX888K, pokud ho někdo má. Ohlasy na singl pásmo 2m PX888 byly dobré, ale na dualbandu to bude asi slabší. Díky za info, 73

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Puxing PX 888K
Autor: Fantom (---.128.broadband11.iol.cz)
Datum: 06.01.2013 14:57

ahoj...tak už to zde měl jeden cimbálista a radiově dobré(v rámci méně odolných stanic)modulace průměr...výbava funkcí naplno v této kategorii ale bacha na neoriginální softy...už se stalo,že po spojení s sw k tomuto radiu nešla pak 70cm vf část...jinak jsem po ní koukal také...snad i vlákno jsem zde kuli ní založil nebo jsem jí v podobných vláknech zminoval....
73
ps: pokud jí koupíš,dej sem vědět taky at víme,jestli ano či ne:-)

Autor: Kuny (---.sauron.cz)
Datum: 06.03.2013 18:37

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda-li nemáte někdo tip na ověřenej softík k této radiostanici. Nyní používám PX888_UV a po připojení mi stanička vypíše na displeji -PC- , ale program z ní nic nevyčte a při pokusu do ní něco zapsat vypíše program "Model error". Nevíte náhodou co s tím prosím? Případně kdybyste k této staničce měl někdo český návod nebo nějaké tipy/triky tak bych byl velmi vděčný.
Předem díky :)

Autor: JIM Prosek (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 03.04.2013 20:36

Staničku mám a jsem s ní nadmíru spokojený, jak po radiové stránce a dosahu, tak z hlediska funkcí. Jen zvuk je z ní lehce "zahuhlaný" (což je díky tvaru čelní masky, která má chránit mikrofon proti větru a tento úkol splňuje relativně dobře, hučení z větru neodvysílá). Používám jí spíš s externím mikrofonem, kde je přednes krásně čistý, ale za cenu žádné tolerance proti větru - takže to chce při portejblu na vysokých kótách clonit rukou. Chválím hlavně napájení, Li-Ion baterka vydrží kolem tří dní provozu i v mraze a dobíjecí kolíbka je opravdu pohodlná. Do ní se buď připojí dodávaný adaptér (12V 500mA) a nebo kabel do zásuvky cigaretového zapalovače v autě (nutno dokoupit zvlášť, nebo si vyrobit). Nabíjecí kolíbka zvládne dobít baterku vloženou ve vysílačce (rádio se do ní postaví) ale stejně tak i vyndanou baterii samotnou, což se zase skvěle hodí pro ty, co mají dvě sady baterií a chtějí je střídat (jedna se používá, druhá zároveň nabíjí). Druhou baterku nemám ale zvažuju dokoupení, abych se na dovolenou nemusel tahat s celou nabíječkou.

Programovací SW ale zatím nemám, takže si musím vystačit s programováním z klávesnice (což není nic složitéo ...)

55

Autor: JIM Prosek (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 03.04.2013 20:41

P.S.:

Dualband je v pohodě, ale VHF mi přijde pro spojení v členitějším terénu lepší. UHF funguje také dobře, nicméně ve městě se moc nevyplatí - krom komunikace s běžnými PMR stanicemi.

Výkonově dává 5W na VHF, 4W na UHF. Anténu má "obojetnou" na RSMA konektoru, takže se dá přehodit na nějakou dobrou směrovku pro konkrétní využití.

Autor: Damien (---.rk.sanet.sk)
Datum: 23.10.2013 00:49

So staničkou som veľmi spokojný len originál software na priloženom CD nefungoval /verzia 1.03/ - frekvenciu za desatinnou čiarkou vždy nastavil na 00000 /466,0000/, ale ostatné funkcie sa dali naprogramovať . Chvíľu som si dopisoval s číňanom, ale bez úspechu. Dokonca som mu poslal aj video, ale stále mlel to isté no a až dnes som našiel verziu 1.04 a táto je už plne funkčná.

Autor: Gucky (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 30.05.2014 18:11

V týmu máte více stanic Puxing PX-888D UHF a naprostá spokojenost. Jak tu bylo psáno, tak originál zabudovaný mikrofon není úplně to pravé, ale po připojení kvalitního headsetu je modulace super. Citlivost je oproti podobným stanicím (Baofeng, Wouxun apod.) nesrovnatelná a tam, kde ostatní už nic nepřijímají nebo jen šum, mám v Puxingu stále trojkový rádio. Škoda, že u modelu PX-888K je citlivost už jen na úrovni ostatních a vrelká přednost této stanice zmizela do průměrnosti ostatních čínských stanic. Všichni v týmu se proto vrátili ke starší jednopásmové UHF verzi. Nevím jestli je snížená citlivost automaticky daní za dvoupásmové rádio, ale podobné snížení citlivosti jsem zaznamenal i u dalších stanic jiných výrobců (myslím tím snížení citlivosti přijímače po přechodu na z jednopásmové na duální stanici stejného výrobce).

Autor: Fantom (---.215.broadband3.iol.cz)
Datum: 31.05.2014 10:23

Gucky...ano,máš recht...měl jsem oboje...vše už prodáno a mám ted od Puxindla:-) poslední model uv9 alias uv973 a světe div se..citlivost stejná jako jednoband ale navíc větší odolnost...cross band repeater funguje na 1 a full duplex je obrovská přidaná hodnota...čili poslednímu výrobku dávám za 4hvězdičky z pěti.Viz eham.net recenze!
73!
ps: Rudná vysílačky.com UV973(UV9R) za 2290kč :) i s dph!
jo a modulace?Bomba bez náhlavky!Jsem s ní spokojen a pár mých známejch také...včetně doktora Cerhovice:)

Autor: ok2jkd (81.91.219.---)
Datum: 31.05.2014 14:59

mhm...crossband repeater a "v tymu mame", hned je, aspon, clovek v obraze :)

Datum: 31.05.2014 19:39

"mhm...crossband repeater a "v tymu mame", hned je, aspon, clovek v obraze :)"

To jsem nepochopil, jestli jde o to že máme nějaký tým, to není žádný tajemství.

Datum: 31.05.2014 21:24

No tak urcite ne, to budete urcite nejaky dobrovolny zdravotni team, kdyz tam mate i doktora.
Neco podobneho jako maji v Polsku ... [www.dopr.org.pl]

Datum: 01.06.2014 09:20

ok2jkd: Doktor se vždycky hodí:-D

Autor: Jirka88 (88.103.7.---)
Datum: 01.06.2014 10:15

Zvláště psychiatr.

Datum: 01.06.2014 12:32

[www.youtube.com]

Tihle urcite :)

Datum: 02.06.2014 10:37

ok2jkd: ano,ty vídávám v Řeporyjích jak si tam u té zříceniny hrají na indiány:-D

Autor: ok1wrm (193.165.237.---)
Datum: 24.03.2019 07:42

Nevíte někdo, jestli se dá zařídit, aby stanice nevysílala v ZVEI svůj ID kód?
Když ve volbě 5ti tonu nechám políčko ID prázdné, tak se automaticky vyplní na FFFFF.
Já mám dojem, že to asi nejde.

Datum: 11.01.2020 18:11

No koukam, ze ve valne vetsive for tu na cbradio.cz se ve valne vetsine seriozni vecna diskuze zvrhne v nejake nesnasenlive, hanlive nebo jine nerelevantvi tlachani ci obvinovani.
Nas tym nehraje airsoft, ale paintball. Coz pro nektere OK2JKD (ted nevim, jestli to menelo byt spise OK2JZD - k tomu by ty kydy sedeli lip) zrejme neni rozdil. Ale hlavne, o to tu prece vubec nejde. Jde o "názor na dualband Puxing PX888K, pokud ho někdo má" a to jse touto nevrazivosti totalne zabili.

HUA, domluvil jsem.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*5* + *4* =