CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 1 z 14
Proc nekterym hamum vadi FT8?
Autor: Marek (---.147.broadband13.iol.cz)
Datum: 01.01.2019 18:14

Vzdyt to zabira jen malinky usek pasma. Proc proti tomu nekdo zak broji? Proc si nedela svoje a nenecha ostatni v klidu? Proc je ta nase komunita tak vzajemne nesasenliva? Ano, FT8 nebotrebuje temer zadne zkusenosti operatora, natozdil od DX-manu... ale to snad neni duvod k nenavisti. VPZ pise, ze autor otevrel pandorinu skrinku. Co je to za sebevedeho hama, kdyz takhle vsechno vi? Proc hams tu nenavist k ft8 verejne prezentuji? Co je k tomu vede? Proc si nedelaji svoje a kdyz se jim neco nelibi, tak proc to neignoruji? Dekuji za rozumne a vecne info, ne plky ala aladin a pandorina skrinka.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Proc nekterym hamum vadi FT8?
Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 01.01.2019 18:33

Proč? Představ si běžce - maratoňáka, jak se řítí na mopedu. Je to stále ještě sportovec?
Tyhle moderní DIGI provozy mi připomínají sex z filmu Demolition Man. Pár si nasadí přilby, stereo brýle, a začnou spolu prožívat orgasmy.
U radioamatérů brzy dojde k tomu, že si večer zapnu rig a počítač, a ráno se podávám do logu a poplácám se po ramenou, jaký jsem byl geroj.
A začlo to nevině - programy které vypíší na obrazovku zprávy přijaté v telegrafní abecedě (schválně nepíšu v Morzeově, ta se nepoužívá). Kdo tyto spojení udělal, já, nebo počítač? Mám mít uspokojení z toho, že se nemusímj o nic starat a jsem výborným operátorem?
Radioamatérismus došel od univerzálního amatéra - technika i provozáře - až k amatéru nakupovači hotových zařízení a výsledků.
Mám toho na srdci ještě mnoho (kromě šelestů), ale snad jsem již dosáhl toho, že nerozumím moderní době.
http://hellsoft.cz/ok1ike/-/deda.jpg

Autor: PMR9 (185.220.102.---)
Datum: 01.01.2019 18:52

Bez ohledu, co na to Katrnošky a Petržele, celkem nadčasové hodnocení je zde [599.cz] a zde [ok1if.c-a-v.com]

Autor: Marek (---.147.broadband13.iol.cz)
Datum: 01.01.2019 19:28

To IKE: NO a Co? kdyz me maratonak na mopedu irituje, tak ho necham bejt, nedivam se na nej. Co ti vadi na tom ze nekdo se bavi tim, ze vecer koukne do logu a poplaca se po rameni. Co ti vadi na mym a cizim placani? Zavist? Ceho? Kdyz se mi neco nelibi, tak to ignoruju, a nedupu po tom. EME mody ti nevadej? Nebo maj vetsi vahu protoze je k tomu spousta dalsi prace? Jakykoliv mod jde zautomatizovat. Tys me ale nepochpous. Ja se ptal, proc to ostatnim vadi. Tvoje argumenty neobstoji. Dyt nikdo nikoho nenuti zavodit s FT8. Nebontonsrovnavat. A nejsou odpovedi, proc to jinym vadi. Kdyby to bylo podle tebe, tak dneska jezdime na konich a velorex bude vykrik techniky

Datum: 01.01.2019 20:00

Nojo, neva že ten mopeďák je v cíli dříve, je lepší.
Běžci jsou úplně jiná kategorie než piloti F1.
Amatéři jsou úplně jiná kategorie než ........
Proč se mají míchat mezi sebou?

Autor: Zdeněk (---.hdinternet.cz)
Datum: 01.01.2019 20:07

Asi hloupá poznámka...z (ne-)daleké budoucnosti

Bude uživatel autonomního auta ještě řidič, nebo už jen pouhý pasažér. Byť příjde k vozidlu, zadá informace kam potřebuje jet a pak třeba při jízdě usne a bude vzbuzen až v cíli auta?

Datum: 01.01.2019 20:16

Pokud to auto NEŘÍDÍ, tak asi není řidič.

Autor: Jirka (---.nux.net)
Datum: 01.01.2019 20:48

Marku nikomu to nevadí. Každý ať si dělá co umí. Přirovnání asi takové.
Byl-žil kdysi dávno muž, jménem Don Juan. Byl to vyhlášený milovník. Svým šarmem dostal do postele stovky žen. Jistě mu to dalo spoustu práce a umění. Málokdo by to dokázal. Zkrátka přeborník v milování žen.
A teď si vem chlapa, co si v sexšopu koupí nafukovací pannu s elektrickým pohonem. Konečný výsledek-výron semena bude stejný.
Může tem chlap o sobě prohlašovat že je velký znalec a milovník žen? Nemůže. Je jen konzument kouska gumy co mu někdo slepil.
Tak si v klidu klikejte co vám někdo připravil, údajně už to jezdí i úplně samo. Nikdo vám přece nebrání, nebo jak říkáš dokonce nezávidí. Co by měl závidět. Je to přímo k politování. Ale proboha neříkejte o sobě že jste radioamatéři.

Autor: Vlada OK1WQ (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 02.01.2019 03:09

Co mi vadi na ft8? Vlastně jen jedna věc, ze je v DXCC na stejne úrovni jako RTTY a tudíž se spojeni počítají do digi a mixed kategorie coz je blbost...

Nekde jsem četl, ze uz o vyrazeni ft8 z dxcc arrl uvazuje, tak snad se to i povede. At ma ft8 a ostatní podobny digi mody svůj vlastní program.

Autor: Adam (---.lokel.cz)
Datum: 02.01.2019 09:22

Ano, je to o lidech a tom co chtějí. Mi osobně nevadí FT8, ale to, že když třeba na 30m (10,1MHz) když jsou slušné podmínky, je možno navazovat DX QSO, ale nejsou lidi na CW QSO.FT8 jede, tam je živo a do DXcluster se dávají až trapná FT8 QSO. Ale mi osobně to nic neříká, nebaví mě hledět na monitor jak si PC dělá spojení s jiným PC.A když už DX expedice přejde na FT8 jedině z důvodů nedostatku stanic na CW,tak je to téměř tragické.
Takže mód sám o sobě neva, ale spíš vzrůstající lenost operátorů.FT8 má význam tak na 6m když nejsou CONDX, možná na VKV. A dle mého názoru většina diplomů strácí na vážnosti, pokud se vydávají za FT8 QSO. Diplomy jsou přece za zásluhu v něčem a ne v nainstalování super SW co udělal opravdový machr, ale jinak bez snahy, umění operátora a minimální snaze zlepšit výbavu, něco postavit atd.. Proč taky, když to jde s kusem namočeného klacku a koupeným TRXem.

Datum: 02.01.2019 09:35

Tak tak. Mluvíš z duše těm, kdo se snaží něco získat vlastní pílí a zasluhy.

Datum: 02.01.2019 10:01

I když....
Třeba bude FT8 v Evropě časem povinná...
Viz třeba nové EU nařízení, že automobily MUSÍ mít jako povinnou výbavu digitální rádio...
[www.autoforum.cz]
http://hellsoft.cz/ok1ike/-/deda.jpg

Datum: 02.01.2019 11:53

Pro OK1WQ - jo, bejvaly doby (v šedesátých letech) kdy jsem jezdil RTTY, ale po stížnostech obyvatel paneláku, že jím padá nádobí z kredence, jsem toho musel nechat.
Viz obrázek [hellsoft.cz] úplně vlevo.
Pod diplomem vpravo a vlaječkou SOS DV je něco lepšího, elbug s 2x ECC82.

Autor: Vojta JKV (---.losan.cz)
Datum: 02.01.2019 12:31

Je třeba se smířit s tím, že výpočetní technika zasahuje do amatérského rádia více a více. Kdopak dnes umí s ručním klíčem, kdo z těch, kteří používají elbug si připustí, že kus práce za něj dělá technika. Dokonce se lze dočíst i to, že kdo jezdí CW závody s klíčem a nepoužívá k tomuto PC je pozadu.
Na mikrovlnách se random spojení stává menšinovým. Nic proti tomu, ale to dohazování spojení by mělo používat alespoň zčásti amatérské prostředky a ne natvrdo internet se spuštěným ON4KST. Valná část amatérů je však s tímto stavem spokojená.
Za těchto okolností mi přijde jako licoměrné pohoršení nad FT8. Je to digitální mód jako každý jiný, od těch ostatních se liší pouze tím, že výměna formalizovaných informací probíhá bez zásahu operátora, protože to se ručně stihnout nedá. Proč tedy tolik zášti? Napovím, s FT8 se dají v nynější době slunečního minima dělat spojení, která s CW prostě nejdou.
Řekl bych, že by zde měla více fungovat zásada žít a nechat žít. Tolerance a vědomí, že i ten nejlepší telegrafista jednou ohluchne a motoriku jeho ruky pohltí revma, mozková příhoda, podagra či jiná podobná lahůdka by mělo vést k trošku větší snášenlivosti.

Autor: NvA (---.78-99-207.t-com.sk)
Datum: 02.01.2019 12:35

Mne nevadi ani FT8 ani silikonovi sex roboti. Mne uz nevadi nic.
Viem si predstavit, ze niekto odflakne sex s manzelkou a niekto iny poskytne sex robotovi s akou takou inteligenciou zazitok.

Odporucam toto dielo:

[en.wikipedia.org]

Uplne sialena a PRAVDIVA buducnost. Kam sa hrabe FT8 dilema?

Datum: 02.01.2019 12:42

JKV > uz leta mluvim o tom, ze by se u VKV zavodu mela zavest kategorie assisted pro lidi ktery pouzivaji KST a cluster stejne jako je to v CQWW na KV. Proc ne, at si lidi lovi QSO na internetu, ale proc maji bejt ve stejny kategorii jako ti kteri ladi po pasmu a spojeni hledaji usima ;)

add FT8 > proc ne, ja proti FT8 nic nemam a jak jsem psal, kdyz bude mit svuj vlastni DXCC program a nebude na stejny urovni jako mixed a digi DXCC tak proc ne...

Autor: Ocún (---.quintex.com)
Datum: 02.01.2019 12:56

naivko, těch pár aktivních mikrovlnářů v OK mají na sebe telefonní čísla, na co tahat na kopec ntb s KST, když stačí poslat SMS. Tak na co další kategorie.

Datum: 02.01.2019 13:18

Samozrejme mysleno dejme tomu pro 2m, 70cm, 23cm, na zizalkach kde zavodi maximalne 10lidi to opravdu smysl nema.

Ale i tak to jde ohlidat, v CQWW musis s denikem poslat i mp3 celyho zavodu a vyhodnocovatel ti podezrele QSO klidne skrtne. Takze svindlovat s telefonem sice jde, ale riskujes diskvalifikaci...

Autor: Jožka.Bo (---.customers.tmcz.cz)
Datum: 02.01.2019 13:30

… v CQWW musis s denikem poslat i mp3 celyho zavodu …
to je ale buzerace,
Ještěže jsem dospěl do stádia, že neposílám deníky ze závodů. Kdo by se s tím patlal …

Datum: 02.01.2019 13:41

Ono to neni uplne tak ze to musi posilat kazdej, ale kazdej kdo jede na umisteni by to musi mit nahrany pro pripadnou kontrolu.

"Audio Recordings: Any single operator entrant (see V.A.1) competing for a top five finish at the (a) World, (b) Continent, or (c) USA levels, including Classic Overlay, must record the transmitted and received audio as heard by the operator for the duration of the contest operation. The recording must be in a common format (e.g., mp3) and should include the audio to each ear as a separate channel. The recording must be a continuous recording (not a recording of individual QSOs). Time “off the air” (when not transmitting or receiving) does not have to recorded. The recording may be requested by the Committee within 120 days after the log deadline to help adjudicate the log. The recording files must be provided by the entrant within 5 days of the request. If no recording is made available, the Committee may reclassify to an appropriate category, reclassify to Checklog, or disqualify the entry."

Jdi na stránku: 1234567891011...PosledníNásledující
Aktuální stránka: 1 z 14

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*1* + *2* =