CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
OK Echolink pokec
Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 22.03.2020 17:41

Puvodne jsem chtel udelati uz trochu drive, nejlepe kazdy vikend jiny opakovac ci link, by se trochu provetralo, bohuzel clovek mini, cas bezi

Myslim si, ze je ted ideal doba, kdy hromada lidi sedi doma v karanteneci je v nouzovem rezimu, oprasiti ideu rozdilem, ze by se denne cestovalopo OK prevadecich a nodech, vyzkouselo se, jak funguji, jakou snesou zateza zaroven by se trochu rozproudilo, co na to? Otazka je, zda denne od 22ti ci od 21ti - asi nechame nejprve na 22tou ...

Vyhlasuji tedy kazdy den, od 22:00, kazdodenni OK echolink pokec - kdo se prida?

Pojedete pres FM rucku?
[www.cbradio.cz]
[www.cbradio.cz]

Ci pojedete pres pocitac, tablet ci mobil?
Windows [www.echolink.org]
Linux [github.com]
Mac [echomac.sourceforge.net]
Android [play.google.com]
Apple [apps.apple.com]

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: OK Echolink pokec
Datum: 22.03.2020 17:50

Cili zaciname dnes vecer, 22.3.2020 ve 22:00 a asi zacneme u nas na zapade, prvnim kandidatem je Svx link prevadec OK0BL-R na Cerchove 439.3/88.5 s #186519 - kdo se prida?

Uvidime, jak bude fungovati, co snese linka, jako nahradu dame neco na druhem konci republiky (pokud nebude dnes pouzita, prubne se zitra), vidim to na Svx prevadec OK0BAB-R Brno na 438.925/88.5Hz

Pripravte si tedy na vecer presmerovani ci proxyny, nastavte si modulace na mikrofonech nejlepe otestovenim na echotest konferenci a vecer o 22te se budu tesiti ...

Datum: 23.03.2020 01:06

Takze mame prvy SKED na OK0BL-R za sebou, Jirka Jirka OK1ZJV nam k BLku prilinkoval jeste jihoceske prevadece OK0BG+OK0BLI+OK0BPT+OK0BDV+OK0PI, takze pokrylo kus republiky, ve slapalo tak jak ma a zatez BLka se povedla uspesne ...

Diky vsem, co se dnes zucastnili a budu se tesiti dnes, tedy v pondeli 23.3.2020 od 22:00 - tentokrate vyrazime na Moravu, do Brna na OK0BAB-R, #99007, 438.925/88.5

a jako nahradnika a dalsi v poradi bude VHF prevadec na druhem konci republiky, v Teplicich OK0T-R, #474896 a 145.7875/88.5

Autor: OK1AKT (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 23.03.2020 21:58

Poslouchám na 145.7875 OK0T

Autor: Josef OK1CJT (---.144.15.185.nonstoponline.com)
Datum: 23.03.2020 22:22

Na OK0BG prolinkováno na OK0BAB vše 100% bez jakéhokoliv výpadku, poslouchám na DJ596. Po testu rádiem jsem se připojil z PC, ale pouze prostřednictvím OK0BG. Do OK0BAB se mi nedaří přihlásit...

Autor: VKV amatér 446MHz UHF (---.ckdblansko.cz)
Datum: 24.03.2020 06:38

Né každý se živí po nocích ťukáním do klávesnice. Ráno střídám kolegu u soustruhu, takže ve 22h už hluboká hibernace. A to nemluvím o rušení nočního klidu v bytovce.

Datum: 24.03.2020 18:47

Vcera jsme se podivali na Moravu na OK0BAB-R, dnes se podivame na druhy konec republiky, 24.3.2020 od 22:00 se podivame do Teplic na OK0T-R #474896 a 145.7875/88.5 a
a jako nahradu (jez pak ev. bude pouzita zitra) se jukneme do Ceskych Budejovicna OK0BG-R #28162 a 438.8/88.5

Diky vsem, co se zucastnili, uvidime, kdo dnes a zda se pak rozproudi diskuze i pozdeji- nebojte se ozvati

Datum: 24.03.2020 18:56

Tondo, na OK0T-R se dostaneme dnes, 24.3.2020 od 22:00 - vcera byl jako zalozni - budu se tesiti na slysenou ...

Autor: OKF (---.privateinternetaccess.com)
Datum: 24.03.2020 18:56

Nechci vám do toho kecat, ale ono je ještě o čem? Za ty léta?

Datum: 24.03.2020 18:59

Vzdy je o cem kecati - pokud se najsou dalsi lidi a nezustane u uzavreneho mistniho kolecka ...
Proste se nebati a zkusiti se ozvati jinde, nez doma na pisecku :]

Datum: 24.03.2020 19:05

Od do vynalezu sluchatek se da celem vyresiti -jen je potreba zavriti dvere, neb pokud se clovek neslysi, ma tendenci mluviti trochu hlasiteji ...

Jaka nocni, ja dorazivam z prace nekdy kolem 21te, nekdy i daleko pozdeji (22-23), obcas i o vikendech a rano take stavam (ostatne byvalo obcas zvykem do rannich hodin a pak rano do prace - nesmi byti casto ;]
Jinak se da vysilati i o vikendu ...

BTW budme radi, ze se nestava treba rano krmit k dobytku - by se pak stava denne, vcetne vikendu i svatku, kolem 2he ranni ci drive ...
A treba ani pekari nemaji jednoduche ...

Datum: 25.03.2020 14:59

Vcera jsme se uspesne podivali do Teplic na OK0T-R, Diky vsem, co se zucastnili ...

Jsem rad, ze se naslo i par zacatecniku, jez si echolink vyzkouseli, jsem rad, ze i trochu zhoustl provoz viz. [www.cbradio.cz] a budu jen rad, pokud bude hustejsi provoz pokracovati, i behem dne ...

Pokracujeme dnes, ve stredu 25.3.2020 ve 22:00 na prevadeci OK0BG-R Ceske Budejovice #28162 a 438.8/88.5
a jako dnesni zaloha ci dalsi zitrejsi kandidat bude velky prevadec na Suchem vrchu OK0BBF-R #321243 a 439.125/88.5
Budu se vecer o 22te opet tesiti ...

Autor: 1url.cz/HPr2 (---.73.broadband13.iol.cz)
Datum: 25.03.2020 15:16

Zdravím Páju i všechny ostatní příznivce neviditelných vln.
Jsem poněkud staršího vydání (z války), tak prosím omluvte mou neznalost.
Naštěvují mne bývalí žáci radiokroužků, které jsem dříve vedl (a bylo jich dost), jsou samozřejmě mezi nimi i čtenáři CBradia, a dočetli se o zajímavém úkazu zvaném ECHOLINK, takže samozřejmě jsem byl napaden kvanty dotazů "vo co jde".
Tak, a nyní své neznalostní trable přehraju dále, na vás ostatní.
Ptám se - WO CO GO?
Jak jím to vysvětlit, případně i předvést a zaučit?
Díky.
http://hellsoft.cz/ok1ike/-/noFB.png

Datum: 25.03.2020 15:36

Jukni se na odkazy na [www.cbradio.cz]

Datum: 25.03.2020 15:42

Autor: 1url.cz/HPr2 (---.73.broadband13.iol.cz)
Datum: 25.03.2020 16:14

Díky, hodil jsem si všechny odkazy na jednu stránku Wordu a nyní je poslupně odklepávám a kopíruji.

Autor: Honza OK9ATD (194.228.79.---)
Datum: 25.03.2020 17:32

Ahoj, jsem asi blbej, ale zkoušel jsem dle návodu [www.myslivna.info] příklad 1 nahodit Černolickej převaděč, tedy ten Echolink ale nic to po zadání kódů DTMF nedělá. Píšou tam, že pro každý převaděč může ten spouštěcí kód #2 jiný. Ale u toho Černolickýho je jen číslo Echolinku ale čím se zapne? Nebo to dělám jinak? Fakt nevím...

Datum: 25.03.2020 19:07

See [myslivna.info]
Pocitam ze myslis OK0BNH-R a #384074 - jde o klasicky Echolink pod windows, nektere ony prevadece a nody bezi pod SvxLinkem - drive melo malilicko jine ovladani, see [cbradio.cz], pozdeji
se dalo nastaviti podobne jako klasicky Echolink.
Zaklicuj a zmacni * - jukni se na DTMF prikazy pro klasicky echolink [web.archive.org]

Datum: 25.03.2020 22:23

Ahoj. Zkoušel. Nic. Budu zkoušet dál až mne to přestane bavit. Nebo počkám až se to příblíží k převaděčům na něž dosáhnu na direkt.

Datum: 25.03.2020 22:27

Ahoj, asi už chápu proč to nejde. Musím se někde přihlásit jako třeba DMR či Dstar. Takže mne to asi bere jako cizího a nejde to. Tak to mi v tomto případě, pokud to tak je , stačí to DMR.

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*1* + *3* =