CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
RTTY skrze webSDR
Autor: Martin Kbely (---.ppf.cz)
Datum: 21.02.2012 10:57

Zatoužil jsem po tom, zkusit si příjem RTTY. Jelikož nákup patřičného krátkovlnného přijímače je u mě už několik let jen ve stádiu výběru a duševní přípravy, zkusil jsem pomocí virtuální zvukové karty přesměrovat zvuk z webSDR "přijímače" do programu fldigi, který RTTY umí. Kupodivu to funguje.

Prakticky je to k ničemu, radioamatér by asi měl mít rádio, ale na vyzkoušení toho software to bylo dobré. Zkusil jsem i příjem meteofaxu, opět to funguje, jen ještě bude třeba doladit parametry dekódování, výsledné obrázky se mi dost rozjížděly.

Pokud tu je někdo, kdo používá webSDR, bude se mu třeba hodit vědět, že to funguje i jinak než ve fone.

Ukázka RTTY: [www.youtube.com]

(doporučuju přehrávat ve vyšším rozlišení kvůli čitelnosti)

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: RTTY skrze webSDR
Autor: Martin Rypka (---.110.broadband5.iol.cz)
Datum: 28.10.2012 14:35

dobry den, mohl by tady dat nekdo presny navod jak spravne nastavit fidigi, aby dekodovalo RTTY? a jak to poznam v tom spectru na websdr jestli to je rtty? dekuju

Autor: Martin Kbely (---.ppf.cz)
Datum: 14.11.2012 11:11

Ve fldigi stačí vybrat správnou rychlost RTTY, kterou je třeba buď vědět, nebo zkoušet, dokud z toho nezačnou padat srozumitelná data. RTTY se pozná podle zvuku, stačí si projít několik videí na YouTube, dej si tam vyhledat RTTY a zaposlouchej se, až to pak někde najdeš, tak to poznáš.

Autor: Honza Š. (---.114.broadband2.iol.cz)
Datum: 20.05.2014 11:09

Zdravím,

též zkouším WebSDR, mohu poprosit o radu, jaký používáš software na virtuální zvukovku? něco jsem našel, ale, nějak mi to na notebooku nechtělo fungovat.

Autor: Honza-Švermov OK1ACR (---.ascom.cz)
Datum: 20.05.2014 12:05

Já používám prográmek "vb audio virtual cable" který umožňuje zvukový výstup jednoho programu podstrčit jako vstup jinému programu - například výstup zvuku z webového prohlížeče ve kterém mám puštěné websdr lze pustit do fldigi ...

Autor: standa-borovice (217.77.171.---)
Datum: 21.08.2014 00:14

Celé seštelování je poněkud komplikované, ale zas ta obtížné to není. Nejdřív je potřeba seštelovat zvuk z websdr s programem fldigi. Takže si tady [websdr.ewi.utwente.nl:8901] naladíme 9995kHz USB (to je ruská časovka) a ve fldigi zvolíme wefax ioc288. V ideálním případě nám poběží ve vodopádu rovná svislá lajna. Když bude šikmá, srovnáme jí v konfiguraci přes volbu audio-settings-corrections. Na mém notasu sem zvolil -8, a docílil jsem svislé čáry. Při tomto štelování je potřeba AFC vypnout. Nyní by měl být program zkalibrován, já to prubnul na RTTY DDH47. Takže sem na webu zadal 148,64kHz,LSB nrw, a v fldigi volba modu RTTY custom, tady 50bd a carrier shift 85. A je to. Na notasu to pouštím z repráčku a chytá to zabudovaný mikrofon.

Autor: standa-borovice (217.77.171.---)
Datum: 22.08.2014 00:10

Tohle [1url.cz] je ze včerejšího večera, fldigi mě běží v linuxu. Až se to povede rozchodit, tak sem lidi napíšte ...

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*2* + *5* =